Garsi televizijos serialų ir teatro aktorė Larisa Kalpokaitė šio pirmadienio LNK laidoje KK2 atskleis, kaip Lietuvoje žeminami aktoriai. Kaip jie apgaudinėjami, kokius juodžiausius darbus priversti dirbti, tam, kad išgyventų. Maža to, kad Larisą keliskart apgavo statybininkai, o neseniai aktorei už vaidmenį spektaklyje nesumokėti tūkstančiai litų.

 

„Yra gudrių prodiuserių, kurie nesumoka pinigų. Dalyvavom projekte apie pelenę, toks vaikiškas miuziklas. Labai gražūs buvo drabužiai, daug aktorių dalyvavo. Nė vieno lito negavau, nei už repeticijas, nei už spektaklius. O ten 10 tūkstančių! Mes bylinėjomės, teismas priteisė, kad sumokėtų mums, bet kas iš to? Prodiuserė savo butą perrašė seseriai, ir iš jos nieko nepaimsi“, – šį pirmadienio vakarą 19.30 laidoje KK2 pasakos Larisa Kalpokaitė.

 

Vilniaus mažajame teatre uždirbanti vos daugiau nei tūkstantį litų Larisa visuomet suko galvą, kaip prasimaitinti. Buvo laikai, kai su vyru valgė bulves, tik bulves ir nieko daugiau, nes iš atlyginimo teatre nieko daugiau neįpirko.

 

„Suvalgėm per metus 5 maišus bulvių“, – dabar prisimena Larisa.  Aktorė tuo metu neturėjo kuo apsirengti. Todėl repeticijų metu mezgė, ir net gavo barti nuo režisieriaus.

 

Aktorė atsimena, kaip jos vyrui aktoriui Jonui Braškiui teko alubaryje naktiniu sargu, kaip paskui su vyru įsidarbino dėvėtų drabužių parduotuvėje. Braškys dirbo kasininku, o Kalpokaitė trejus metus skalbė, lygino ir lankstė drabužius ištinusiomis rankomis.

 

Todėl dabar Kalpokaitė gyvenimu nesiskundžia. Filmuojasi populiariame LNK seriale „Baisiausia mano gyvenimo savaitė”, vaidina  Vilniaus kamerinio teatro spektaklyje „Vertėjas“, dainuoja širdį veriančius romansus. Gyvenimu kaip ir būtų galima nesiskųsti, darbo yra, tik komunaliniai mokesčiai baisiai smaugia.

 

Tačiau baisiausia, kad visi aplink mano, kad garsi aktorė – turtuolė. Nesakysi, juk kiekvienam meistrui, kad prodiuseriai pinigų nesumoka, todėl vienas mūrininkas Larisą Kalpokaitę apgavo -kreivai sumūrijo šildymui skirtą židinį už aštuonis tūkstančius.  Teko kviesti kitus meistrus ir taisyt buvusių klaidas ir vėl mokėt už viską iš naujo. O visai neseniai Larisą apiplėšė dar ir vonios meistrai. Paėmė avansą už remontą, viską išgriovė ir dingo kaip į vandenį!