„Lietuvos ryto“ „Patriotų“ laidoje narpliojama, kodėl Jono Vaitkaus (73) nepažįstanti aktorė Elžbieta Latėnaitė (32) organizavo jo (tariamų) seksualinio priekabiavimo aukų susitikimą Arijaus Katausko viešųjų ryšių bendrovėje „Nova media“. Komandai pamėginus atsakyti į šį paprastą klausimą prasidėjo skandalas: A. Katauskas ėmė slapstytis, neatsakinėjo net telefonu, o jo kolega ėmė šauktis policijos.

 

Patriotai_Katauskas (Small)

 

„Prašau nenaudoti mano atvaizdo!“ – „Į klausimus atsakinėsiu tik feisbuke…“ Isteriška viešųjų ryšių patarėjų reakcija leido mums manyti, kad esame teisingame kelyje. Judėjimas su grotažyme metoo nėra tik spontaniška dešimties metų ir vėlesnių prisiminimų iškrova, sakė laidos „Patriotai“ vedėjas Jurijus Smoriginas.

 

Jam pavyko pakalbinti J. Vaitkaus mokinę ir artimą bendražygę Jevgeniją Karpikovą, kurią kolegos aktoriai vertė paskelbti savo tariamas nuoskaudas. „Varyk, rašyk į feisbuką, mes paremsim!“ – agitavo metoo aktyvistai, nors J. Karpikova apie J. Vaitkų liudijo priešingus dalykus.

 

Patriotai_Pukas (Small)

 

Marija Simona Šimulynaitė (34), pasakiusi „aktorės pačios lipa ant Jono“, paaiškino, kodėl ji mano, kad J. Vaitkaus demaskavimas susijęs su Rusų dramos teatro vadovo rinkimais. Tačiau Seimo narė Dovilė Šakalienė (39) laikysis savo: „Turi būti teismas.“

 

Ar tikrai judėjimas metoo yra koordinuojamas viešųjų ryšių specialistų? Ar įmanoma nuteisti tariamus priekabiautojus vien pagal viešai paskelbtas moterų išpažintis? Sužinosite šįvakar 21.30 laidoje „Patriotai“. Taip pat laidoje nuoširdžiame interviu pirmą kartą po skandalo buvęs Seimo narys Kęstutis Pūkas (65) išlies savo jausmus: „Jei būčiau pasakęs, kad esu gėjus…“

 

Nuotraukos iš „Lietuvos ryto“ televizijos archyvo.