1 – 2 metų amžiaus vaikai labai domisi aplinka. Juos išblaško ir miegus išvaiko kiekvienas naujas įvykis ar pasikeitimas. Šiuo metu pradeda vystytis vaiko vaizduotė, dėl kurios darosi sunku užmigti. Tada labai svarbu laikytis pastovaus miego režimo.

 

Daugeliui vaikų nuo vienerių iki dvejų metų reikia 10 – 13 valandų miego per parą. Kai kurie tėvai mano, kad vaikams reikia nusnausti dienos metu. Kiti su tuo nesutinka ir tvirtina, kad pamiegoję dieną vaikai prasčiau miega naktį. Vietoj popieties miego, vaikas turėtų pailsėti: žaisti ramius žaidimus, klausytis pasakų…

 

Kartais vaikai vis tiek pabunda naktį. Priežasčių gali būti įvairiausių. Kartais vaikas neramiai gali miegoti, nes skauda dygstantį dantuką arba serga. Kartais jaučiasi neramiai ir nesaugiai, ypač, jei susapnuoja košmarą. Tokio amžiaus vaikai dar nelabai atskiria, kas yra tikra, o kas – sapnas. Vaikas prieš miegą neturėtų vartyti vaizduotę skatinančių knygučių, žiūrėti filmukų, kuriuose daug veiksmo. Prieš miegą tinka ramios pasakos, migdantys filmukai.

 

Dažnai maži vaikai miega neramiai, nusikloja, todėl ima šalti ir pabunda. Juos reikėtų aprengti šiltesne pižama, kad net nuspyrę antklodę, jaustųsi šiltai.

 

Vaikas gali neužmigti, jei gretimame kambaryje kas nors per garsiai kalba, žiūri televizorių. Tačiau geram vaiko miegui nebūtina visiška tyla.

 

Vaiką ramina ir migdo šilta vonia ir pasaka prieš miegą. Vonelę galima paruošti su valerijonų ar melisų nuoviru arba po pagalve padėti melisos ar levandos šakelę. Ritualai prieš miegą neturėtų būti labai ilgi. Tėvai turi nuspręsti, kiek vandens gali išgerti vaikas prieš miegą ir kada į lovytę nebedėti išmesto žaislo, kad nepažadintų. Tėvai turi susikurti taisykles ir jų visada laikytis.

 

Kai vaikas prabunda iš neramaus miego, tėvai dažnai iškart skuba vaiką nuraminti, kad viskas gerai ir jie yra šalia. Ne visada tai yra gerai. Apsilankymai vaikų kambaryje nakties metu turėtų būti trumpi ir nuobodūs vaikui.

 

Jeigu vaikas pabunda labai anksti rytą, užtraukite užuolaidas, kad šviesa ilgiau nepatektų į kambarį ir saulės spinduliai neprižadintų vaiko.