Dešimt metų Londone gyvenantis airis Džeimsas Grėjus visas šv. Kalėdas praleido vienas. Jis nebenorėjo, kad tai pasikartotų dar vienais metais. 85-erių metų vyras nusiuntė skelbimą į vietinį laikraštį ir pakvietė kitus, tokius pačius vienišus žmones, švęsti šv. Kalėdas kartu. Ir jis sulaukė daugybės norinčiųjų dalyvauti šventėje! „Esu įpratęs prie vienatvės, tačiau per šias šventes nebenorėjau būti vienas“, – pasakojo garbaus amžiaus vyras. Ši istorija galėtų būti pavyzdžiu tiems, kurie didžiąsias šventes nors kartą ar daugiau yra pasitikę vieni.

 

Ką dar galima veikti, kad žiemos šventės nebūtų liūdnos, jei artimųjų nėra šalia?

 
  • Išvykti į kelionę. Aplankyti tas vietas, apie kurias visada svajojote, bet vis nerasdavote laiko. Didžiausias privalumas keliaujant vienam yra tas, kad kelionės maršrutą nuo pat pradžios ir pabaigos galima susiplanuoti tokį, koks iš tikrųjų patinka. Nereikia atsižvelgti į bendrakeleivių nuomonę. Be to, kelionėje paprastai susipažįstama su naujais žmonėmis, todėl vienatvei tiesiog nebebus laiko.
  • Dalyvauti labdaringuose renginiuose. Didžiųjų metų švenčių metu vyksta gausybė labdaros akcijų, renginių. Asmuo, prisidėjęs prie tokios veiklos, taip pat jaučiasi reikalingesnis, ne toks vienišas ir apleistas. Galbūt verta šią dieną aplankyti tuos, kurie dar labiau vieniši nei jūs?
  • Surengti vakarėlį. Arabų patarlėje sakoma: „Jei kalnas neina pas Mahometą, tai Mahometas eina pas kalną“. Taigi jei niekas nekviečia į šventinį vakarėlį, jį suorganizuoti galima ir patiems. Šiais laikais yra tiek daug vienišų ir neturinčių, kur eiti žmonių, kad norinčių dalyvauti tikrai netrūks.
  • Pasirūpinti savimi. Paskaitykite knygą, kurią visada norėjote perskaityti. Pasidovanokite sau grožio ar pramogų paslaugų. Pagulėkite aromatinėje, šiltoje vonioje. Išsikepkite pyragą pagal naują receptą. Darykite viską, kam paprastai nelieka lieko.
  • Pozityvus požiūris į gyvenimą padeda išgyventi net ir liūdniausias Kalėdas. Šv. Kalėdų rytą ant popieriaus lapo surašykite viską, dėl ko jaučiatės dėkingas. Pamatysite, kad gyvenimas lyg Saulė nušvis.
  • Svarbiausia taisyklė – nesitikėkite per daug iš švenčių. Žinoma, stebuklai egzistuoja, tačiau tam, kad jie įvyktų, reikia nemažai pastangų.