Šį vakarą laidoje „KK2 penktadienis“ ekonomistai, politikai ir žinomi žmonės diskutuos apie kainas Lietuvoje bei kaip įvestas euras pakeitė kiekvieno iš mūsų gyvenimą. Be to, laidoje dalyvaus Austrijoje gyvenanti lietuvė multimilijonierė Sandra West – Macaulay.

 

KK2 penktadienis

 

Sandra pasakos, kad ji užaugo tik su mama, kadangi jos tėvelis mirė, kai ji buvo labai maža, todėl puikiai supranta, ką reiškia gyventi, kai tenka skaičiuoti kiekvieną litą.

 

Dabar Sandra gali džiaugtis turtingu gyvenimu Austrijoje. Moteris pasakos, kad šiuo metu jos vyro garaže stovi daugiau kaip šimtas automobilių, o šiuo metu Sandra vairuoja „Bentley“ markės automobilį, kurį per Kalėdas gavo dovanų nuo vyro.

 

Sandra stebėsis, kaip Lietuvoje žmonės gali pragyventi vos už kelis šimtus eurų per mėnesį bei bus šokiruota ekonomistės Aušros Maldeikienės šaltumo klausantis senjorės pasakojimo apie jos gyvenimą ir perkamus produktus parduotuvėje.

 

KK2 penktadienis

 

Sandra studijoje negalėjo sulaikyti ašarų girdėdama, kad Lietuvoje pensininkai negali nusipirkti mėsos, nes ji – prabangos prekė, todėl jiems tenka maitintis tik daržovėmis ir kruopomis.

 

Tuo tarpu A. Maldeikienė sakys, kad tai – Lietuvos kasdienybė ir tipinis pasakojimas apie senyvo amžiaus žmogaus gyvenimą mūsų šalyje bei pridūrė, kad įvardinta senatvės pensija yra milžiniški pinigai daugeliui jaunų žmonių mūsų šalyje, kurie net neturi kuo apsirengti.

 

„Įsivaizduokite tokią situaciją – jauną šeimą su dviem minimaliomis algomis, kurie neturi savo būsto ir turi sumokėti nuomą, arba reikia mokėti bankui, tai įvardinta 242 eurų senatvės pensija yra be galo dideli pinigai daugeliui šeimų Lietuvoje.

 

Kita laidos dalyvė – žymioji Sidonija pasakos, kad šią vasarą buvo Palangoje ir pastebėjusi, kad ten žmonės labiau eina į paprastas valgyklas, kadangi valgyti už dabartines Palangos kainas kavinėse tiesiog daugelis negali. Sidonija pasakos, kad net valgykloje karbonadas su sriuba kainuoja apie 15 eurų.

 

Jonas Pinskus laidoje atskleis, kad per mėnesį visa šeima išleidžia apie 1500 eurų. „Mes nesame labai reiklūs ir per daug neleidžiam“.

 

Į laidą atvyko ir interneto sensacija Monika Šalčiūtė, kuri pasakos, kad šiuo metu užsiima rinkodaros konsultacijomis bei atskleis, kad jos pragyvenimui minimaliai reikia 1600 eurų.

 

Visą laidą „KK2 penktadienis“ žiūrėkite šiandien 20 val. 30 min. per LNK.