Pastaruoju metu visame pasaulyje pastebimas fenomenalus reiškinys – neįprasti garsai, kurie, atrodo, sklinda iš niekur, tačiau taip aiškiai girdimi, kad daug kam kelia baimę. Netgi mokslininkai negali paaiškinti, kaip ir kodėl atsirado toks reiškinys. Mistikai kalba apie artėjančią pasaulio pabaigą… Aišku tik viena – Žemėje tikrai vyksta keisti dalykai.

 

paslaptingi garsasi zemeje

Paslaptingų garsų atsiradimas

 

Nuo 2011-ųjų vasaros viso pasaulio žmonės pradėjo pranešinėti apie neįprastus garsus. Kartais jie pasigirsta Amerikoje, Didžiojoje Britanijoje, Ukrainoje, Čekijoje, Australijoje… Pasak mokslininkų, šie garsai patenka įinfragarsų diapazoną, kurio paprastai žmogus negirdi. Tai, ką girdi žmogus, tėra šių garsų padariniai – gravitacinės bangos.

 

Įvairiuose atmosferos sluoksniuose sklindančios bangos girdimos ir po ugnikalnių išsiveržimų, žemės drebėjimų, cunamių, uraganų arba audrų. Tačiau, pasak specialistų, šie paslaptingi garsai yra kitokie ir neatitinka gamtos stichijų sukeliamų garso bangų. Taigi mistiniai garsai kelia vis daugiau nerimo…

 

Racionalus paaiškinimas

 

Pasak kai kurių mokslininkų, paslaptingus garsus sukelia padidėjęs Saulės aktyvumas. Galingi Saulės blyksniai yra lydimi milžiniškos energijos, kuri pasiekia Žemę ir sukelia smūgio bangas. Elektromagnetinė spinduliuotė, anot mokslininkų, gali sukelti skirtingose vietose pasigirstančius neįprastus garsus.

 

Kitų mokslininkų teigimu, Žemėje vyksta tam tikri procesai. Specialistai jau seniai pastebėjo, kad šiaurinis magnetinis laukas tapo aktyvesnis, tai nulėmė ir aktyvesnius energetinius procesus. Girdimi keisti garsai siejami su išlaisvinančia energija iš Žemės branduolio. Mokslininkai mano, kad toks reiškinys įspėja apie besikeičiantį Žemės vidinės energijos aktyvumą.

 

Kitos prielaidos

 

Kai kurie tyrėjai mano, kad keistus garsus sukelia nedideli žemės drebėjimai ir nuo jų sklindančios garso bangos. Šiai prielaidai pritaria ir Žemės branduolio aktyvumo teorija. Mokslininkai tikina, kad didėjantis planetos plutos aktyvumas sukels ir daugiau žmonėms neįprastų reiškinių.

 

Kosmoso tyrėjai mano, kad paslaptingus garsus sukelia meteoritų lietūs. Žemė kasmet patiria meteoritų atakas. Visi jie sudega atmosferoje ir didesnės žalos nepadaro. Tačiau kaip ir dauguma kitų reiškinių, meteoritų lietūs intensyvėja. Todėl astronomai tikina, kad gausiai krintantys ir degantys meteorai sukelia negirdėtus garsus.

 

Mistikų pranašystės

 

Pasibaigiantis majų kalendorius – viena labiausiai aptarinėjamų temų. Todėl pranašaujama pasaulio pabaiga siejama ir su girdimais keistais garsais. Kai kurie įsitikinę, kad taip Žemė įspėja žmones apie artėjančią katastrofą.

 

Kita mistinė teorija grindžiama ateivių apsilankymu Žemėje. Tokios prielaidos šalininkai mano, kad tuo metu, kai pasigirsta paslaptingi garsai, danguje yra NSO. Nors mistinių garsų liudytojai tvirtina, jog skraidančių objektų nematė, tikintieji ateivių egzistavimu teigia, kad jų laivai žmogaus akiai gali būti nematomi.

 

Neatmetamos ir sąmokslo teorijos. Yra manančiųjų, kad paslaptingus garsus sukelia tam tikros technologijos, kurios paprastiems žmonėms nežinomos, gal net nesuvokiamos. O didžiosios pasaulio valstybės nėra linkusios dalytis su visais informacija ir naujais išradimais…

 

Liudininkų pasakojimai

 

Nors paslaptingus garsus girdėjo skirtingų šalių ir tautybių žmonės, tačiau jie visi beveik vienodai apibūdina tai, ką tuo metu girdėjo ir jautė. Vieni mistinius garsus vadino dūzgimu – tarsi girdėtų milžinišką spiečių bičių ar širšių. Kiti teigė, kad tai buvo garsas, primenantis traukinio važiavimą ar trimito pūtimą.

 

Fenomenalus reiškinys daugeliui kelia baimę dėl to, kad neaišku, kas jį sukelia. Kraupus garsas, atsirandantis iš niekur, stebina žmones. O mokslininkų ir kitų specialistų paaiškinimai kelia tik dar daugiau abejonių.

 

Tai įdomu

 

  • Anot specialistų, pasaulyje egzistuoja labai daug žmogaus ausiai neįprastų garsų – tiesiog jie yra per aukšti arba per žemi, kad būtų išgirsti. Tam reikia specialių prietaisų.
  • Kai kuriuose šaltiniuose teigiama, kad yra žmonių, girdėjusių paslaptingus garsus ir Lietuvoje.
  • Šiaurės Karolinoje, Belgijos pakrantėje, Bengalijos įlankoje, Gango deltoje ir dar keliuose regionuose panašūs garsai girdimi gana dažnai. Pasak mokslininkų, tai žemės drebėjimų, jūros bangų ar audrų sukeltos garso bangos.
  • Žemės drebėjimų teoriją bandoma patvirtinti atliekant eksperimentus – vykstant žemės drebėjimui matuojami ir fiksuojami ne tik seisminiai, bet ir akustiniai duomenys.
  • Mokslininkai tikina, kad Žemėje vyksta daug drebėjimų, kurių dažniausiai žmogus nejaučia, tačiau girdi jų sukeltus garsus.