Ką darytumėte, jei būtumėte išprievartauta pasimatymo metu? 80 – 90 % atvejų aukos pažįsta prievartautojus ir jai pasitiki. Bene dažniausiai išprievartaujama, kai auka yra nelabai sąmoninga: apsvaigusi nuo alkoholio ar narkotinių medžiagų. Bet kas gali tapti prievartautoju, todėl reikia būti itin budrioms ir atsargioms, net pasimatyme su žmogumi, kurį laikote savo draugu.

 

prievarta

Ar įmanoma būti išprievartautai per pasimatymą?

 

Svarbiausia neprarasti budrumo, kai esate su kitu žmogumi, net jei tai senas, geras pažįstamas. Blogai pasijutus (jei pykina, svaigsta galva, atrodo, kad tuoj neteksite sąmonės), reikėtų nedelsiant susisiekti su patikimu žmogumi (tai gali būti net ir tėvai) arba paprašyti patikimos draugės (jei, pavyzdžiui, tai vyksta naktiniame klube) ir paprašyti, kad jus kuo greičiau iš čia išsivestų. Nereikėtų dvejoti nei akimirkos, net jei yra tik mažiausia nuojauta, kad gali įvykti kažkas blogo.

 

Nerekomenduojama sutikti, jei kas nors siūlosi pavėžėti ar kitaip padėti. Gali būti, kad žmogus, kuris dabar siūlo pagalbą, kitą akimirką virs prievartautoju. Daugiausiai išprievartavimų įvyksta žinomoje vietoje, pavyzdžiui, jūsų arba jūsų pažįstamo (draugo) namuose.

 

Ką reikėtų daryti, patyrus prievartą per pasimatymą?

 

Visų pirma reikėtų prisiminti – tai ne jūsų kaltė, kad tai nutiko. Jūs arba buvote priversta arba buvote būsenoje, kurioje negalėjote nieko pakeisti. Didžioji dauguma žmonių apie išprievartavimų niekada nepraneša policijai dėl kaltės jausmo. Auka gali jaustis nešvari, sugniuždyta ir sugėdinta. Tačiau svarbu nepamiršti, kad prievarta – tai nusikaltimas ir, kaip ir kituose nusikaltimuose, gėdą ir kaltę turėtų jausti tik tas, kuris jį įvykdė.

 

Ką daryti, jei manote, kad buvote išprievartauta per pasimatymą?

 

Jeigu buvote išprievartauta arba atsibudote ir prisimenama detales iš galimo išprievartavimo, turėtumėte kuo greičiau vykti į ligoninę arba pas gydytoją. Neskalbkite ir nekeiskite drabužių. Iš karto susisiekite su policija ir reikalaukite, kad būtų atlikti kraujo ir šlapimo tyrimai.

 

Tyrimai parodys, ar buvote apsvaiginta kokiomis nors medžiagomis. Priklausomai nuo rūšies narkotikai gali išlikti organizme nuo 5 iki 8 valandų, o kartais net iki 48 valandų. Rekomenduojama pasitikrinti nuo lytiškai plintančių ligų, nėštumo ir AIDS.

 

Po išprievartavimo gali kilti įvairių, įkyrių minčių. Gali būti, kad jausite kaltę ir kitas stiprias, negatyvias emocijas. Auka gali prarasti pasitikėjimą savimi, jaustis bevertė, išgyventi depresiją. Jeigu kamuoja tokios emocijos, reikėtų kreiptis pagalbos į specialistą arba bent nuoširdžia pasikalbėti su geru draugu ar kitu žmogumi iš artimos aplinkos.

 

Nors ne visada išeina laikytis taisyklės: „Geriau būti saugioms negu po to apgailestauti“, tačiau keletą dalykų reikėtų atminti kiekvienai.

 

5 patarimai, kaip išvengti išprievartavimo:

 
  • Visada tikėti savo instinktais. Kartais nuojautos gali atrodyti nepagrįstos, tačiau labai dažnai jos iš tikrųjų pasiteisina.
 
  • Jeigu kas nors atrodo gąsdinančiai, nebendraukite su juo, nepriimkite gėrimų ir stenkitės laikytis atokiau nuo jo.
 
  • Naktiniame klube ar bare niekada nepalikite gėrimo be priežiūros, net jei tai reikštų, kad reikės pasirodyti šokių aikštelėje su gėrimu rankoje.
 
  • Po apsilankymo tualete reikėtų pagalvoti apie tai, ar nevertėtų užsisakyti naują gėrimą, net jei senojo dar nebaigėte (jo reikėtų nebegerti).
 
  • Nesidalyti savo gėrimu su kitais ir neragauti kitų. Nors galbūt įdomu paragauti skirtingų kokteilių, tačiau jūs nežinote, kad skirtingos gėrimų sudedamosios dalys paveiks jūsų organizmą.
 

Net laikantis šių taisyklių galima tapti prievartautojo auka. Todėl patyrus prievartą reikėtų atsiminti, kad tai ne jūsų kaltė ir kreiptis į policiją.