Iki krepšinio sirgalių turnyro „3 už Lietuvą“ pradžios liko vos 6 dienos. Įtampai dalyvių tarpe augant, turbūt ne vienas svarsto, kaip pasirodyti stipriau už konkurentus. Ieškantiems savo sėkmės formulės, 2013 metais turnyre triumfavusios komandos „Impulsas“ atstovas Gediminas Jakštas prasitarė, kad jei reikėtų įvardinti elementus, iš kurių susidėjo jų pergalė, pagrindiniai būtų trys: intensyvios treniruotės, šalti nervai bei gabalėlis sėkmės.

 

TV3_3_uz_Lietuva_2013_nugaletojai

„2013-aisiais į turnyrą ėjome pasiruošę laimėti ir mums pavyko, tačiau pripažįstame, kad pergalę lėmė ne vien tik fizinis pasiruošimas, – sakė Gediminas. – Mums pasisekė, kad esame šaltų nervų ir tai, jog laiku nusišypsojo fortūna“.

 

Gedimino teigimu, visi jo komandos bendražygiai – aktyviai sportuojantys, o prieš turnyrą turėjo galimybę treniruotis ir dar intensyviau. Tad komanda buvo neblogai susižaidusi bei fiziškai pasirengusi atremti priešininkų puolimą, tačiau reikėjo įvertinti ir kitus faktorius.

 

„Atrankos rungtynėse sekėsi, žaidėme gana sklandžiai. Tačiau vėliau, kai teko rungtis su žvaigždėmis, į rungtynes susirinko minios žiūrovų ir pradėjo filmuoti daugiau kamerų – atsirado jaudulys. Be to jau šiek tiek jutome pergalės skonį, todėl pasidarė baisu, jog ji gali išsprūsti iš rankų, – pasakojo „Impulsas“ atstovas. – Kai Kauno „Žalgirio“ arenoje lošėme stebint 10 000 žiūrovų, tikrai jaudinomės. Žaidimas nebebuvo toks vykęs, metimai nebe tokie taiklūs. Tačiau turbūt buvome kiek šaltesnių nervų nei priešininkai arba tą dieną mums tiesiog plačiau šypsojosi sėkmė“.

 

Tapę 2013 metų čempionais, „Impulso“ nariai laimėjo kelionę į Europos vyrų krepšinio čempionatą. Šis, Antano Guogos paramos fondo įsteigtas, prizas laukia ir šių metų nugalėtojų. Pasak Gedimino, Europos pirmenybės komandai paliko didžiulį įspūdį.

 

„Dar nė vienas nebuvome aplankę Europos čempionato, todėl nežinojome kokia gera atmosfera ten vyrauja. Didžiausią įspūdį paliko žmonės, sirgaliai, kurie, galima sakyti, yra pašventę visą savo gyvenimą krepšiniui, – įspūdžiais dalinosi Gediminas. – Turėjome galimybę susipažinti su tikru sirgalių gyvenimu ir sutikti daug išskirtinių asmenybių“.

 

„3 už Lietuvą“ čempioną nustebino ir tai, jog Europos pirmenybėse lankėsi tokia lietuvių gausa. „Pasitaikydavo tokių popiečių, kai eini gatve ir supranti, jog kas antras žmogus Slovėnijoje kalba lietuviškai. Manau, jog Lietuvos rinktinė turėtų didžiuotis tokiu palaikymu ir sirgalių vienybe“, – komentavo komandos „Impulsas“ atstovas.

 

Šiemet Gediminas taip pat pasirodys turnyro aikštelėje. „Sužinojęs, kad turnyras vėl vyks, iškart nusprendžiau, jog dalyvauti būtina. Žaidimo taisyklės kiek pasikeitė, tad šįkart lošiu su šeimos komanda – dviem pusbroliais ir tėčiu, kuris yra didelis krepšinio entuziastas, – pasakojo Gediminas. – Treniruotis kartu dar neturėjome galimybės, tačiau pradėsime netrukus ir tikimės, kad sėkmė lydės ir šiais metais“.

 

Palaikykime Lietuvos rinktinę Europos vyrų čempionate kartu. Registruokis ir laimėk kelionę į Europos vyrų krepšinio čempionatą! Dalyvio anketą pildykite www.tv3.lt/3uzlietuva. Pirmąsias „3 už Lietuvą“ turnyro kovas tiesioginiame TV3 televizijos eteryje stebėkite jau liepos 29 dieną!