Pasaulis nėra statiškas – jis nuolatos keičiasi, kartu naujai formuodamas mūsų suvokimą, skonį ir pasirinkimus. Turbūt pastebėjote, kad praktiškai viskas sinchroniškai juda kartu su žmogaus gyvenimo būdo ir aplinkos pokyčiais. Interjero dizainas – ne išimtis. Naujovių, funkcionalumo ir komforto derinio savo namuose ištroškusiems siūlomas žaismingas, įdomus ir netipiškas šiuolaikiškas dizainas. Miegamasis yra ta namų vieta, kurioje galima puikiai išnaudoti šio dizaino privalumus: pradedant spalvine gama ir baigiant didžiulės dvigulės lovos pasirinkimu.

 

dvigules lovos

Modernus – tolygus šiuolaikiškam?

 

Prieš pasineriant į šiuolaikiško dizaino subtilybes vertėtų atkreipti dėmesį į tai, kad šis stilius neretai maišomas su moderniu. Ir nors šie pavadinimai iš pažiūros skamba identiškai, o abu stiliai turi šiek tiek panašumų, tapatinti juos būtų netikslinga.

 

Modernus interjeras nėra ekstravagantiškas XXI a. fenomenas, nes jo ištakos glūdi dar praeito amžiaus viduryje. Geriausiai atpažįstami šio stiliaus atributai yra šiltos, natūralios spalvos ir polinkis į minimalizmą. Baldai pasižymi tiesiomis linijomis, kampuotumu, o jų gamybai daugiausia naudojama mediena ir oda – medžiagos, sukuriančios prabangos įspūdį ir komfortą.

 

Šiuolaikišką dizainą tiksliai apibūdinti yra kiek sudėtingiau, nes jis vis evoliucionuoja: pildosi, įsitraukia kitų stilių elementus. Netgi dvigulės lovos ir jų apipavidalinimas miegamajame keičiasi, todėl pasirinkę šį interjero dizainą turėsite gana nemažą sprendimų laisvę: šiuolaikiškas stilius nėra visiškai paklusnus estetinėms taisyklėms.

 

Šiuolaikinis miegamojo interjeras – lankstus ir neįprastas

 

Kaip jau minėjome, šis dizainas neturi itin griežtų derinimo taisyklių – jame gali puikiai derėti tiek tradicinės, tiek modernios ar eklektiškos stilistikos elementai. Sukurti šiuolaikišką miegamojo interjerą nėra labai sudėtinga, jeigu turėsite keletą originalių idėjų ir iš anksto sudarytą planą, kaip viskas turėtų atrodyti. Įrengti miegamojo kambarį pagal šį stilių yra įdomu, nes galite eksperimentuoti. Pavyzdžiui, galima rinktis erdvesnę, artimesnę minimalizmui atmosferą, arba užpildyti ją itin plačios dvigulės lovos teikiamu komfortu, kuri taptų pagrindiniu erdvės akcentu, prie kurio būtų derinama likusi kambario dalis.

 

Kambario estetinis pagrindas

 

Nudžiuginsime spalvų mėgėjus: šiuolaikiniame interjere jų vengti nereikia. Visgi miegamajame jomis dekoruokite saikingai, nes ryškių spalvų gausa gali pernelyg stimuliuoti ir trukdyti užmigti. Geriausia būtų naudoti įvairius ryškiaspalvius akcentus ir dekoracijas, jeigu norite pagyvinti kambarį ir suteikti kontrasto, o miegamąjį dažyti neutraliomis, žemiškomis spalvomis. Tokia kombinacija atrodys stilingai ir skoningai. Be to, šešėlių, apšvietimo žaismas bei tamsūs tonai gali suteikti išskirtinumo.

 

Apšvietimui taip pat derėtų skirti pakankamai dėmesio, nes, kaip ir minimalistiniame ar skandinaviško stiliaus interjere, šiuolaikiniame dizaine vertinama šviesos gausa. Tiesa, natūralios šviesos šaltiniai nėra tokie būtini. Ant miegamojo staliuko ar šalia dvigulės lovos turėtų puikuotis lempos. Jos gali būti išdėstytos simetriškai, iš abiejų pusių. Tradiciniai ar reguliuojami šviestuvai, netradicinių formų ir pavidalo LED apšvietimas padės sukurti dinamišką ir Jūsų nuotaiką atitinkančią atmosferą.

 

Sienas dekoruokite įvairiais meno dirbiniais, nuotraukomis, kelionių suvenyrais ar kitais sentimentalią vertę turinčiais akcentais. Tai gali būti ir originalios geometrinės detalės, kurios leistų suprasti, kad įžengėte į tikrai šiuolaikišką miegamąjį.

 

Jos didenybė lova

 

Jei pasirinksite ne minimalistinę kryptį, tiek lovos dizainas, tiek užtiesalai gali būti labai įvairūs ir originalūs. Tam, kad dar labiau išskirtumėte lovą kambaryje, apjunkite visas stilistines priemones: apšvietimą, dekoracijas, langų uždangas, akcentines sienas ir panašiai. Klystate, jei manote, kad dvigulės lovosskirtos tik miegui. Šiandien galite rasti neįprastų formų lovas, įtaisytas ant platformų ar turinčias aukštus sujungtus rėmus. Suderinę šias estetines lovos savybes su apšvietimu ir kitais elementais, gausite itin stilingą ir šiuolaikiškumu dvelkiantį rezultatą.

 

Galvūgalis – lovos dalis, kurios potencialas miegamojo interjere įvertinamas ne visuomet. Modernūs, išskirtinio dizaino galvūgaliai ne tik pakylės bendrą erdvės estetiką į naują lygį, bet ir atvers daugiau galimybių dekoruojant miegamąjį. Todėl drąsiai rinkitės akį traukiantį galvūgalį arba savo vizijas paverskite tikrove – šį komponentą galima pagaminti ir pagal specialų užsakymą.

 

Šiuolaikinis interjeras puikiai atspindi nūdienos gyvenimo ypatumus: dinamiškumą, laisvę rinktis ir būti kūrybiškiems. Nesvarbu, ar tai būtų dvigulės lovos galvūgalis, ar miegamojo sienų dekoracijos, nebijokite laužyti nusistovėjusių interjero taisyklių ir derinti Jums patinkančių elementų.