Skristi lėktuvu ne visiems būna malonu. Kartais net nuo minties apie artėjantį skrydį išpila šaltas prakaitas. Net 25 milijonai amerikiečių patiria stipresnį ar silpnesnį nerimą. Jungtinėse Valstijose tai – antra didžiausia, po kalbėjimo viešai, baimė. Ko gero, rezultatai Lietuvoje būtų labai panašūs, jeigu būtų atliktos panašios apklausos.

 

Lėktuvui kylant ar leidžiantis, svarbu atkreipti dėmesį į kvėpavimą. Gilus kvėpavimas padeda įveikti nerimą, baimę. Galima kuriam laikui sulaikyti kvėpavimą, paskui giliai įkvėpti arba giliai įkvėpti, o paskui lėtai iškvėpti.

 

Skrydžio metu gerkite daug skysčių, išskyrus alkoholinius ir kofeino turinčius gėrimus. Labiausiai tinka šilti gėrimai, nes jie ramina gerklę ir padeda išsivalyti sinusams. Į rankinį bagažą įsimeskite sultinio kubelį arba sausą sriubos mišinį, ištroškę skrydžio palydovo galėsite paprašyti tik karšto vandens. Nervus ramina jonažolių, ramunėlių, pipirmėtės arbatos.

 

Nerimą sumažina mėgstama veikla, kuri padeda užsimiršti. Pasiimkite į skrydį jau pradėtą knygą, grotuvą su mėgstamiausiomis dainomis. Jei lėktuve rodo filmą ar serialą, pasistenkite įsigilinti į veiksmą. Žmonės, žiūrėdami televiziją jaučiasi kaip namie, todėl tai veiksminga priemonė sumažinti nerimą.

 

Į lėktuvo saloną pasiimkite nuotrauką, kuriame pavaizduotas galutinis tikslas (miestas ar valstybė, į kurią skrendate). Žiūrėdami į nuotrauką, pabandykite įsivaizduoti vietą, kurioje jausitės patogiai ir saugiai. Įsivaizduokite, kad esate atsipalaidavę, deginatės paplūdimyje ar ilsitės viešbučio kambaryje. Galite tai daryti ir be nuotraukos, tačiau nuotrauka padeda geriau susikoncentruoti.

 

Pasidomėkite turbulencijos prognozėmis prieš skrydį. Turbulencija – tai kintantis, nevienodo stiprumo oro srautas. Žinodami, kas laukia, turėsite daugiau laiko nurimti, psichologiškai pasiruošti.

 

Neslėpkite savo baimės skristi lėktuvu. Pasakykite skrydžio palydovui, kas jums kelia nerimą. Skrydžio metu jums skirs daugiau dėmesio. Jei keliaujate su draugais ir šeima, pakalbėkite su jais apie savo nerimą. Dažnai artimieji sugeba išsklaidyti nerimą. Tačiau venkite dalintis šiurpiais atsiminimais apie lėktuvus ir skrydžius.