Kelionių pardavimai ankstyvą pavasarį krito, nes potencialius keliautojus neramina tai, kad koronavirusas plinta ir jau yra patvirtinta daugiau nei 107 tūkst. užsikrėtimo atvejų visame pasaulyje. Populiari atostogų kryptis Italija buvo priversta uždaryti 16 mln. žmonių į karantiną, kai buvo patvirtinta šioje šalyje per 230 mirties atvejų. Kad ir kaip bebūtų, vis dar yra vietų pasaulyje, į kurias saugu keliauti, nes iki šiol dar nebuvo užregistruota užsikrėtimo COVID-19 viruso atvejų. Vis dėlto situacija gali pasikeisti bet kurią minutę, todėl reikėtų nuolatos tikrinti naujienas apie situaciją skirtingose šalyje.

 

kelionės

Europoje kol kas nėra užregistruota COVID-19 užsikrėtimo atvejų Turkijoje ir Kipre. Taip pat šiuo metu saugu vykti atostogauti į Lansarotę – labiausiai į Rytus nutolusią salą, priklausančią Kanarų salynui, Atlanto vandenyne. Fuerteventūroje, kaip pranešama, kovo 8 dieną buvo patvirtintas vienas užsikrėtimo atvejis, nors iki tol saloje koronaviruso nebuvo. Šiuo metu visos šios šalys stebi situaciją, nors kelionių patarimuose teigiama, kad į jas yra saugu keliauti be jokių apribojimų. Nepaisant to, šiuo metu vykstant atostogauti, labai verta apsidrausti kelionių draudimu ir pasitikrinti, ar esate apdraustas koronaviruso protrūkio atveju. Dėl protrūkio gali būti uždaryti viešbučiai ar atšaukti skrydžiai, taip pat gali atsirasti papildomų išlaidų, prireikus užsisakyti naujus skrydžius.

 

Kur dar apie koronavirusą pasaulyje nebuvo pranešta? Atostogauti Žaliajame Kyšulyje ir toliau nuo jo galima saugiai ir be baimės, nes šiuose regionuose nėra išplitęs koronavirusas.

 

Turkija taip pat nepranešė apie koronaviruso atvejus, Laosas ir Mianmaras Pietryčių Azijoje išliko taip pat nepaveikti viruso, nors šiose šalyse būtina imtis atsargumo priemonių, nes jos yra arti šalių, kuriose pranešta apie koranoviruso protrūkius, pavyzdžiui, Kinijos ar Pietų Korėjos. Tačiau, nepaisant to, kad koronaviruso atvejų nėra, minėtos šalys taip pat šiais metais nukentėjo nuo sumažėjusių turistų srautų.

 

Nerekomenduojama keliauti į Italijos šiaurę po to, kai Lombardijoje ir Venecijoje buvo pranešta apie 5800 koronaviruso atvejų.

 

Nepaisant to, kad koronaviruso atvejų kai kuriose šalyse nėra, tačiau jose vis dar kovojama su turizmo nuosmukiu. Turizmo agentūros praneša, kad Italijoje atšaukta 90 % vis7 užsakymų, o Tailande viešbučių užsakymų sumažėjo 10 %. Dėl problemų, susijusių su sumažėjusiu turistų skaičiumi, Indonezija planuoja išleisti daugiau nei 500 tūkst. svarų sterlingų (apie 574 tūkst. eurų) turizmo tikslams, o Naujosios Zelandijos finansų ministras teigė, kad šalis susiduria su „rimtu viruso poveikiu“.

 

Kelionių kryptys visame pasaulyje, kuriose šiuo metu  nėra užregistruotų koronaviruso užsikrėtimo atvejų:

 

  • Faro miestas Portugalijoje;
  • Žaliasis Kyšulys;
  • Kuba;
  • Kipras;
  • Lansarotė;
  • Laosas;
  • Barbadosas;
  • Turkija;
  • Mianmaras.