LNK pirmadienio laidoje „Yra, kaip yra“ eiliniai žmonės ir politikai diskutuos apie minimalų atlyginimą Lietuvoje. Statistika skelbia, kad šiuo metu minimalus atlygis mūsų šalyje lyginant su kitomis ES šalimis – vienas mažiausių tarp visų bendrijos narių, lenkiame tik Bulgariją ir Rumuniją.

 

Diana_YKY

Laidos dalyvė Diana gauna minimalų atlyginimą, o daugiausia yra uždirbusi 470 eurų per mėnesį. Moteris gyvena su dviem vaikais nuomojamame bute, vyras alimentų nemoka, todėl gauna išmoką iš „Sodros“. Moteris pasakos, kad žiemą jai buto nuoma ir komunaliniai mokesčiai jai kainuoja beveik 300 eurų. Dianai per mėnesį lieka 100-150 eurų.

 

Diana pasakos, kad dirba fabrike, darbo diena – 12 valandų. Anot moters, išgyventi turint kiek daugiau kaip 100 eurų nėra lengva, produktus ji perka tik tada, kai yra akcijos bei sakys, kad neatsimenanti, kada pirko rūbus vaikams ne iš padėvėtų drabužių parduotuvės.

 

Diana teigia, kad pragyventi už minimalų atlygį neįmanoma, daugelis žmonių turi dirbti papildomus darbus – valyti butus ir kita. Anot moters, minimalus atlyginimas Lietuvoje turėtų būti ne mažesnis kaip 700 eurų, jeigu kalbėtume apie bent kažkiek orų gyvenimą.

 

Buvęs SEB banko prezidento patarėjas Gitanas Nausėda laidoje kalbės, kad mažas minimalus atlygis signalizuoja dideles problemas mūsų šalyje, viena tokių – negebėjimas susitarti. Anot politiko, Trišalė taryba nesugeba priimti Lietuvos žmonėms svarbių sprendimų. G. Nausėda sakys, kad augančios ekonomikos šalyje atlyginimai turėtų didėti sparčiau nei kainos.

 

Verslininkė Irena sako, kad ne vienerius metus praleido Anglijoje, kur dirbo gaudama minimalų atlyginimą. Moteris prisimena, kad tai buvo didelis vargas, o ne gyvenimas – keltis reikėdavo anksti, dirbti po 12 valandų, išeiginių būdavo mažai.

 

Grįžusi į Lietuvą Irena atidarė piceriją, tačiau sako, kad mokesčiai verslui čia labai dideli. Anot jos, turėtų būti sudarytos sąlygos, kad bent metus verslas būtų atleistas nuo tam tikrų mokesčių, kad turėtų galimybę užsidirbti.

 

Irena sako, kad Lietuvoje turėtų būti naudojamas ir valandinis atlygis – kiek dirbai, tiek ir gauni. Anot jos, būna dienų, kai darbo būna mažai, todėl ir sėdėti darbe nėra tikslo. Irena teigia, kad rasti darbuotojų dabar yra sunku – niekas nenori dirbti.

 

Visą laidą žiūrėkite šią pirmadienio pavakarę 17 val. 35 min. per LNK.