Turizmas Lietuvoje sparčiai auga ir ne tik patys lietuviai domisi tuo, ką nuveikti atostogaujant Lietuvoje, bet ir vis daugiau iš užsienyje gyvenančių draugų ar pažįstamų galima sulaukti klausimo, ką veikti atostogaujant Lietuvoje. Šiame straipsnyje pateiksime keletą įdomių idėjų, kurios turėtų patikti daugeliui keliaujant po nuostabią mūsų šalį.

 

turizmas

Sezono metu atostogaujant Lietuvoje rekomenduojama apsilankyti krepšinio rungtynėse. Lietuva visada garsėjo kaip šalis su aukštu krepšinio lygiu, todėl, jeigu norite pajausti nuostabią atmosferą, galite apsilankyti Kauno „Žalgirio“ rungtynėse. O kad rungtynes stebėti būtų įdomiau, sekite Unibet Lietuva.

 

Jeigu nesate didelis sporto mėgėjas, bet vertinate kultūrinį paveldą, galite apsilankyti skirtinguose mūsų šalyje esančiuose muziejuose. Priklausomai nuo jūsų pomėgių ir interesų, galite rinktis iš įvairaus tipo įstaigų. Mažiesiems dažniausiai itin smagu apsilankyti Vilniuje esančiame iliuzijų muziejuje, kuriame gausu protu nesuvokiamu vaizdinių – fizikos dėsniais paremtų triukų, optinių apgaulių ir stebuklingų skulptūrų. Tuo tarpu, politikos bei istorijoms mėgėjams gera apsilankyti Valstybės pažinimo centre, kuriame galima susipažinti su Lietuva iš arčiau ir pamatyti interaktyvią ekspozicija, po kurios pasipildysite savo žinių bagažą.

 

Kultūrą mėgstantys vilniečiai pastaruoju metu džiaugiasi neseniai čia įkurtu MO muziejumi, kuris žavi savo šiuolaikiškumu ir inovatyvumu. Būtent čia daugiausiai mėgsta lankytis jaunimas, kuris gali iš arčiau susipažinti su Vilniaus architektūra, urbanistika ir paties miesto istorija. Muziejus ypatingas tuo, kad jame dažnai vyksta įdomios paskaitos bei edukacinės programos, kurių metu galima pasimėgauti šiuolaikiškai pristatoma istorija. Maža to, čia yra rengiami įvairūs kino seansai ir koncertai, kurių metu pristatomi modernūs meno sprendimai ir praplečiamas žiūrovų akiratis.

 

Tikrai nemaža dalis žmonių geriausiai pailsi tuomet, kai būna gamtoje. Būtent gryname ore mūsų smegenys gauna daugiau deguonies ir atsiriboja, tad natūralu, kad imame jaustis žvalesni ir turime daugiau energijos naujiems darbams pradėti. Dažnas iš mūsų pavargsta nuo miesto šurmulio ir nori atsikvėpti nuo kasdienių darbų bei rutinos gražiame gamtos kampelyje. Nuostabu tai, kad Lietuvoje yra begalė gražių vietų gamtoje, kuriose galima tiek fiziniu kūnu, tiek mintimis atitrūkti nuo visų bėdų ir rūpesčių.

 

Tiems, kurie mėgsta vaikščioti, verta aplankyti Lietuvoje esančius pažintinius takus. Ko gero, vienas gražiausių yra Labanoro girios pažintinis takas, esantis netoli Molėtų. Jis apsuptas ne tik aukštų pušų bei kitų spygliuočių šeimos narių, bet ir nuostabaus grožio vandens telkinių. Pats takas driekiasi net per du su puse kilometro, o keliaudami juo pamatysite ir senovinius pilkapius. Taip pat, vaikščiodami pamatysite net kelias į Raudonąją knygą įtrauktas augalų bei gyvūnų rūšis. Aplankę šį taką, galite keliauti į Arlaviškių kadagių slėnio pažintinį taką, kuris leis pasigrožėti kvapą gniaužiančia Dabintos salos bei marių panorama.

 

Lietuva yra ypatinga tuo, kad joje yra apskaičiuotas vadinamasis Europos centras. Vos už 26 kilometrų nuo Vilniaus esančiame parke galima atsidurti pačiame visos Europos geografiniame centre. Parkas yra labai šiuolaikiškas ir pritaikytas patogiam atvykimui bei laiko leidimui. Čia rasite itin patogią parkavimosi aikštelę, o beveik visi takeliai yra išasfaltuoti kokybiškam pasivaikščiojimui. Svarbu paminėti ir tai, kad būdami Europos parke išvysite skulptoriaus Gedimino Jokūbonio kūrinius, kurie buvo skirti ypatingam istoriniam įvykiui – Lietuvos respublikos įstojimui į Europos Sąjungą.