Įprastą masažą išbandė daugelis ir žino, kad jis ne tik atpalaiduoja, bet ir teigiamai veikia sveikatą. Dar intensyvesnį teigiamą poveikį kūnui turi limfodrenažiniai masažai. Kas tai ir kodėl verta išbandyti?

 

Švelnus, bet efektyvusPhysical,Therapist,Doing,Lymphatic,Drainage

 

Limfodrenažinis masažas atliekamas rankomis arba specialiu aparatu. Abiem atvejais jis išsiskiria švelnia, bet daug duodančia technika. Kaip galima suprasti iš pavadinimo, limfodrenažinis masažas sukurtas skatinti natūralų limfinio skysčio tekėjimą visame kūne, padėti pašalinti toksinus, sumažinti patinimus ir skatinti bendrą gerovę. Limfinė sistema labai priklausoma nuo raumenų judėjimo ir išorinės stimuliacijos – tai palaiko sklandų limfos cirkuliavimą. Atliekant limfodrenažinį masažą ši cirkuliacija skatinama ritmiškais švelniais spaudžiamaisiais judesiais ir siurbimo technika. Toks masažas yra lėtas, ritmiškas, atliekamas pasikartojančiais judesiais. Imituojami natūralūs limfagyslių susitraukimai.

 

Įvairialypė nauda

 

Kaip ir įprastas masažas, limfodrenažinis pirmiausia atpalaiduoja ir maloniai nuteikia, leidžia atitrūkti nuo kasdienių rūpesčių, minčių apie darbus. Visgi jo poveikis kur kas gilesnis:

 

Skatina detoksikaciją. Limfinė sistema atlieka lemiamą vaidmenį pašalinant iš organizmo toksinus, skysčių perteklių ir kitas nereikalingas medžiagas. Skirtingai nuo kraujotakos sistemos, ji labai priklauso nuo raumenų susitraukimų ir išorinių dirgiklių.

 

Limfodrenažinio masažo metu švelnūs ritmiški glostymai skatina limfos cirkuliaciją, lengvina medžiagų apykaitos atliekų ir toksinų šalinimą. Stiprindamas detoksikaciją, šis masažas gerina bendrą savijautą ir gali sušvelninti tokius negalavimus kaip pilvo pūtimas, skysčių susilaikymas, energijos stoka.

 

Stiprina imuninę sistemą. Norint, kad organizmas gebėtų apsisaugoti nuo infekcijų, svarbus sklandus imuninės sistemos darbas. Tam daug įtakos turi limfinė sistema. Ją galima vadinti imuninės sistemos transporto tinklu, per kurį po visą kūną perkeliamos imuninės sistemos ląstelės ir šalinamos atliekos. Limfodrenažinis masažas padeda optimizuoti imuninę funkciją, nes skatina limfos cirkuliaciją ir gerina limfocitų veiklą. Ši masažo technika palaiko natūralų organizmo gebėjimą kovoti su infekcijomis, slopina uždegimus ir greitina gijimo procesus.

 

Mažina tinimus. Tinimai (edemos) gali atsirasti dėl įvairių priežasčių, pvz., traumų, operacijų, tam tikrų sisteminių ligų, net nėštumo. Kad ir kokia būtų priežastis, limfodrenažinis masažas itin naudingas mažinant patinimus, nes švelnūs judesiai stimuliuoja limfagysles, skatina skysčių nutekėjimą ir mažina vietinį audinių paburkimą. Nuo edemos kenčiantys asmenys po limfodrenažinio masažo jaučia didelį palengvėjimą, net pagerėja judrumas.

 

Slopina lėtinius skausmus. Artritas, fibromialgija, pasikartojantys sužalojimai – lėtinio skausmo priežasčių būna visokių. Limfodrenažinis masažas yra puikus neinvazinis metodas, tokiu atveju lengvinantis patiriamą fizinį diskomfortą. Mat gerina kraujotaką, slopina uždegimus ir mažina audinių perkrovą. Visa tai ne tik švelnina patiriamą skausmą be jokių vaistų, bet ir gerina mobilumą, bendrą gyvenimo kokybę.

 

Teigiamai veikia odą. Limfodrenažinis masažas gerina odos būklę, nes skatina kraujotaką, limfos detoksikaciją ir mažina skysčių susilaikymą. Pagerėjusi limfotaka padeda pašalinti ląstelių atliekas ir toksinus, o tai gali prisidėti prie skaistesnės, sveikesnės odos. Be to, mažindamas skysčių kaupimąsi ir uždegimą, limfodrenažinis masažas gali sumažinti paburkimą, tamsius ratilus aplink akis, net spuogus, todėl oda atjaunėja ir sveikai spindi.

 

Padeda lieknėjant. Vien limfodrenažinis masažas atsikratyti antsvorio nepadės, tačiau tai veiksminga papildoma priemonė lieknėjant. Šis masažas padeda mažinti kūno apimtis, tirpdyti riebalinį sluoksnį, atsikratyti celiulito. Geriausi rezultatai pasiekiami taikant su sveika mityba, sportu ir kitomis lieknėjimo procedūromis.

 

Autorius Jūratė Survilė