Kas nutinka, kai iš gyvenimo dingsta seksas
2016-06-13 13:57Gali būti daug priežasčių, kodėl iš gyvenimo dingsta seksas: išsiskyrimas su partneriu, jo liga arba paprasčiausiai darbas, maži vaikai, kitos nepalankios gyvenimo aplinkybės ir pan. Tikriausiai daugeliui įdomu, kas nutinka per ilgą abstinencijos nuo sekso laikotarpį…
Žmonės sakydami, kad seksas yra naudingas sveikatai (taip pat ir vyrams, ir moterims), nemeluoja ir nesutirština spalvų. Jei ilgą laiką nėra sekso, pokyčiai gali būti labai dideli: gali net išsivystyti depresija, psichiniai sutrikimai ir net rimtos sveikatos problemos. Todėl posakį: „Mirštu, kaip noriu tavęs!“ iš tikrųjų galima suprasti tiesiogine, o ne perkeltine prasme. Taigi, kas atsitinka su moterimis, kai jos nutraukia aktyvų seksualinį gyvenimą? Štai keletas faktų.
8 dalykai, kurie nutinka, kai iš gyvenimo dingsta seksas:
- Pradedama dažniau sirgti. Seksologė iš Los Anželo dr. Cory Honickman, moderniosios monogamijos kūrėja, pateikia įdomių išvadų. Pasirodo, imuninė sistema reaguoja į tai, ar žmogus turi kažką, su kuo sieja intymūs ryšiai, ar ne. Jeigu ne, sumažėja organizmo atsparumas infekcijoms ir padidėja rizika susirgti. Jeigu norite rečiau sirgti, dažniau mylėkitės.
- Gali dažniau kamuoti bloga nuotaika ar net prasidėti depresija. Anot amerikiečių seksologės dr. Cory Honickman, moksliniu požiūriu tai yra visiškai natūrali reakcija. Jūsų kūnas nustoja gaminti vadinamuosius „laimės hormonus“, kurie išsiskiria mėgaujantis seksu. Sekso trūkumas kelia įtampą visoms veikiančioms organizmo sistemoms.
- Pasikeičia sapnai. Kai kamuoja sekso trūkumas, tiek vyrus, tiek moteris pradeda dažniau aplankyti seksualiniai sapnai, kurie kartais gali baigtis tikru orgazmu. Be abejo, tai negali pakeisti tikro sekso, tačiau nieko blogo tuose sapnuose seksologai nemato. Ko gero, pats organizmas suranda būdų, kaip sumažinti seksualinę įtampą.
- Kyla rizika tapti abejingoms seksui. Kai kurių seksologų nuomone, kuo ilgesnis abstinencijos periodas, tuo mažiau jis arba ji nori grįžti į normalų seksualinį gyvenimą. Ilgainiui libido užmiega ir tai tampa normaNors iš tikrųjų tai visiškai nėra normalus dalykas.
- Nutolstama nuo partnerio. Kai seksualiniame gyvenime atsiranda problemų, atsiranda ir netikrumas dėl santykių ateities. Galų gale net nesąmoningai pradedama ieškoti naujo partnerio. Dėl šios priežasties sveiki seksualiniai santykiai yra tokie svarbūs laimingos šeimos gyvenimui.
- Nukenčia savigarba. Kai iš gyvenimo dingsta seksas, galite pasijusti mažiau patrauklūs ir nebe taip, kaip anksčiau, džiaugtis gyvenimu. Tai reiškia, kad sperma veikia kaip antidepresantai ir energijos suteikianti priemonė. Kita vertus, tai nėra priežastis nenaudoti prezervatyvų.
- Makšties sienelės tampa mažiau elastingos. Makštis – taip pat raumuo, kuris atsipalaiduoja ir nusilpsta, jei nėra treniruojamas. Ilgas abstinencijos periodas lemia, kad makšties sienelės tampa plonesnės ir mažiau elastingos.
- Sumažina šlapimo ir lyties organų ligų riziką. Seksualinėje abstinencijoje yra kažkas gero – kai nėra sekso, sumažėja infekcijų, lytiškai plintančių ligų rizika.
Vyrams sekso trūkumas gali dar labiau pakenkti. Padidėja erekcijos sutrikimų rizika – ypač priešlaikinės ejakuliacijos. Viskas paprasta – vyro varpa yra raumuo. Tačiau priešingai negu bicepsus, šiuos raumenis atkurti po to, kai jie atrofuojasi, tampa neįmanoma.
Be to, vyrams padidėja tikimybė susirgti prostatos vėžiu. Todėl bet kuriuo atveju, net jei nėra didelio noro, seksualiniais santykiais jiems užsiimti yra sveika. Viena, mirti dėl orgazmo. O visai kas kita – dėl kitų priežasčių, kurių dažniausiai būtų galima išvengti.