Viena lyderiaujančių nevyriausybinių organizacijų – vėžiu sergančius vaikus ir jų šeimas globojantis paramos ir labdaros fondas „Mamų unija“ patyrė kibernetinę ataką – buvo pavogta fondo facebook paskyra su 40 000 sekėjų. Savo asmeninės paskyros neteko ir fondo direktorė Justina Žukauskienė.

 
Justina Žukauskienė ir Eglė Mėlinauskienė

Justina Žukauskienė ir Eglė Mėlinauskienė

 

J. Žukauskienė bendradarbiauja su teisėsauga, įvykis yra užregistruotas, dedamos visos pastangos apsaugoti pavogtoje facebook paskyroje likusią itin jautrią informaciją. Kad „Mamų unija“ atgaus prarastą sklaidos kanalą, šansų labai mažai, tokios kibernetinės atakos pastaruoju metu yra itin dažnos, o jų pasekmės – skaudžios.

 

„Mums ir visai mūsų bendruomenei tai be galo jautri žinia. 15 metų dirbame ir komunikuojame tiek su tėvais, tiek su mūsų partneriais, pagrindiniais aukotojais svarbiausiame mūsų fondo sklaidos kanale – facebook platformoje. Net nebūčiau jokiame sapne susapnavusi, jog ryte atvykus į darbą rasiu pavogtas abi paskyras – ir fondo, ir savo asmeninę. Prarasti žmones yra žymiai skaudžiau nei pinigus. Nuosekliai auginti auditoriją, žmonių pasitikėjimą mumis trunka daug metų, todėl prarasti viską per akimirką yra be galo skaudu.

 

Facebook paskyra buvo ta platforma, kurioje surinkdavome beveik visas lėšas, reikalingas vaikų gydymui, reabilitacijai bei kitai būtiniausiai pagalbai teikti. Netekę šio sklaidos kanalo, mes esame didelėje nežinomybėje, kaip teks dirbti toliau. O eilėje jau laukia sergantys vaikai, kuriems reikia realios paramos“, – sako fondo direktorė.

 

Fondo įkūrėja Eglė Mėlinauskienė išplatino vaizdo žinutę, kuria kreipiasi į visus geros valios žmones su prašymu padėti susigrąžinti per ilgus metus suburtą bendruomenę: „Brangieji, kreipiuosi į jus su prašymu. Po to, kai buvo užgrobta mūsų facebook paskyra, mes netekome didžiulio palaikymo, netekome 15 metų kruopštaus darbo, tai buvo pagrindinis kanalas, per kurį mes galėjome skleisti žinią apie savo vykdomą veiklą, prašyti pagalbos ir rinkti paramą vėžiu sergantiems vaikams. Labai prašau visų pasekti naująją mūsų facebook paskyrą, pasidalinti ja su draugais, kad ir toliau galėtume dirbti vaikų labui“.

 

Naujoji paramos ir labdaros fondo „Mamų unija“ paskyra facebook socialiniame tinkle: https://www.facebook.com/profile.php?id=61555369658849&mibextid=LQQJ4d