Prieš dešimtmetį vargu ar kas būtų pagalvojęs, kad viskas, kas gaminama nedidelėje Rytų Azijos šalyje – Pietų Korėjoje, sulauks stulbinančio pasisekimo. Vakariečių širdis užkariavo 7 jaunuolių popmuzikos grupė „BTS“, garsusis „Netflix“ serialas „Squid Game“ ir  ryžių virtinukai su aštriu padažu tteokbokki. Visgi yra dar vienas sėkmės sulaukęs korėjietiškas hitas, galintis lengvai nukonkuruoti visus išvardintus – tai unikali, natūrali ir nuosaikiai įkainota šios šalies gamintojų kosmetika.

 

Cosmetics,,Skincare,,Moisturising,Skin,Concept.,A,Beautiful,Girl,Puts,AKitoks kokybės standartas

 

Pietų Korėja pelnytai vadinama ne tik estetinės chirurgijos, bet ir odos priežiūros sostine Azijoje. Grožio ir jaunystės kultas šioje šalyje pasiekęs tokias aukštumas, kad to nepaisyti negali ne tik patys korėjiečiai, tačiau ir kitų šalių gyventojai. Pietų Korėjos kino ir muzikos žvaigždės stulbina jaunatviška išvaizda. 40-metės šioje Azijos šalyje įsigudrina atrodyti 15 m. jaunesnės. Viena vertus, už tai jos gali dėkoti puikiai veido kontūrą palaikančiai veido kaulų struktūrai. Tačiau genai būtų bejėgiai, jeigu moterys nepaisytų stulbinamai griežtos odos priežiūros rutinos ir nenaudotų veiksmingų kosmetikos priemonių. Beje, moterų pavyzdžiu seka ir vyrai. Pietų Korėjoje nėra įprasta skirstyti produktų į vyriškus ir moteriškus. To veikiausiai ir nereikia, mat korėjietiška kosmetika gaminama pagal kitokius principus nei europietiška ar amerikietiška. Kremai, geliai ir kiti kosmetikos gaminiai dažniausiai neturi kenksmingų komponentų, kurie pakenktų odai ar ją apsunkintų. Mat korėjietiškos kosmetikos tikslas – pagerinti odos būklę, o ne tik trumpam užmaskuoti trūkumus. Kartais klaidingai manoma, kad korėjietiška kosmetika europiečiams netinkama, nes sukurta atsižvelgiant į azijiečių odos ypatybes. Tačiau iš tiesų šioje kosmetikoje esančios veikliosios medžiagos tinka visiems. Žinoma, yra išskirtinių produktų, kurie suteikia itin ryškų balinimo efektą. Visgi dažniausiai naudojant korėjietišką kosmetiką siekiama odą drėkinti, stangrinti ir apsaugoti nuo žalingų ultravioletinių spindulių poveikio. Tad SPF aptinkama tiek veido kremuose, tiek pudrose. Kitoks standartas galioja ir kosmetikos kokybės vertinimui. Jeigu Europoje ir JAV apie kosmetikos veiksmingumą sprendžiama pagal tai, kaip greitai suteikiamas pageidaujamas efektas, tai korėjiečiai grožio rutinoje paiso kitokios filosofijos – kosmetika turi būti veiksminga, bet jos veiksmingumas grindžiamas ilgalaikiu ir tinkamu naudojimu.

 

Odos poreikiams tenkinti – griežta rutina

 

Kosmetikos lentynose Pietų Korėjoje nepavyks rasti daugiafunkcių produktų. Mat vienas kremas ar prausiklis negali patenkinti visų odos poreikių. Taip pat vos keletas specifinių kosmetikos priemonių papildytos tokiais gana įprastais Europoje ir JAV naudojamais priedais kaip parabenai, dirbtiniai dažikliai, kvapikliai, mineraliniai aliejai, gyvūniniai ingredientai, etanolis. Būtent išskirtinė sudėtis ir skiria korėjietišką kosmetiką nuo gaminamos Vakarų šalyse. Čia kuriamos agresyvios kosmetikos priemonės, naudojamos susintetintos rūgštys ir priedai, kurie vos po savaitės naudojimo suteiktų pastebimą rezultatą. Ir iš tiesų tai veiksminga, kai ruošiamasi ypatingai progai, pavyzdžiui, šventei, iki kurios liko 2–3 savaitės. Taip pat agresyvios priemonės tinkamos siekiant kuo intensyviau paveikti suglebusią ar žalingų išorės veiksnių paveiktą odą. Visgi agresyvūs sintetiniai priedai tinka tik laikinam naudojimui. Kasdienei odos priežiūrai kur kas geriau pasitarnauja korėjietiškas požiūris. Azijoje egzistuoja aiškus suvokimas, kad oda reikia rūpintis nuolat ir pradėti tai daryti kuo anksčiau. Nuo raukšlių susidarymo saugančius kremus, serumus ir veido kaukes azijiečiai paprastai pradeda naudoti dar nesulaukę 20-ies. Odos priežiūros produktus Pietų Korėjoje kosmetologai dažniau parenka ne pagal amžių, o pagal veido odos būklę. Kosmetikos priemonėmis kovojama su pigmentacija, raukšlėmis, sausumu ir bėrimais. Taip pat daug dėmesio skiriama veido raudonio ir išsiplėtusių porų profilaktikai. Būtent profilaktinė priežiūra ir disciplina – raktas į odos jaunystę ir grožį. Iš azijiečių moterų galima pasimokyti tiek grožio suvokimo principų, tiek ir kantrybės jį puoselėjant. Veido odai kasdien skiriama daug dėmesio, mat kokybiškos veikliosios medžiagos geriausiai suveikia tuomet, kai tinkamai naudojamos, pagal nustatytą tvarką. Šioje šalyje dauguma moterų taiko 10 žingsnių odos priežiūros kasdienę rutiną:

  • Pirmiausia aliejinio pagrindo prausikliu arba hidrofiliniu aliejumi pašalinamas makiažas ir nešvarumai. Hidrofilinis aliejus yra neįprastas produktas, kurį išrado japonų makiažo meistras Shu Uemura. Gaminamas tiek Japonijoje, tiek Pietų Korėjoje. Šis aliejus ištirpdo makiažą ir atkemša poras. Nepaisant pavadinimo, nuplaunant virsta neriebia medžiaga.
  • Tuomet vandens pagrindo prausikliu nuvalomi likę nešvarumai ir aliejaus likučiai. Tai dvigubo prausimo principas, kuris pamažu populiarėja ir Europoje. Tik štai korėjietiški prausikliai dažnai yra gerokai švelnesni, papildyti nedideliais kiekiais vaisių rūgščių ar augalinių ekstraktų.
  • Bent du kartus per savaitę atliekamas odos šveitimas. Korėjietiški šveitikliai dažniausiai neturi abrazyvinių dalelių. Jie veikia tirpindami odos paviršiuje esančius nešvarumus ir negyvas odos ląsteles.
  • Tinkamai nuvalius odą naudojamas tonikas. Korėjietiški tonikai yra tirštesnės konsistencijos už mums įprastus europietiškus. Pasižymi intensyvesnėmis drėkinamosiomis savybėmis, subalansuoja odos pH pusiausvyrą ir kartu padeda ją nuraminti. Nuvalius odą, toniką užtepti praėjus ne daugiau nei 15 sek., kol poros dar atsivėrusios – pirštų galiukais švelniai įtapšnoti priemonę į odą.
  • Tuomet naudojama tarp vakariečių mažiau populiari priemonė – esencija. Šis produktas paprastai skirtas konkrečiai problemai spręsti, pavyzdžiui, drėgmei atkurti. Nedidelis produkto kiekis sparčiai įtapšnojamas į veido odą, leidžiama susigerti.
  • Esencijai susigėrus naudojamas serumas, skirtas specifinėms problemoms spręsti: pagerinti paakių būklę ar paspartinti odos regeneraciją. Dažnai naudojamas ne ant viso veido, o tik konkrečiose zonose. Jeigu vargina išsiplėtę kapiliarai, veido raudonis, pigmentinės dėmės, ten ir tepama priemonė.
  • Serumui susigėrus veidas palepinamas kaukėmis. Korėjietės lakštines kaukes naudoja beveik kasdien. Skirtingomis savaitės dienomis odai suteikia tai, ko labiausiai reikia. Vieną dieną oda maitinama, kitą – atkuriama drėgmė. Kaukę nuėmus produkto likučiai švelniai įtrinami į kaklo ir dekoltė sritį. Taip pat kosmetikos likučiai tinka rankoms, kojoms ar išsausėjusiai alkūnių odai.
  • Tuomet skiriama dėmesio paakių sričiai, kur oda jautriausia ir ploniausia. Tad jai skirtos kosmetikos priemonės turi būti kuo švelnesnės sudėties. Itin populiarios paakių kaukės. Jos atrodo tarsi gelio pagalvėlės, švelniai prilimpa prie odos ir per keliolika minučių šią jautrią veido sritį nuramina, šviesina ir veiksmingai mažina paburkimus.
  • Galiausiai oda sudrėkinama gelio ar kremo konsistencijos drėkikliu. Priemonė tepama negausiai, švelniai tapšnojant pirštais.
  • Grožio rutina užbaigiama tepant kremą (skirtingą nakčiai ir dienai) arba specialią priemonę su SPF 30. Beje, korėjietės kremą su SPF naudoja net ir tuomet, kai dieną leidžia namuose.
 

Egzotiški, bet veiksmingi komponentai

 

Korėjietiškos kosmetikos sudėtyje dažniausiai aptinkamos kelios dešimtys žolelių ar augalų ekstraktų. Ir tai neturėtų stebinti, mat Pietų Korėjos kosmetikos gamintojai neatrado nieko naujo. Tiesiog panaudojo tradicinius kosmetikos receptus ir pritaikė juos šiuolaikiniam vartotojui. Tai patogūs naudoti prausikliai, šveitikliai, kremai, kaukės ir serumai. Populiariausi tiek Pietų Korėjoje, tiek ir pasaulinėje rinkoje – senėjimą lėtinantys kremai su sraigių sekretu (mucinu). Tai visiškai natūralus produktas, išgaunamas nenaikinant sraigių. Nebijantys eksperimentų brandžiai odai gali rinktis ir priemones su egzotiškais komponentais – gyvačių nuodais, voratinklių baltymais, kregždžių lizdo ekstraktu ar krokodilų riebalais. Kiekvienas komponentas turi savų privalumų. Visgi dažniausiai naudojama augalinė kosmetika. Daugelio kosmetikos priemonių sudėtyje galima aptikti vitamino C. Šis galingas antioksidantas mažina pigmentines dėmes ir smulkius odos netobulumus. Itin pravartu korėjietišką kosmetiką išbandyti toms, kurias vargina veido raudonis. Mat kremuose, kaukėse ir serumuose galima aptikti azijinių centelių. Kosmetikos pavadinimuose dažnai sutinkamas priešdėlis „cica“ rodo, kad produktas pagamintas naudojant aktyvias biologines medžiagas, išgautas iš azijinių centelių. Šis komponentas pasižymi plačiu poveikiu – ramina odą, slopina uždegimus, net naikina strijas ir randus. Korėjietiškoje kosmetikoje taip pat galima aptikti spuogų varginamai odai naudingo pelyno ekstrakto, energijos suteikiančio ženšenio, net beta gliukanų, padedančių regeneruoti kolageną ir elastiną. Pagrindinis tokių natūralių ir švelnių priemonių pranašumas – oda tampa sveikesnė. Kai oda nepriekaištinga ir spindinti, nereikia daugybės dekoratyvinių gaminių.

 

Autorius Eglė Stratkauskaitė