Palanga kiekvieną vasarą tampa tikra vasaros sostine – šimtai tūkstančių lietuvaičių keliauja su šeimomis į populiariausią Lietuvos kurortą. Tuo skuba pasinaudoti ir pajūrio verslininkai.

 

TOMAS_ALISAUSKAS

KK2 žurnalistai atliko tyrimą bei palygino mūsų gimtinės kurorto Palangos bei tolimosios Balio salos kainas.

 

KK2 žurnalistas Domininkas pateikia Palangos kavinių kainas – bulviniai blynai su mėsa – 5,4 euro, šaltibarščiai – 3,2 euro, plokštainis su kiaulės ausimis – 8 eurai, vištienos karbonadas – 7,9 euro, Kijevo kotletas – 8,5 euro, mėsainis – 9 eurai.

 

Tolimajame Balyje viskas paprasčiau. Oro temperatūra – 35 laipsniai, tačiau maisto kainų net nėra ko lyginti su Lietuvos kurortu. Krevečių užkanda – 4 eurai, žuvis su bulvytėmis – 3 eurai.

 

KK2 žurnalistus nustebino ir nakvynės kainos. Palangoje už 30 eurų poilsiautojai gali džiaugtis kambariu su lova ir televizoriumi, iki paplūdimio – mažiausiai 3 kilometrai. Tuo tarpu Balio saloje nakvynės kaina – 40 eurų, už šią sumą poilsiautojas gauna viešbučio kambarį, pusryčius bei vaizdą į vandenyną.

 

Ne vienas poilsiautojas žurnalistams sakė, kad svetur – daug pigesnis nei Palangoje. Apie kylančias kurorto kainas kalba ir penktą vasarą Lietuvoje dirbantys atvykėliai iš Nigerijos, anot jų, per paskutinius penkerius metus kainos čia išaugo daugiau kaip tris kartus.

 

„Aš nesuprantu, kodėl viskas taip brangu. Anksčiau cepelinai kainavo 1,5 euro, dabar pigiausi kainuoja 3 eurus, ten toliau – jau 5 eurus“, – sakė iš Nigerijos atvykęs vyras.

 

Visą KK2 tyrimą žiūrėkite šį pirmadienio vakarą 19 val. 30 min. per LNK.