Kai, regis, apie vieną ar kitą talentą jau žinome viską, jis vis dar gali mus nustebinti: atskleisdamas, kuo gyvena dabar arba papasakodamas linksmą nutikimą iš praeities. Šį sekmadienį TV3 laidoje „Pasaulis pagal moteris“ savo jaunų dienų išdaigas ir ateities planus atskleis lietuvių numylėtinis, akordeono virtuozas Martynas Levickis.

 

23432196_10214442832047215_640759181_o (Small)

 

Norėdavo išardyti akordeoną

 

Laidos „Pasaulis pagal moteris“ vedėjai Kristinai Rimienei paklausus, kodėl Martynas vaikystėje pasirinko tuo metu nebelabai populiariu instrumentu buvusį akordeoną, Martynas atskleidžia dvi priežastis. „Pirmoji priežastis pakankamai praktiška: tais gūdžiais 93-iais metais įsigyti fortepijoną, kurio grojimą vis bandžiau pamėgdžioti,  tikrai buvo nemažas iššūkis. Antroji priežastis buvo ta, kad akordeonas man iš karto „lipo“ ir patiko. O patiko turbūt todėl, kad tai pakankami sudėtingas instrumentas su daug detalių ir mechanizmų: vis norėjosi jį tyrinėti, išardyti ir patikrinti, kaip veikia. Pamenu, taip esu ir padaręs“, – prisimindamas vaikystę juokiasi Martynas.

 

Vietoj „Volvo“ pasirinko geresnį akordeoną

 

Martyno meilė akordeonui  atlaikė ir kitus išbandymus: sulaukus pirmųjų įvertinimų savo mieste, Martynui buvo pasiūlyta įvairios paramos. „Pamenu, po kelių sėkmingų konkursų tuometinis Šiaulių vadovas man pasiūlė išsirinkti paskatinimą. „Gal kokio naujo volvo norėtum“, – klausė pusiau juokais, pusiau rimtai, tačiau, kad ir kaip sužibėjo akys galvojant apie automobilį, paklausęs mokytojų patarimų ir, žinoma, sveiko proto, kaip dovaną išsirinkau labai gerą akordeoną. Iki šiol esu dėkingas“, –  dar vieną laiptelį į sėkmę prisimena Martynas.

 

23432984_2007038669309451_1111827629_o (Small)

 

Užsnūdo prieš pasirodymą

 

Laidos „Pasaulis pagal moteris“ vedėjai Kristinai pasidžiaugus, kad laidoje vis dažniau apsilanko tokie  pasaulio muzikos virtuozai kaip smuikininkas Deividas Garetas ar akoredeonistas Martynas Levickis,  Martynas prisimins savo susitikimą scenoje su garsiuoju smuikininku viename pirmųjų Martyno turų už Atlanto. „Tai buvo ilga ir varginanti kelionė po Jungtines Amerikos Valstijas. Jaudulys, įtemptas grafikas, kita laiko juosta… Laukiau savo išėjimo pasiruošimo kambaryje ir… užsnūdau. Mane pažadino scenos darbuotojai, tačiau išeiti ant scenos jau buvo per vėlu: vietoj planuoto dueto Deividui kūrinį teko atlikti vienam“, – šypsosi Martynas ir pabrėžia, kad, nors toks nutikimas niekada nepasikartojo, komanda šia tema vis dar mėgsta papokštauti.

 

Kokius dar sentimentus Martynui kelia akordeonas, kaip maitintis žiemą, kad neužmigtume laukdami savo pasirodymo ir kaip pinti Advento vainiką, šį sekmadienį 10 val. ryto papasakos TV3 laidos  „Pasaulis pagal moteris“ vedėja ir floristikos dizainerė Kristina Rimienė bei jos pašnekovai: Martynas Levickis ir dietologė Eglė Kliukaitė-Sidorova.