Sumažinti negatyvius jausmus gali padėti seksas. Jis padeda išlikti ramiems, kai gyvenimas tampa labai chaotiškas, bet daryti tai tobulai yra nelengva užduotis. Sunku ištaikyti reikiamą akimirką idealiam seksui. Tai per mažai energijos, tai sąnarius skauda, tai žemas libido, tai yra pašalinių trikdžių, neleidžiančių patirti orgazmo. Tačiau lytinius santykius gali pagerinti joga.

 

seksas

3 būdai, kaip joga gali pagerinti lytinius santykius:

 
  • Suaktyvina kraujotaką. Palaikyti gerą kraujotaką daugeliui žmonių yra labai svarbu. Greitesnė kraujotaka reiškia geresnį kūno funkcionavimą tiek miegamajame, tiek už jo ribų. Vis dėlto daugelis nepakakamai įvertina, kaip svarbu gera kraujotaka, kad apskritai įvyktų lytiniai santykiai. Tyrimai parodė, kad reguliari mankšta suaktyvina kraujotaką į galūnes ir kitas kūno vietas, įskaitant lytinius organus. Gera kraujo cirkuliacija reikalinga, norint išlaikyti stiprią erekciją vyrams ir sukelti sveiką atsaką į genitalijų stimuliaciją moterims bet kuriuo ciklo metu.
 
  • Skatina proto ir kūno ryšį. Kasdieniniai reikalai reikalauja daugiausiai mūsų dėmesio. Todėl nieko nuostabaus, kad kai mūsų mintys užimtos kitais dalykais, nebėra kada pagalvoti ir apie seksą. Vienas iš dažniausių moterų skundų, kad jos negeba visiškai atsipalaiduoti ir sekso metu galvoti tik apie seksą, o ne apie kitus dėmesį blaškančius dalykus. Be gali sudėtinga mėgautis seksu, jei mintys klajoja kažkur kitur. Čia joga gali padėti. Joga moko mąstyti apie vieną dalyką ir nekreipti dėmesį į išorinio pasaulio trikdžius. Joga padeda išmokti būti labiau savo kūne ir mažiau savo mintyse. Sąmoningumo moko paprastas pratimas, kai dėmesys sutelkiamas į kiekvieną kūno dalį atskirai ir paeiliui, einant nuo kojų pirštų galiukų iki galvos. Pratimas taip pat padeda atsipalaiduoti ir mėgautis geresniu seksu.
 
  • Gerina lankstumą. Jeigu dirbate sėdimą darbą 8 ar daugiau valandų penkias dienas per savaitę, tai nieko nuostabaus, kad to pasekmes jaučia sąnariai ir raumenys. Ilgas sėdėjimas skatina raumenų sustingimą, todėl tampa sunku išbandyti visas sekso pozas, kurias galbūt turite mintyse. Jeigu su partneriu esate radę sekso pozą, kuri suteikia didelį malonumą, bet kuriai išlaikyti reikia daug ištvermės ir lankstumo, tai joga yra puikus pasirinkimas. Nuolatiniai judesių kartojimai ir tempimo pratinai gerina lankstumą, todėl išbandyti naujas sekso pozas ilgainiui tampa gana nesudėtinga ir neskausminga, ne taip, kaip anksčiau, kai jogos jūsų gyvenime dar nebuvo.