Nuo prabangių, „viskas įskaičiuota“ atostogų pasiūlymų atogrąžų salose iki spontaniškų viešnagių Viduramžių dvasia alsuojančiuose Europos miestuose. Kokią vietą rinktumėtės svajonių meilės medaus mėnesiui kopinėti?

 

Havajai

Havajai – norintiems pajusti „Aloha“ dvasią

 

Geografinė padėtis Salų grupė Ramiajame vandenyne (Polinezija)
Plotas 29 311 km²
Administracinis centras Honolulu
Oficialios kalbos Anglų ir havajiečių
Piniginis vienetas Jungtinių Valstijų doleris (USD)
Transportas Honolulu tarptautinis oro uostas, privatūs laivai, keltai, autobusai, automobiliai.
Vasarą 10 d. poilsinės kelionės lėktuvu dviem asmenims kaina Nuo 11 000 Lt (skrydžiai su persėdimais)
Klimatas Atogrąžų. Visus metus temperatūra būna 25–30 ºC. Karščiausias mėnuo – rugpjūtis.
Pasisveikinimas Aloha!

 

Smėlėti paplūdimiai, skaidrus šiltas vanduo ir besišypsantys vietiniai, kartojantys skambų bei daug kartų per filmus girdėtą žodį „Aloha“. Taip, šis rojaus kampelis – garsioji 50-toji JAV valstija. Tikrai nesuklysite pasirinkę Havajus medaus mėnesiui praleisti. Mat viskas čia alsuoja romantika. Dauguma Havajų viešbučių netgi teikia specialius medaus mėnesio pasiūlymus, o tai rodo, kad šią vietą romantiškiausiam gyvenimo poilsiui renkasi tie, kurie nori, kad apie viską būtų pagalvota iš anksto. Be to, daugumoje apgyvendinimo vietų siūlomos įvairios galimybės jaunavedžiams pabėgti į privačias vietas. Todėl įsimylėję poros neretai apžiūri kiekvieną Havajų salą prieš nuspęsdamos, kur norėtų apsistoti.

 

Romantiškos pramogos

 

 • Stebėti saulėtekį nuo Haleakala ugnikalnio. Jis stūkso antrojoje pagal dydį Havajų saloje Maui. Teigiama, kad nuo jo atsiveria vienas įspūdingiausių saulėtekių pasaulyje.

 

 • Galėsite pasilepinti iškyla paplūdimyje. Kas gali būti romantiškiau? Tiesa, norintiems kuo intymesnės aplinkos patariama rinktis nuošalesnius Kapalua, Hamoa paplūdimius Maui saloje, Papohaku paplūdimį Molokai saloje, Kailua paplūdimio parką Kauai saloje arba Waimanalo paplūdimį Oahu saloje.

 

 • Turėsite galimybę pasivažinėti Hana greitkeliu, esančiu Maui salos pakrantėje. Sakoma, kad tai vienas vaizdingiausių kelių pasaulyje. Nuo jo atsiveria įstabūs miškų, krioklių, jūros urvų vaizdai. Taigi pats laikas išsinuomoti kabrioletą ir leistis į pačią romantiškiausią kelionę.

 

Maldyvai – pageidaujantiems pramogų visą parą

 

Geografinė padėtis Salų valstybė pietvakarinėje Indijos vandenyno dalyje
Plotas 298 km²
Sostinė Malė
Oficiali kalba Maldyvų
Piniginis vienetas Rufija (Rf)
Transportas Malės tarptautinis oro uostas, kateriai, vandens lėktuvai, dhoni valtys, autobusai, taksi, motociklai.
Vasarą   10 d. poilsinės kelionės dviem asmenims kaina Nuo 9 000 Lt (yra tiesioginių skrydžių iš Vilniaus)
Klimatas Atogrąžų. Temperatūra visus metus retai nukrinta žemiau nei 25 ºC. Karščiausias mėnuo – kovas. Tuomet temperatūra pakyla iki 29 ºC.
Pasisveikinimas Assalamu alaikum!

 

Nemažai porų svajoja praleisti romantiškas atostogas būtent Maldyvuose. Tai tobula vieta, kurią sudaro nedidelės ir nuošalios salelės. Ar tai ne rojus? Čia galėsite mėgautis baltu smėliu, akvamarino spalvos lagūnomis ir ryškiais koraliniais rifais. Be to, Maldyvų svečiai tikrai neprivalo eiti miegoti 22 val., nes gali iki ryto šėlti naktiniuose klubuose. „Subsix“ klube galėsite linksmintis 6 m. žemiau jūros lygio, o pro stiklines sienas matysite plaukiojančius ryklius.

 

Išsvajotosios pramogos

 

 • Galėsite vestuvinę naktį praleisti po vandeniu. Rangali saloje esantis Ithaa povandeninis restoranas – viena mėgstamiausių vestuvių puotos vietų. Tiesa, povandeninių grožybių apsuptyje siūloma praleisti ir pirmąją naktį. Restorano erdvė paverčiama miegamuoju, o ryte į lovą patiekiami prašmatnūs pusryčiai ir šampanas.

 

 • Maldyvuose yra daugiau nei 3 000 koralinių rifų, kuriuos privaloma pamatyti iš arti. Be to, jums viską paaiškins patyrę instruktoriai, todėl tikrai neprivalote būti patyrusiais narais.

 

 • Pakeliauti? Kodėl ne? Maldyvai – vienos gražiausių salų pasaulyje, tad apsistojus vienoje jų, būtų neatleistina neapsilankyti ir kitose. Archipelagas susideda iš 26 atolų ir 200 gyvenamų salų.

 

Bora Bora – ieškantiems įspūdingiausių paplūdimių

 

Geografinė padėtis Sala Ramiajame vandenyne (Prancūzijos Polinezija)
Plotas 29,3 km²
Administracinis centras Vaitapė
Oficiali kalba Prancūzų
Piniginis vienetas Prancūzijos Ramiojo vandenyno kolonijų frankas (CFP)
Transportas Bora Bora oro uostas, keltas, motorinės valtys, kanojos, autobusas, sraigtasparniai, taksi.
Vasarą 10 d. poilsinės kelionės lėktuvu dviem asmenims kaina Nuo 20 000 Lt (skrydžiai su persėdimais)
Klimatas Atogrąžų. Temperatūra retai nukrinta žemiau nei 26 ºC. Karščiausias ir drėgniausias mėnuo – vasaris.
Pasisveikinimas Ia Ora Na!

 

Dienos šioje kone viduryje Ramiojo vandenyno esančioje nepaprasto grožio vietoje praslenka tarsi sapnas. Galbūt ji vadinama romantiškąja sala „dėl idealaus oro ir žydrų lagūnų“, – sakytų ten lankęsi keliautojai. Beje, teigiama, kad nemažai žmonių, pabuvojusių šiame atokiame kampelyje, nusprendė netgi persikelti čia gyventi. Kas nenorėtų mėgautis vandenyno kranto, apaugusio palmėmis, peizažu kasdien?

 

Nepamirštamos pramogos

 

 • Teigiama, kad kanojos – puiki vieta egzotiškiems pusryčiams.

 

 • Užsisakę asmeninę fotosesiją galėsite plaukti aplink salą nedideliu laiveliu, mėgautis į kokoso riešutus supilstytu šampanu, o fotografas nepailsdamas fiksuos gražiausias romantiškas akimirkas nuostabios gamtos apsuptyje.

 

 • Galėsite pasideginti gražiausiame salos paplūdimyje. Tokiu titulu didžiuojasi Matira paplūdimys, esantis pietinėje salos dalyje. Tačiau jei saulė nubučiuos per daug, tuomet galėsite jaukiai pasėdėti palmių šešėlyje. Be to, tai viena populiariausių vietų saulei palydėti.

 

Venecija – išsiilgusiems elegancijos

 

Geografinė padėtis Miestas šiaurės rytų Italijoje
Oficiali kalba Italų
Piniginis vienetas Euras
Transportas Vandens autobusai vaporetto, gondolos. Į miestą galima atvykti automobiliu, autobusu arba traukiniu.
Vasarą 4 d. pažintinės kelionės lėktuvu dviem asmenims kaina Nuo 2 300 Lt (yra tiesioginių skrydžių iš Vilniaus)
Klimatas Subtropinis. Vidutinė birželio–rugpjūčio mėnesių temperatūra – 30–33 ºC, gruodžio–vasario – +0–3 ºC.
Pasisveikinimas Ciao!

 

Sakoma, kad apsilankyti nuostabiojoje Venecijoje – mieste ant vandens – tai tarsi išpakuoti elegantišką dovaną. Kažkur tolumoje skambantys varpai, elegantiškas irklais mojuojantis gondolininkas, aštrus kavos aromatas, žvakių šviesoje mirgantys stikliniai šviestuvai, siaurutės vingiuojančios gatvelės, vedančios prie įstabių bažnyčių arba prabangios Šv. Morkaus aikštės… Galbūt norite pateikti į romantišką gyvenamojo namo kiemelį, saldžiai kvepiantį gėlėmis?

 

Romantiškos pramogos

 

 • Galėsite mėgautis itin romantiška kelione gondolomis siauručiais kanalais, o pro akis nepraslys gražiausi Renesanso ir Baroko epochų pastatai. Sakoma, kad geriausia gondolas rasti prie kurio nors pagrindinių tiltų, t. y. Rialto ar Ponte dell’Accademia.

 

 • Norite pamatyti Veneciją G. Casanova, t. y. vieno žymiausių pasaulio meilužių akimis? Tuomet turėsite gurkšnoti vyną „Do Spade“ restorane, kuris yra netoli Rialto tilto. Teigiama, kad būtent čia garsusis venecijietis susitikdavo su jam patikusiomis moterimis. Be to, galėsite apsilankyti Dožų rūmuose, kuriuose G. Casanova įkalintas 1755-aisiais bei pamatyti celę, iš kurios moterų numylėtinis pabėgo.

 

 • Norėdami apžiūrėti miestą iš paukščio skrydžio, turėsite pasikelti į 99 m. aukščio Šv. Morkaus bazilikos varpinę. Iš jos atsiveria ne tik nuostabus Venecijos, bet ir Dolomitinių Alpių vaizdas.

 

Paryžius – trokštantiems aplankyti meilės miestą

 

Geografinė padėtis Prancūzijos sostinė, kuri yra šiaurinėje šalies dalyje.
Oficiali kalba Prancūzų
Piniginis vienetas Euras
Transportas 4 tarptautiniai oro uostai, traukiniai, metro, autobusai, automobiliai, taksi, dviračiai, vandens transportas.
Vasarą 4 d. pažintinės kelionės lėktuvu dviem asmenims kaina Nuo 4 000 Lt (yra tiesioginių skrydžių iš Vilniaus ir Kauno)
Klimatas Vidutinių platumų. Vidutinė temperatūra liepos mėnesį – 18,4 ºC, sausį – +3,5 ºC.
Pasisveikinimas Bonjour!

 

Kokia vieta tinkamesnė praleisti medaus mėnesį nei meilės miestu vadinamas Paryžius? Tikriausiai sutiksite su britų aktorės ir modelio Audrey Hepburn žodžiais, kad „Paryžius – visada gera idėja“. Čia ne tik žavėsitės nuostabiais architektūros ar meno paminklais, bet ir galėsite romantiškai pasivaikščioti žaliais bulvarais ar atsigerti kavos jaukiose prancūziška dvasia alsuojančiose kavinukėse.

 

Meile dvelkiančios pramogos

 

 • Galėsite paragauti austrių „Le Baron Rouge“ vyno bare. Žinoma, čia neapseinama ir be vyno bei žvakių. O kur dar jaukus staliukas dviem atokiame kampelyje?

 

 • Turėsite puikią progą pasikelti į Eifelio bokštą ir palydėti saulę. Nuo šio Paryžiaus simbolio auksu tviskantis paskutiniuose saulės spinduliuose paskendęs miestas atrodo įspūdingai. Be to, apsidairę galėsite likti vakarienei žvakių šviesoje antrame bokšto aukšte įsikūrusiame „Jules Verne“ restorane.

 

 • Sakoma, kad tiesiog būtina paplaukioti Senos upe, kai viešite Paryžiuje. Romantiškiausia tai daryti sutemus, kai Paryžių apšviečia daugybė lempų bei žibintų, o visa tai atsispindi srauniuose Senos vandenyse.