Apie pusbrangių ir brangiųjų akmenų įtaką žmogaus kūno ir sielos sveikatai kalbama nemažai. Tačiau dažniausiai kalbama apie populiariausius akmenis: jaspį, agatą, safyrą ir kt. Tikriausiai nedaugelis žino, koks vertingas, ypač nėščioms moterims ir jų pilvelyje gyvenančiam kūdikiui, yra šaldytą pieną primenantis kacholongo akmuo. Nuo senų laikų jis buvo siejamas su Paukščių taku (anglų kalba – Pieno taku) ir paslaptingu mėnuliu. Jo subtilus grožis skleidžia teigiamą energiją ir suteikia žmonėms ramybės. Jis niekada nekenkia savo savininkui, nes jo pagrindinis tikslas – skatinti vaisingumą plačiąja prasme.

 

kacholongas

Kacholongas – opalų grupės mineralas. Nepermatomas, porcelianinis akmuo gali būti su smulkių grūdelių priemaišomis ir dideliu kiekiu kalcio. Dėl natūralių geologinio senėjimo procesų Kacholongas džiūsta, skaidosi ir virsta į kreidą.

 

Pusbrangis akmuo yra organinės kilmės, todėl teisingiau jį būtų vadinti mineraloidu. Jis susiformavo hipoterminėmis sąlygomis žemoje temperatūroje, veikiant atmosferos slėgiui. Kacholongų gyslos dažniausiai randamas uolų plyšiuose. Kartais aptinkami didesni akmenų gabalai ir jų nuolaužos. Akmuo nesikristalizuoja.

 

Kietumas pagal Moso skalę: 6,5 – 7, tankumas – 2,1, trapus ir nepermatomas. Labiausiai vertinamas ir juvelyriniuose dirbiniuose naudojamas pieno baltumo mineralas, tačiau gamtoje randama melsvo ir žalsvo atspalvių. Labai dažnai būna su juostelėmis ir dryželiais. Žiba baltu, šviesiai melsvu, šviesiai žalsvu, rausvu atspalviu. Gali turėti šiek tiek perlų, stiklo blizgesio. Sluoksniuotą paviršių turintis kacholongas neretai vadinamas baltuoju agatu arba pieno, perlų opalu dėl savo panašumo.

 

Kacholongo pavadinimas kildinamas iš Kalmukijos kalbos žodžių „kahe“, reiškiančio upę, ir „cholong“ – akmenį. Manoma, kad šiuolaikinės Kalmukijos teritorijoje (Rusija) akmuo buvo rastas pirmą kartą. Mineralą taip pat žinojo senovės Indijos gyventojai ir vadino jį „Šventos karvės pienu“. Senovės Egipte akmuo buvo siejamas su šventu jaučiu Apiu – vaisingumo simboliu.

 

Kacholongas daugiausiai naudojamas juvelyrinių dirbinių pramonėje. Su juo gaminami žiedai, auskarai, karoliai, apyrankės ir vėriniai. Šlifuojamas kabošono forma, kuri padeda atskleisti šio akmens grožį ir unikalų atspalvį bei žėrėjimą. Dažniausiai derinamas su sidabru, bet gali būti ir su auksu ir kitais mineralais.

 

Iš kacholongo gaminami meditacijos kamuoliai. Akmuo taip pat naudojamas interjero puošyboje. Iš mineralo skaptuojamos įvairios šventos figūrėlės – drambliai, baltosios meškos, vėžliai, pelėdos, baltieji varnai. Tokioms skulptūrėlėms suteikiama ypatinga reikšmė. Jos įkūnija išmintį, harmoniją, kūrybingumą, gerų sprendimų galią.

 

Kacholongas kasamas daugelyje šalių. Didžiausi jo ištekliai yra Centrinėje Azijoje, Islandijoje, Armėnijoje ir Rusijoje.

 

Kacholongas visų pirma laikomas moteriškumo akmeniu. Nuo senų laikų tikima, kad jis gali palengvinti gimdymą ir pagerinti laktaciją. Akmuo taip pat saugo moters šeimą, padeda pritraukti sielos draugą, teigiamai veikia reprodukcinę sistemą, suteikia meilės ir švelnumo.

 

Tačiau tai nereiškia, kad kacholongą gali nešioti vien tik moterys. Vyrams šis mineralas suteikia kūrybingumo, padeda palaikyti ir sustiprinti potenciją. Stiprioji lytis, naudodamasi kacholongo galiomis, gali jaustis saugesnė, jaučia mažesnį pyktį ir pavydą. Pieno baltumo akmuo sustiprina visas jų teigiamas savybes. Kacholongas gali net pritraukti finansinę sėkmę, padėti išbristi iš krizės, rasti geriau apmokamą darbą.

 

Kacholongas – tai šeimos akmuo, todėl rekomenduojama jį laikyti namuose. Tai puiki vestuvių dovana. Balta mineralo spalva simbolizuoja tyrumą, ištikimybę, geras mintis, supratingumą ir energiją, kuri padeda spręsti ginčus, susilaukti ir auginti vaikus.

 

Kacholongas gali suteikti ramybės. Jis teigiamai veikia nervų sistemą, padeda atkurti psichologinę būklę ir nereaguoti pernelyg jautriai į išorinius dirgiklius.

 

Tolimuosiuose Rytuose kacholongas atitinka lotusą – gėrio, išminties, harmonijos ir vidinės šviesos gėlę. Manoma, kad reguliariai naudojami kacholongo kamuoliukai meditacijai gali pakylėti į kitą dvasinį ir asmeninio tobulėjimo lygmenį.

 

Kacholongas geriausiai tinka tiems, kurie yra atsakingi už kitų žmonių likimą: nėščioms ir žindančioms moterims, mokytojams, teisininkams, gydytojams, gelbėtojams, politikams ir vadovams. Jį rekomenduojama nešioti astrologams, burtininkams ir gyduoliams.

 

Pagal Zodiako ženklą kacholongas tinkamiausias Jaučio ir Savarstyklių ženklų atstovams, tačiau jis tinka beveik visiems Zodiako ženklams, išskyrus Avinus, Skorpionus ir Liūtus.