Šv. Kalėdos – pats nuostabiausias metų laikas, kai vyksta stebuklai. Taip pat tai geriausias metas priklaupti ant kelio ir ištarti lemtingąjį „Ar tekėsi už manęs?“.

 

Anot naujausio britų tyrimo, šv. Kalėdų išvakarės arba Kūčios – tinkamiausias metas pasipiršti. Taip mano net 32 procentai respondentų.

 

Šiek tiek stebina, kad Helovinas – įvardyta kaip tinkama piršlyboms data. Ši šventė atsidūrė net penktoje vietoje (6 procentai visų balsavusiųjų). Makabrišką šventę tik šiek tiek lenkia Naujieji metai (9 procentai).  Net 49 procentai visų apklaustųjų vieniningai sutiko, kad, jei pirštis, tai per šv. Kalėdų laikotarpį. Taip pat populiarios datos – Valentino ir pažinties dienos.

 

Apklausos metu taip pat paaiškėjo, kad beveik 17 procentų D. Britanijos vyrų piršosi daugiau nei penkis kartus per gyvenimą.

 

51 procentai bričių norėtų, kad piršlybos būtų be jokių ceremonijų. Vyras tiesiog paklaustų: „Ar tekėsi už manęs?“. 15 procentų moterų mano, kad geriausiai tai padaryti naudojantis šiuolaikinėmis technologijomis, pavyzdžiui, elektroniniu paštu (29 procentai moterų), žinute (27 procentai) ar telefono skambučiu (19 procentų).

 

Lyčių stereotipai vis dar gajūs. Net 65 procentai atsisakytų vesti, jei pasipirštų moteris.

 

Tačiau ne visiems šv. Kalėdos yra metas, kai norisi nustebinti ir pradžiuginti artimuosius. Vienos užsienietiškos pažinčių svetainės duomenimis, trys ketvirtadaliai britų nemato jokios problemos santykius nutraukti didžiųjų metų švenčių metu.