Vešlūs antakiai – tai, kas dabar madinga ir ką visame pasaulyje išpopuliarino modelis Cara Delevigne ir aktorė Keira Knightley. Makiažo specialistai tvirtina, kad tinkamai parinka antakių forma ir spalva gali vizualiai pakoreguoti veido formą, padidinti akis, paryškinti žvilgsnį, paslėpti trūkumus ir pabrėžti privalumus. Tačiau eksperimentuoti su antakių formomis galima tik tada, jei jie vešlūs ir greitai ataugantys.

 

antakiai

Kad ir kaip banaliai tai skambėtų, pagrindinis veiksnys nuo kurio priklauso antakių grožis – paveldimumas. Tokių antakių savininkei pakanka tik šiek tiek pakoreguoti formą. Labai dažnai paveldėta antakių forma buvo ideali, tačiau jaunystėje jie buvo per daug ir dažnai pešiojami, todėl iš jų liko tik siūleliai. Atidi priežiūra gali padėti atauginti antakius tokius, kokie buvo duoti gamtos.

 

Visų svarbiausia – neprarasti kantrybės. Antakių atauginimo procesas gali užtrukti nuo trijų iki aštuonių savaičių ar net dešimties mėnesių, jei plaukai labai nusilpę.

 

Vienas svarbiausių antakių priežiūros etapų – valymas. Kiekvieną vakarą riekėtų nepamiršti kruopščiai nuvalyti makiažo nuo veido ir antakių, kurie dieną buvo paryškinti šešėliais ar pieštuku. Priemonė makiažui valyti turėtų būti švelni ir efektyvi.

 

Šiuolaikinė kosmetikos pramonė siūlo daugybę priemonių, skatinančių antakių ir blakstienų augimą. Visos jos veikia panašiu principu. Tačiau kosmetinės priemonės turi agresyvių cheminių medžiagų, pavyzdžiui, prostaglandino, kuris gali dirginti jautrią paakių odą ir sukelti kitus šalutinius poveikius. Tokios priemonės skatina kraujotaką, dirgina plaukų folikulus, skatina ląstelių dalijimąsi ir naujų plaukų augimą.

 

Saugesnės priemonės antakiams ir blakstienoms auginti – iš gamtos. Pavyzdžiui, labai veiksmingas masažas su natūraliais aliejais: ricinų, persikų, migdolų, varnalėšų. Porą minučių antakių sritį švelniai spausti pirštų pagalvėlėmis, paskui šiek tiek pažnaibyti. Taip pat veiksmingi sukamieji judesiai nuo nosies link smilkinių. Masažas gerina kraujotaką, todėl vėliau naudojamos priemonės veikia geriau.

 

Ricinos aliejuje išmirkytu šepetėliu rekomenduojama kas vakarą šukuoti antakius priešingomis kryptimis. Aliejų prieš naudojimą pašildyti karšto vandens vonelėje. Siekiant geresnių rezultatų, ant antakių paskui galima uždėti aliejuje išmirkytus vatos tamponėlius, juos uždengti pergamentinio popieriaus juostele (ne polietileno plėvele) ir palaikyti 10 – 15 minučių.

 

Galima pasidaryti kaukę iš pieno ir figų. Sudedamąsias dalis sutrinti į košelę, kurioje pamirkyti vatos tamponėlius ir užtepti ant antakių. Kaukę laikyti 20 – 30 minučių.

 

Natūralios priemonės, priešingai nei sintetinės, tokio intensyvaus antakių augimo neskatins, tačiau ilgainiui pagerins jų būklę, sustiprins plaukų svogūnėlius ir leis ilgiau džiaugtis gražiais ir natūraliais antakiais. Natūrali antakių priežiūra – tai ilgalaikė investiciją į grožį.

 

Ruošiantis antakių korekcijai reikia atsiminti, kad plaukų folikulai šioje vietoje yra ypač greitai pažeidžiami. Antakių plaukai auga net 4 kartus lėčiau nei ant galvos. Todėl reikėtų šalinti tik tuos plaukus, kurie tikrai nereikalingi ir neliesti tų, kurie auga antakių viršuje.