„Kad šeima išlaikytų darnius santykius, svarbu mylėti kito žmogaus trūkumus ne mažiau nei privalumus“, – apie 27-erius metus trunkančią santuoką šį pirmadienio vakarą 20 val. LNK gyvenimo būdo laidoje „Nuo… Iki…“ pasakos kandidato į Lietuvos prezidentus Gitano Nausėdos žmona Diana Nausėdienė.

 

Nausediene (Small)

 

Kadaise Nausėdos savo šeimos gyvenimą kurti pradėjo kukliame bendrabučio kambarėlyje. „Kai susitikome su Gitanu, abu buvome studentai iš paprastų šeimų, viską kūrėme kartu, skaičiuodavome pinigus ir visuomet taupėme“ , – pasakoja Diana.

 

Nausediene_Nuo_IKI (Small)

 

Moteris su šypsena veide prisimena pirmąjį jųdviejų susitikimą draugės vestuvėse. „Staiga jaučiu, kad beveik dviejų metrų vyras žiūri į mane, suka ratus aplinkui, kuo dažniau stengiasi praeiti pro šalį, tačiau niekaip neužkalbina“, – prisimena Diana. Tačiau Gitanas, nors ir neužkalbino Dianos per vestuves, netrukus po šventės jai paskambino.

 

Nausediene1_Nuo_IKI (Small)

 

„Mane sužavėjo jo pastangos. Jis labai gražiai asistavo, nebijojo paskambinti nepažįstamai merginai ir tiesiog prisistatyti bei pakviesti į pasimatymą. Be to neslėpsiu – jam teko konkuruoti su man paskirtu partneriu vestuvėse“, – juokiasi moteris.

 

Po trejų metų draugystės Gitanas ir Diana Nausėdos susituokė ir netrukus susilaukė dviejų dukrų – Ugnės ir Gedailės. Ekonomistui apsisprendus kandidatuoti į prezidento postą šeima susitarė dėl vieno – jų dukros Ugnė ir Gedailė viešame politiniame gyvenime nedalyvaus.

 

„Mes manome, kad jos yra jaunos merginos, joms gyvenimas prieš akis, jos turi savo studijas ir darbus, todėl neketiname jų įvelti į rinkiminę kampaniją“, – aiškina Diana Nausėdienė.

 

Tarptautinį protokolą dėstanti moteris sako, kad niekuomet nelaikė savęs karjeriste. Anksčiau ji dirbo tarptautinėje kompanijoje, užėmė aukštas pareigas, tačiau vyras jai suteikė finansinį aprūpinimą, kurio dėka ji galėjo atsidėti ne tokiam pelningam, tačiau prasmingam dėstytojos darbui: „Nesu ir nebuvau karjeros moteris, mano karjera yra mano šeima“.

 

Diana puikiai supranta, kas jos laukia, jeigu Gitanas bus išrinktas prezidentu – ją ir jos šeimą nuolat persekios žiniasklaida, netrūks kritikos ir kiekvienos detalės analizavimo. Tačiau Diana su Gitanu tam pasiryžę. Sprendimas kandidatuoti į prezidento postą buvo priimtas ne per naktį, šeimoje vyko ilgos diskusijos, tačiau žmonių pasitikėjimas pastūmėjo. „Juk apklausose Gitanas pirmavo net per praėjusius prezidento rinkimus, kuomet nė minties nebuvo, kad jis kandidatuotų į tokį postą“, – sako Diana.

 

Moteris jau žino, ką veiktų jeigu Gitanas taptų prezidentu. Ji keltų švietimo lygį ir keistų politikų bendravimo kultūrą. „Man nepatinka tai, kas vyksta viešumoje, man nesuprantama, kodėl politikai kalba ne apie darbus, o apie savo šeimynines dramas, asmenines problemas ir kursto skandalus bei konfliktus su kolegomis“, – sako Diana.

 

Atviras kandidato į prezidentus Gitano Nausėdos žmonos Dianos interviu jau šį pirmadienio vakarą 20 val. gyvenimo būdo laidoje „Nuo… Iki…“ per LNK televiziją.