Jeigu norite patikrinti jausmus, leiskitės į išbandymų kupiną kelionę. Tokį patarimą yra girdėję turbūt daugelis, neseniai romantinius santykius užmezgusių porų. Eilinę dieną, kai viskas suplanuota nuo A iki Ž, žmogus yra linkęs labiau kontroliuoti save ir nuslėpti tikrąjį veidą. Tikrasis „aš“ paprastai atsiskleidžia nutikus nelaimei ar apsigyvenus kartu. Tačiau sužinoti tiesą galima ir kitaip, pavyzdžiui, leidžiantis į kelionę. Kita vertus, šis būdas tinkamas tik pakankamai drąsiems asmenims, nes nesėkmės atveju keliai gali išsiskirti kur nors Sacharos dykumoje ir ieškoti oazės su vandens šaltiniu kiekvienam teks atskirai…

 

atostogos

Leistis į pirmąją kelionę kartu – labai miela, jaudinanti ir nauja patirtis. Tam, kad ji nesibaigtų visišku santykių atšalimu, reikia žinoti kelis dalykus.

 

Kaip planuoti kelionę?

 

Atostogas planuoti turėtų abu asmenys. Iš pirmo žvilgsnio atrodo, kad tai savaime suprantama, tačiau dažnai naujai susidariusios porelės vis dar linkusius gyventi taip, lyg būtų ne du, o vienas asmuo. Svarbiausia, kad sutaptų interesai. Nieko gera nežada tos atostogos, kai vienas, pavyzdžiui, nekenčia gulėjimo prie jūros, tačiau vyksta į paplūdimį, arba kitas bijo arklių, bet, norėdamas įtikti, vyksta į žygį su žirgais savaitei… Atostogos turi patikti abiems, todėl reikia nebijoti kalbėtis ir ieškoti kompromisų.

 

Kokiomis transporto priemonėmis įmanoma pasiekti kelionės vietą?

 

Kartais nuomonė apie skirtingas keliavimo priemones gali skirtis. Pavyzdžiui, vienam partneriui keliavimas kelias dienas automobiliu gali atrodyti kaip pramoga, tačiau kitam – kaip varginanti patirtis. Kitoje situacijoje vienas iš partnerių gali nemėgti skrydžių lėktuvu. Svarbiausia pasirinkti tokį keliavimo būdą, kuris būtų tinkamas abiem partneriams.

 

Ką veikti, nuvykus į planuotą atostogų vietą?

 

Net jei toje vietoje yra daugybė įdomių turistinių maršrutų, lankytinų objektų ir pramogų, nereiškia, kad būtina išbandyti jas visas. Pirmosios atostogos dviese turėtų būti skirtos atsipalaiduoti kartu, pasidalinti savo patirtimis ir geriau pažinti vienas kitą. Dviese išsirinkti pramogas, kurios patiktų abiems, jeigu būtina ieškoti kompromisų. Nepamiršti, kad svarbiausia – tai skirti savo laiką ir dėmesį mylimam žmogui.

 

Ko nedaryti per pirmąsias atostogas dviese?

 

Svarbiausia, kad abu partneriai jaustųsi jaukiai. Pirmoms atostogoms netinkama vieta – apsilankymas pas kurio nors tėvus. Susipažinimas paprastai kelia labai didelę įtampą, todėl tikrai nepadės atsipalaiduoti, mėgautis ir jaustis gerai. Pirmosios atostogos turėtų būti neįpareigojančios, lengvos ir laisvos kaip vasaros vėjas.

 

Atostogos baigėsi… Kas tuomet?

 

Grįžus namo, galima ir vėl pradėti planuoti kitas atostogas arba dažnai išvykti trumpų, savaitgalinių atostogų, suorganizuoti trumpas išvykas. Mažosios atostogos nereikalauja didelių investicijų, tačiau labiau suartina du, vienas kitą mylinčius žmones. Pavyzdžiui, kiekvieną rytą kartu su partneriu išgerti po puodelį kavos, kartu vakarieniauti, o savaitgalį išvykti į netolimą ekskursiją.