Gyvenimas be meilės – tarsi sodas be gėlių. Kaip prižiūrėti šį trapų jausmą, kad jis teiktų džiaugsmą, o ne kančią, sukeliančią niūriausias mintis? Patarimais apie tai, kaip puoselėti meilę, dalijasi Lietuvos ezoterikų federacijos prezidentė Elona Petkelienė.

   

Kas, jūsų supratimu, yra meilė?

Mokslininkai meilę įvardija kaip biocheminių procesų visumą, jos centru laikydami ne širdį, o smegenis, kuriose ir vyksta šie procesai. Romantikai įsitikinę, kad meilė – nuostabiausias jausmas pasaulyje, kuris įkvepia kurti, džiaugtis, šypsotis ir dalytis gerumu. Mano manymu, gyvenimas yra trumpas, o meilė amžina. Ji ne ima, o duoda, ne kaltina, o atleidžia.

 

Kaip greitai ji turi aplankyti žmogų? Ar egzistuoja meilė iš pirmo žvilgsnio?

Meilė ateina netikėtai ir tada, kai turi ateiti. Dažniausiai įsimylima iš pirmo žvilgsnio, neklausant aplinkinių patarimų pažvelgti giliau… Blogiausia, jeigu meilė visiškai neaplanko. Yra žmonių, kurie ir nugyvena gyvenimą niekada nepatyrę šio jausmo.

 

Kodėl kai kurių žmonių neaplanko šis jausmas? Gal jie pasmerkti vienatvei?

Kiekvienas vienatvę supranta skirtingai. Daugybė partnerių gyvendami kartu jaučiasi vieniši, o tie, kurie nerado antrosios pusės, su kuria norėtų praleisti visą gyvenimą, teigia, kad nesijaučia vieniši, nes randa gyvenimo prasmę kokioje nors veikloje. Juk kurti santykius ir juos išsaugoti yra menas ir sunkus darbas. Tačiau pasmerktų vienatvei nėra. Ją renkasi pats žmogus. Fatališkai tikėti prakeiksmu vienatvei ir susitaikyti su likimu, reiškia nekurti savo gyvenimo patiems, kaltinant kitus dėl netikusios lemties.

 

Kartais žmogus turi daug gerbėjų, nevengia trumpalaikių santykių, tačiau niekaip neranda antrosios pusės. Kodėl?

Kiekvieną dieną žmogus renkasi – būti laimingam ar ne, mylėti ar kentėti. Tačiau dažnai pamiršta apie šią pasirinkimo teisę, kuri suteikia galimybę kurti. Kaip? Savo mintimis, nes jos itin galingos. Jeigu žmogus turi daug trumpalaikių santykių, gerbėjų, vadinasi, jis pats to nori. Galbūt jam taip patogiau, nes tenka mažiau atsakomybės ir nereikia stengtis išsaugoti santykių. Panašūs traukia panašius, todėl žmonėms, kurie linkę veltis į trumpalaikes draugystes, sunku sukurti rimtus santykius.

 

Kaip prišaukti meilę?

Nereikia stengtis dirbtinai prisivilioti meilės, antraip galima sulaukti atvirkštinio rezultato. Norint prisijaukinti šį jausmą, svarbiausia pradėti nuo savęs. Tik išmokę mylėti save, gebėsite mylėti kitus ir sulauksite tokio pat atsako.

 

Sakoma, kad pasitelkus kerus galima prisivilioti bet kokį žmogų ir priversti jį įsimylėti. Ar tikrai?

Pasitelkus kerus, apžavus ir burtus iš tiesų galima sužavėti patinkantį asmenį ir priversti jį pamesti galvą. Tačiau ar tokie santykiai teiks džiaugsmo? Paprastai jie virsta kančia abiem partneriams, nes nepavyksta išsiskirti, bet ir kartu būti nesinori. Dažnai vienas partnerių pradeda smurtauti arba piktnaudžiauti alkoholiu. Ne veltui visatos dėsniai skelbia, kad prieš žmogaus valią negalimos jokios maginės manipuliacijos. Deja, žmonės, ypač moterys, norėdamos prisivilioti patinkantį vyrą neretai griebiasi įvairių burtų arba prašo būrėjų pagalbos. Blogiausia, jeigu siekiama nuvilioti vedusį vyrą. Ezoterikų etikos kodeksas draudžia manipuliuoti, tačiau atsiranda tokių, kurie bando ,,padėti“. Tačiau taip daroma meškos paslauga, nes nukenčia visi.

 

Kokių žinote meilės burtų?

Kaip minėjau, negalima prieš žmogaus valią naudoti burtų norint jį prisivilioti. Tačiau tuos kerus, kurie padeda išsaugoti ir apsaugoti santykius, žinojo dar mūsų prosenelės. Vienas jų: ant vieno lapelio reikia užrašyti savo vardą, ant kito – mylimo žmogaus. Tada abu lapelius surišti raudonu siūlu devynis kartus sakant: „Kaip šis siūlas tegul neatsiriša, taip ir mūsų (sakomi vardai) lai niekas neišskiria.“

Vienas būdų mylimam žmogui pritraukti – būsimo žmogaus vizualizavimas. Reikia įsivaizduoti konkrečias jo savybes, bruožus, polinkius, gabumus ir įpročius. Tai turi būti tarsi ,,užsakymas“ visatai ir atliktas itin atsakingai. Atminkite – norai pildosi. Tačiau kartais žmogus nežino, ką su išsipildžiusiu noru daryti…

 

Teigiama, kad įsimylėjėliai susipažįsta neatsitiktinai. Jų sielos susietos visuose gyvenimuose ir joms lemta būti kartu amžinai. Ką apie tai manote?

Ne visas įsimylėjėlių sielas sieja karminiai ryšiai. Kartais skirti vienas kitam žmonės šiame gyvenime taip ir nesusitinka. Paprastai dėl to būna kaltas koks nors fatališkas įvykis arba nepalankiai susiklosčiusios aplinkybės. Kaip atpažinti vienintelę tau skirtą sielą, vadinamą antrąja puse? Dažniausiai aplanko ypatingas jausmas ir užsimezga stiprus ryšys, tačiau jis ne visada baigiasi laiminga santuoka. Karminiais saitais susieti partneriai mokosi vienas iš kito. Kol neišmoksta gyvenimo pamokų, tol susitinka vis kitame gyvenime ir pavidale. Išmokus gyvenimo pamokas, jų keliai išsiskiria visiems laikams.

 

Dauguma astrologų teigia galintys numatyti žmogaus meilės santykių kryptį: kada jis sutiks antrąją pusę, susituoks, susilauks vaikų ir kt. Verta į tai gilintis ar geriau nieko nežinoti?

Dažnas prieš priimdamas svarbiausius sprendimus mėgsta pasikonsultuoti su astrologu, numerologu arba tarologu. Jie padeda nustatyti gyvenimo gaires ir pasirinkti teisingą kryptį. Tuomet žmogus daro mažiau klaidų.

 

Ar tiesa, kad meilė trunka trejus metus? Ką daryti, kad ji tęstųsi ilgiau?

Viskas turi pradžią ir pabaigą. Tačiau ne visada meilė trunka trejus metus. Sunku pasakyti, kiek laiko truks šis jausmas netgi kalbant apie konkretų atvejį, nes meilė keičia savo formą, pavidalą, energinį stiprumą. Jeigu atrodo, kad šis jausmas išnyko, reikėtų prisiminti, kad meilė turi tūkstančius veidų ir vardų. Galbūt baigėsi tik viena jos fazė? Gal pasikeitė vieno partnerių energijos vibracijų dažnis ir kitas nespėjo prisitaikyti? Tuomet reikia padėti partneriui arba keistis patiems. Tada ir antroji pusė keisis. Reikėtų tapti savo gyvenimo kūrėjais, ir meilė truks tiek, kiek norėsime.

 

Jeigu vienas partnerių prarado susidomėjimą kitu, teigia, kad išblėso jausmai, ar verta stengtis ką nors keisti? Įmanoma susigrąžinti išblėsusią meilę?

Kai vienas partnerių staiga pajunta, kad meilė baigėsi, vadinasi, nutrūko ir tam tikra karminė programa, dėl kurios būta kartu. Tačiau tai nereiškia, kad reikia skirtis, nebent buvimas kartu tampa kančia. Tuomet neverta būti kartu vien dėl vaikų ar finansinių įsipareigojimų. Nereikia itin prisirišti prie partnerio, nes santykiai iš pripratimo neleidžia judėti į priekį. Dar blogiau būti psichologiškai priklausomam nuo kito žmogaus. Kur kas puikesniu pagrindu santykiams gali tapti pagarba vienas kitam, bendri interesai ir tikslai.

 

Kaip greičiau atsigauti po iširusių santykių?

Nederėtų stipriai prisirišti prie žmogaus, aplinkos ar daiktų. Tuomet nutraukus santykius bus lengviau atsigauti. Kai suprasime, kad su tuo žmogumi nueitas tam tikras gyvenimo etapas, padėkosime jam už viską, kas buvo gera, ir paleisime. Tada būsime pasiruošę naujiems santykiams.

 

Kartais įsimylėjėlius išskiria mirtis… Dažnai tai būna itin skausminga patirtis, kuri paskatina žmogų visą likusį gyvenimą pasmerkti save vienatvei. Ką manote apie tokį sprendimą?

Kartais santykiai nutrūksta netikėtai: įvyksta nelaimė, užklumpa sunkios ligos arba partneris pats pasitraukia iš gyvenimo… Žinoma, su netektimi susitaikyti labai sunku. Žmogus turi praeiti visas gedėjimo stadijas, tačiau sielvartas neturi trukti visą gyvenimą. Taip stabdomas savas evoliucijos kelias ir išėjusiojo sielos evoliucija. Savęs pasmerkimas vienatvei nėra ištikimybės įrodymas. Tai – beprasmė kančia. Tokiu atveju būtina ieškoti pagalbos.

 

Kaip greitai po iširusių santykių reikėtų megzti naujus?

Naujiems santykiams reikia laiko. Kartais meilė aplanko netikėtai ir nepasiruošus. Tai reiškia, kad žmogus kartoja tas pačias klaidas. Jeigu tos pačios situacijos kartojasi ištisus metus, reiškia, kad santykiuose nieko neišmokstama. Nereikėtų skubėti užmegzti naujų santykių, derėtų pailsėti nuo buvusių. Apibrėžto laiko, kada reikia ryžtis naujiems santykiams, nėra. Tačiau tam palankūs 3, 6 ir 12 mėnesių po išsiskyrimo.

 

Astrologinis porų suderinamumas

Zodiako ženklas Tinkamiausi partneriai
Avinas Liūtas ir Šaulys
Jautis Mergelė ir Ožiaragis
Dvyniai Svarstyklės ir Vandenis
Vėžys Skorpionas ir Žuvys
Liūtas Avinas ir Šaulys
Mergelė Jautis ir Ožiaragis
Svarstyklės Vandenis ir Dvyniai
Skorpionas Vėžys ir Žuvys
Šaulys Avinas ir Liūtas
Ožiaragis Jautis ir Mergelė
Vandenis Dvyniai ir Svarstyklės
Žuvys Skorpionas ir Vėžys
 

Kokio pasimatymo tikėtis?

Avinas. Šio ženklo atstovai dievina nuotykius, todėl su jais galima atsidurti netikėčiausiose vietose. Pasimatymas tikrai bus aktyvus ir ilgam įsimenantis.

Jautis. Šio ženklo atstovai mėgsta vakarienes prie degančių žvakių. Laukia ilgas ir įdomus pokalbis, nes Jaučiai neieško žodžio kišenėje.

Dvyniai. Iš pradžių tikėtina nejauki atmosfera, tačiau pamažu šio ženklo atstovai įsidrąsins. Netgi tuomet nepasakos daug apie save. Todėl verčiau pagalvokite, ką galėsite atskleisti iš savo biografijos.

Vėžys. Šio ženklo atstovai atidžiai analizuoja partnerio emocijas ir visada nori žinoti, kaip jis jaučiasi. Siekdami geriau pažinti naujai sutiktą žmogų, pasimatymams renkasi ramias vietas.

Liūtas. Šio ženklo atstovai pasistengs, kad pasimatymas įsimintų ilgam. Niekuo rūpintis nereikės. Liūtai linkę iniciatyvą perimti į savo rankas, kad vėliau galėtų sulaukti pagyrų dėl puikių organizacinių gebėjimų.

Mergelė. Jeigu esate drovūs ir nekalbūs, pasimatymas bus nejaukus. Šio ženklo atstovai nelinkę rodyti iniciatyvą ir jos tikisi iš partnerio. Beje, mėgsta žinoti tikslią pasimatymo eigą.

Svarstyklės. Iš pradžių pasimatymas gali būti nejaukus, tačiau greitai šio ženklo atstovai įsidrąsins ir stengsis, kad kartu praleistas laikas būtų malonus abiem. Svarstyklės bando papirkti partnerį atvirumu ir geranoriškumu.

Skorpionas. Pasimatymo eiga priklausys nuo nuotaikos. Norėdami nesugadinti susitikimo, turėtumėte būti kuo atviresni ir nuoširdesni. Šio ženklo atstovai jaučia, kai jiems meluoja, ir to negali pakęsti.

Šaulys. Greičiausiai užsiimsite aktyvia, drąsos reikalaujančia veikla. Tikėtina, kad pasimatymas vyks po atviru dangumi, nes šio ženklo atstovai mėgsta gamtą.

Ožiaragis. Laukia tradicinis pasimatymas be staigmenų ir nuotykių. Šio ženklo atstovai linkę užsisklęsti, o prakalbinti juos būna labai sunku. Ožiaragiai itin jautriai reaguoja į nekorektiškas pastabas, todėl teks nuolat mąstyti, ką kalbate.

Vandenis. Šio ženklo atstovai mėgsta energingą veiklą, kuri suteikia adrenalino ir nuotykių. Nereikėtų nustebti, jeigu per pirmą pasimatymą teks joti žirgais ar mokytis šokti tango.

Žuvys. Galite atsidurti parke arba meno parodoje. Bendraudami su nepažįstamais šio ženklo atstovai jaučiasi nejaukiai, todėl iš pradžių vengia asmeniškų pokalbių.

 

Kaip suvilioti patinkantį Zodiako ženklą?

Avinas. Reikėtų būti drąsiems ir šiek tiek agresyviems. Tiesiog įžūliai bučiuoti, gundančiai žiūrėti į akis, ir toliau viskas vyks savaime. Kuo labiau pasitikėsite savimi, tuo daugiau jaudulio Avinams kelsite.

Jautis. Teks būti lėtiems ir jausmingiems. Viskas turėtų prasidėti nuo romantiškos vakarienės ir daug gražių žodžių. Būtina išlikti subtiliems ir neskubinti įvykių. Galite pasitelkti humorą. Kai šio ženklo atstovai bus pasirengę meilės žaidimams, perims kontrolę į savo rankas.

Dvyniai. Lengviausia suvilioti pasitelkus intelektą. Jeigu pavyks pasirodyti sumanesniems už Dvynius, sulauksite pagarbos ir aistros. Norėdami ją pakurstyti, turėtumėte sugalvoti ką nors intriguojančio.

Vėžys. Šio ženklo atstovai alpsta iš malonumo, kai jais rūpinasi kaip mažais vaikais. Reikalauja itin daug dėmesio ir globos. Taip pat neatsispiria tiems, kurie nebijo parodyti jautriosios pusės. Nepakenks ir romantiška aplinka bei komplimentai.

Liūtas. Leiskite jiems jaustis svarbiausiems pasaulyje. Liūtai dievina dovanas ir komplimentus. Net jeigu pagyros nepelnytos, murkia iš pasitenkinimo kaip katinai.

Mergelė. Teks pasitelkti galantiškumą ir rafinuotumą. Jokiu būdu negalima būti įžūliems ar skubinti įvykių. Mergelėms svarbi išvaizda. Jas žavi tvarkingai, dailiai, tačiau ne pernelyg provokuojamai atrodantys žmonės.

Svarstyklės. Turėsite pasirūpinti jaukia atmosfera, puikia muzika ir gurmaniškais užkandžiais. Svaiginantys bučiniai – tiesiausias kelias į Svarstyklių širdį.

Skorpionas. Teks griebtis ko nors rizikingo ir suorganizuoti įsimintiną staigmeną. Atsidūrę netikėtoje situacijoje, Skorpionai nusimeta šaltą kaukę ir parodo tikruosius save. Tuomet lieka tik elgtis švelniai, rūpestingai ir jausmingai.

Šaulys. Šio ženklo atstovai trokšta nuotykių, todėl juos sužavėsite netikėtais pasiūlymais. Jeigu suintriguosite meilės žaidimais netikėtoje aplinkoje arba pasiūlysite išbandyti ką nors naujo, Šauliai tikrai neatsispirs.

Ožiaragis. Svarbiausia – neskubėti. Šio ženklo atstovams patinka švelnumas. Prieš imdamiesi veiksmų turėtumėte daug laiko skirti atviriems pokalbiams. Vėliau nedrąsiems bučiniams ir atsargioms glamonėms. Būtina nuolat stebėti Ožiaragių reakciją, kad nesugriautumėte to, ką sukūrėte.

Vandenis. Teks pasitelkti kūrybingumą. Visų pirma būtina sukurti draugišką atmosferą, tik vėliau laidyti užuominas apie aistringus nuotykius. Jeigu sudominsite kaip asmenybė, galbūt Vandeniai įsileis jus į meilės guolį…

Žuvys. Patartina šio ženklo atstovus nuskraidinti į svajonių pasaulį. Nebijokite dalytis savo troškimais. Iš pradžių jie neturėtų būti seksualūs, tačiau pamažu reikėtų įnešti į santykius kuo daugiau aistros. Tuomet bus metas bučiniams ir glamonėms.

 

Kokio sekso tikėtis?

Avinas. Mėgsta rodyti iniciatyvą, todėl pasiruoškite ilgai ir aistringai nakčiai. Šio ženklo atstovai itin ištvermingi. Jie dievina naujoves ir nebijo atskleisti slapčiausių savo svajonių.

Jautis. Tai aistringi meilužiai, kurie rūpinasi ne tik savo, bet ir partnerio poreikiais. Seksas su šio ženklo atstovais būna jausmingas ir karštas. Tačiau jie nemėgsta jokių sekso žaisliukų ir įmantrybių.

Dvyniai. Elgiasi drąsiai ir ryžtingai. Jiems seksas yra tik žaidimas, skirtas aistroms patenkinti. Taip pat nevengia vienos nakties nuotykių.

Vėžys. Nors šio ženklo atstovams labai svarbi romantiška atmosfera, tačiau jų nedomina konservatyvus seksas. Meilės guolyje Vėžiai trokšta išbandyti kuo daugiau naujovių.

Liūtas. Seksą paverčia dramatišku spektakliu, kur pagrindinį vaidmenį atlieka patys. Mėgsta rodyti iniciatyvą, tačiau nepamiršta ir partnerio. Stengiasi jam suteikti kuo didesnį malonumą.

Mergelė. Šio ženklo atstovai lovoje elgiasi šaltai ir droviai. Norėdami pažadinti jų aistrą, turėsite skirti itin daug laiko ir dėmesio.

Svarstyklės. Trokšta, kad meilės aktas būtų apsuptas romantikos. Šio ženklo atstovams seksas neatsiejamas nuo švelnių bučinių ir ilgų glamonių.

Skorpionas. galvose nuolat kirba šimtai seksualių fantazijų, todėl nesidrovi jų įgyvendinti. Seksas su Skorpionais kartais tampa ekstremaliu išbandymu. Jie neturi kompleksų ir trokšta į save panašaus partnerio.

Šaulys. Seksas jiems – vienas svarbiausių dalykų gyvenime. Šauliai išradingi ir mėgsta naujoves lovoje. Tačiau lytiniai santykiai šio ženklo atstovams nėra tik aistros patenkinimas. Jie itin vertina emocinį ryšį.

Ožiaragis. Bijo demonstruoti jausmus, todėl apsimeta seksu nesidominčiais ledo luitais. Kai prasiveržia tikroji Ožiaragių prigimtis, jie tampa nevaldomi ir reiklūs meilužiai.

Vandenis. Svarbu, kad partneris būtų ne tik sekso objektas, bet ir bičiulis. Intymūs santykiai neatsiejami nuo dvasinio ryšio. Mėgsta eksperimentuoti ir meilės nuotykiams rinktis neįprastas vietas.

Žuvys. Meilės guolyje būna žaismingos ir jausmingos. Drąsiai išmėgina naujoves ir įgyvendina visas svajones.

 

Įdomu

 • Įrodyta, kad dailiosios lyties atstoves labiausiai traukia vyrai, vilkintys mėlynais drabužiais.
 • Suprasti, ar naujai sutiktas žmogus yra patrauklus, užtenka vos 3 sek.
 • Apie 40 % stipriosios lyties atstovų prisipažįsta, kad jaučiasi nesaugiai eidami į pirmą pasimatymą su moterimi, su kuria susipažino internetu.
 • Apie 49 % žmonių didžiausia pirmo pasimatymo klaida laiko kalbėjimą apie buvusius partnerius.
 • 50 % JAV atliktoje apklausoje dalyvavusių žmonių neslepia, kad turėjo santykių iš karto su dviem partneriais.
 • Per Rusijoje atliktą apklausą paaiškėjo, kad 73 % rusių jaučiasi įsimylėjusios. Tačiau tik 61 % rusų pripažino jaučiantys šį jausmą.
 • 50 % pirmų santuokų baigiasi skyrybomis. Dar 12 % porų mano, kad reikėtų skirtis, tačiau nesiryžta. Antra santuoka 67 % atvejų baigiasi skyrybomis, o trečia – net 73 %.
 • Apie 20 % jaunavedžių netiki, kad santuoka truks visą gyvenimą.
 • 64 % kartu gyvenančių ir vaikus auginančių porų išsiskiria dar iki tol, kol vaikams sukanka 16 m. Tarp susituokusių tokių porų yra tik 30 %.
 • Seksualiniu gyvenimu patenkinti apie 49 % žmonių.
 • Apie 64 % vyrų mano, kad flirtuoti internete turint antrąją pusę nėra blogai. Jiems pritaria apie 36 % moterų.
 • 48 % vyrų ir 28 % dailiosios lyties atstovių teigia žinantys, ką reiškia meilė iš pirmo žvilgsnio.
 • Statistikos duomenimis, pasiturinčios poros pykstasi dažniau negu gyvenančios vargingiau.
 • 57 % partnerių, kurių netenkina meilės ryšiai, teigia, kad antroji pusė jiems vis dar seksualiai patraukli.
 • Ilgiausia santuoka truko 86 metus, 9 mėnesius ir 16 dienų. Šio rekordo savininkai – amerikiečiai Herbertas ir Zelmaira Fišeriai.
 • Romeo ir Džiuljetos meilės istorija laikoma gražiausia ir žymiausia pasaulyje. Antroje vietoje – Kleopatros ir Marko Antonijaus meilė.
 • Daugiausia kartų ištekėjusi moteris yra amerikietė Linda Volf. Ji buvo susituokusi 23 kartus. Daugiausia kartų vedęs vyras – Glynas Volfas. Jo biografijoje puikuojasi 29 santuokos. Tai nėra sutapimas – Linda ir Glynas buvo susituokę, tačiau juos išskyrė vyro mirtis.
   

Jūratė Šeškevičiūtė