Santykiuose emocinis smurtas yra dažnai pasitaikanti problema. Dažniausiai jis pasireiškia perdėti kritika įvairiems su partneriu susijusiems dalykams, ypač išvaizdai.

 

santykiai

Gana dažnai situacija, kai mergina įkelia savo nuotrauką į pažinčių svetainę ir įvairūs nepažįstami vyrai pradeda jai rašyti, kad ji yra per daug apkūni, neturi krūtinės ar užpakalio, jos nosis nėra tokia, kokia neva turėtų būti ir panašias nesąmones, kurių girdėjimas palengva mažina savivertę ir tikėjimą savo patrauklumu.

 

Iš tikrųjų normalus, psichologiškai sveikas asmuo niekada nebūtų sau leidęs pasakyti tokių dalykų. Net, jeigu kažkas nėra jo skonio, jis tiesiog praeis pro šalį. Gatvėje juk neini prie nepažįstamų žmonių ir nepradedi jiems aiškinti, kas su jų kūno yra negerai, taip pat ir internete. Toks elgesys iš esmės yra agresyvus, žeminantis. Psichologų nuomone, taip kalba žmonės, patyrę asmeninių traumų ir nepatenkinti gyvenimu.

 

Ir netgi jeigu taip sako jūsų vaikinas ar vyras, tai yra beveik tas pats dalykas. „Maniau, kad turi didesnį biustą”, „Apsirengusi atrodei lieknesnė”, „Turi celiulito” – tokie ir panašūs teiginiai žemina, sumenkina kitą asmenį, pastato jį į nepatogią padėtį ir paskatina jį suabejoti savo išvaizda. Tardamas tokius teiginius vyras sąmoningai gali nesuprasti, kad skaudina ir sukelia nemalonius jausmus asmeniui, su kuriuo bendrauja, galbūt jis taip bendrauja, nes pats nuolat būdavo žeminamas.

 

Tokiose situacijose labai svarbu netylėti ir pasakyti, kad jums nemalonu tai girdėti ir paprašyti apie tai nekalbėti. Jei jis tęs tokias kalbas, laikas padaryti atitinkamas išvadas. Kodėl jums reikia santykių, kuriuose esate žeminami, nuvertinami, kuriuose iš jūsų atimamas tikėjimas savo patrauklumu? O jeigu tokius žodžius sako apskritai nepažįstamas arba menkai pažįstamas žmogus, tai turėtų būti ženklas, rodantis, kad tokie santykiai prie gero neprives. Nuo tokių santykių pasitraukite patys ir kuo greičiau, nes tokios frazės kalba apie to žmogaus asmenines ir galbūt net sunkiai įveikiamas problemas. Be abejo, tai nereiškia, kad vieną kartą po to, kai partneris jus sukritikavo laikas nutraukti santykius, bet tai reiškia, kad reikia pasirengti ilgam pokalbiui apie tai, kas to žmogaus gyvenime vyksta, kad jis kalba tokius įžeidžiandžiančius dalykus ir, jei įmanoma, pasiūlyti jiems savo pagalbą.

 

Trumpai tariant, pasinaudokite liaudies išmintimi ir, kaip į namus neleidžiate eiti su purvinais batais, taip ir po savo širdį ir sielą neleiskite vaikščioti su purvu aplipusiais batais. Tiesiog prisiminkite, kad tokie įžeidimai nėra apie jus, o apie tą asmenį. O jūs esate graži, nuostabi ir verta būti tik su tais vyrais, kurie tai mato ir pripažįsta.

 

Mylinčių žmonių santykiai yra pagrįsti abipuse meile, pasitikėjimu, pagarba ir vienas kito priėmimu. Jūsų partneris turėtų mylėti ir priimti jus tokią, kokia esate – su visais realiais ir menamais trūkumais. Kai partneris nuolat kritikuoja jūsų išvaizdą, jie nesielgia kaip mylintys, gerbiantys ir priimantys kitą  toks, koks jis yra, asmenys.