China,Visa,In,Passport,And,Boarding,Pass

Užsienio reikalų ministras Gabrielius Landsbergis patvirtino, kad Kinijos atstovybė sustabdė vizų išdavimą Lietuvos piliečiams.

 

„Esame informuoti apie tai. Daugiau informacijos nėra pateikta. Žinau, kad esant poreikiui, Lietuvos piliečiai gali būti priimami kitose valstybėse – Lenkijoje ar kitur“, – viešėdamas Ukrainoje žurnalistams sakė jis.

 

Visgi, kodėl vizos neišduodamos ir ar tokia situacija yra laikina, G. Landsbergis teigė, kad kol kas pakomentuoti negali.

 

Apie tai, kad Kinijos atstovybė Lietuvoje sustabdė vizų išdavimą šalies piliečiams ketvirtadienį pranešė naujienų portalas 15min.lt.

 

ELTA primena, kad prieš kurį laiką paaštrėjo Vilniaus ir Pekino santykiai, Lietuvai leidus šalyje veikti Taivaniečių atstovybei. 2021 metų pabaigoje Pekinas pritaikė griežtas diplomatines ir ekonomines sankcijas. Be to, Kinijos užsienio reikalų ministerija oficialiai pakeitė diplomatinių santykių su Lietuva lygį – nuo ambasadoriaus iki laikinojo reikalų patikėtinio.

 

Įtampos dvišaliuose santykiuose tvyrojo ir anksčiau – po to, kai Lietuva pasitraukė iš „17+1“ bendradarbiavimo formato su Kinija. Tuomet šalies diplomatijos vadovas G. Landsbergis ragino Lietuvos pavyzdžiu sekti ir kitas Europos Sąjungos valstybes. Visgi, Vilniaus pavyzdžiu pasekė tik kaimyninės Estija ir Latvija.

 

ELTA informacija