Sirgalių krepšinio turnyras „3 už Lietuvą“ juda kulminacijos link ir šeštadienį vyks Alytuje, kur krepšinio gerbėjams iššūkį mes ne tik Kšištofas Lavrinovičius, Tomas Pačėsas, bet ir viena talentingiausių Lietuvos ir Europos jaunųjų krepšininkių – Dalia Belickaitė. Tai bus pirmoji „3 už Lietuvą“ turnyro kova, kurioje žinomų sportininkų vyrų komandą papildys ir profesionali krepšininkė.

 

TV3_3_uz_Lietuva_Dalia_Belickaite

 

Sirgalių turnyras kol kas vyksta permainingai – po vieną pergalę jau pasidalino ir krepšinio mėgėjų, ir sporto bei pramogų pasaulio atstovų komandos. Vis dėlto naujoji komandos narė D. Belickaitė tikisi, kad šeštadienį fortūna šypsosis būtent jos atstovaujamai komandai.

 

„Savo komandos vyrus vertinu labai gerai ir negalėčiau išskirti vieno – abu yra labai geri sportininkai. Džiaugiuosi, kad turiu galimybę žaisti su tikrais savo srities profesionalais, jie tikrai labai patyrę, todėl manau, jog kovosime iš visų jėgų, o mūsų priešininkams nebus lengva“, – sakė D. Belickaitė.

 

TV3_3_uz_Lietuva_Dalia_Belickaite_2

 

Devyniolikmetė sportininkė pripažįsta, kad visuomet su malonumu žiūri ir serga už krepšininkus: „Vyrų krepšinis yra kur kas smagesnis, manevringesnis, o ką jau kalbėti apie tai, kad galima pamatyti ir įspūdingų dėjimų, kurių beveik nematome moterų krepšinyje. Nors geriausiai jaučiuosi žaisdama su moterimis, man visada patinka varžytis su vyrais, kadangi jų žaidimas yra kur kas dinamiškesnis. Kartais, aišku, jie šiek tiek nusileidžia arba neįvertina merginų, todėl komandiniame žaidime bendromis jėgomis pavyksta pasiekti puikių rezultatų“.

 

Dalia sako, kad nors žaidžia krepšinį profesionaliai, trys prieš tris gatvės krepšinis jai irgi nesvetimas. „Mes su merginomis netgi esame laimėję gatvės krepšinio turnyrą pasaulio čempionate, todėl man „3 už Lietuvą“ mačas Alytuje bus dar viena puiki patirtis žaidžiant tokio stiliaus krepšinį. Priešininkams su mumis kautis lengva nebus“, – tikino krepšininkė.

 

D. Belickaitė tikisi, kad jos dalyvavimas turnyre paskatins visas Lietuvos merginas aktyviau domėtis krepšiniu ir pačioms pradėti žaisti.

 

D. Belickaitė 2012 metais tapo Nacionalinės moterų krepšinio lygos čempione ir turnyro naudingiausia krepšininke, o atstovaudama Lietuvos dvidešimtmečių (U20) merginų rinktinei, šiais metais krepšininkė buvo viena rezultatyviausių ir įspūdingai pasirodė Europos čempionato B diviziono susitikimuose. D. Belickaitė yra sulaukusi įvertinimo ir iš „FIBA Europe“ – geriausių jaunųjų Europos krepšininkų rinkimuose 2014 metais krepšininkė užėmė ketvirtą vietą.

 

Trečiasis atrankos mūšis „3 už Lietuvą“ turnyre sirgalių laukia jau rytoj, šeštadienį, rugpjūčio 8 dieną, Alytaus arenoje, prie kurios nuo pat ryto vyks atrankinės varžybos. Geriausiųjų atrankos dalyvių susirėmimą su sporto pasaulio žvaigždėmis TV3 televizijos žiūrovai bei portalo tv3.lt vartotojai galės stebėti tiesiogiai Lietuvos vyrų krepšinio rinktinės kontrolinių varžybų su Suomija ilgosios pertraukos metu. Mačo pradžia – 19.00 val.