Japoniškas jauninantis veido masažas Asahi (reiškia „ryto saulė“) gali pakeisti plastinę chirurgiją. Sunku patikėti, kad tai gali būti tiesa? Šis mechaninis odos gražinimo būdas itin populiarus virtualiame pasaulyje. Interneto tinklaraščiuose, vaizdo kanaluose, forumuose, apie jį kalbama itin daug. Įdomu, ar jis iš tiesų yra toks veiksmingas? Išbandyti ir įsitikinti nesunku patiems.

 

"graži japonė"

Originalus šio japoniško jauninančio masažo pavadinimas – Zogan (išvertus iš japonų kalbos reiškia veido kūrimą). Masažo darymo menas senovės Japonijoje buvo perduodamas iš kartos į kartą. Galima pasakyti, kad senovišką masažą techniką naujam gyvenimui prikėlė žymi stilistė Yukuko Tanaka, kuri daryti masažą išmoko iš savo senelės.

 

Zogan masažas atliekamas dvejais pirštais (smiliumi ir didžiuoju), kitaip vadinamu Y metodu. Tai daugiafunkcis veido masažas ir gimnastika. Jis veikia ne tik odos paviršių, bet ir giliuosius veido raumenis, tonizuoja, stangrina odą, gerina limfos apykaitą.

 

Japonijoje šis masažas labai populiarus ir šiandien. Y. Tanaka knygos apie jauninantį masažą labai populiarios. Štai 2007-aisiais dvi iš jos knygų atsidūrė 10 skaitomiausių knygų sąrašo pradžioje. Jos net pralenkė populiariąją J. K. Rowling knygą apie Harį Poterį (atsidūrė 3 vietoje).

 

Japoniškas masažas – tai labai efektyvi technika – švytinčių akių paslaptis. Masažas veikia ne tik kaulą (tai profilaktinė osteopatinė priemonė, kuri padeda atstatyti kaukolės kaulus), jungiamąjį audinį ir giliuosius veido raumenis, tonizuoja, suteikia energijos, atveria iš išvalo svarbiausius kanalus. Masažas pagerina jungiamojo audinio struktūrą ir oda tarsi pajaunėja septyneriais metais! Žmogus atrodo jauniau ir jaučiasi geriau – savo knygose žada Yukuko Tanaka.

 

Iš pirmo žvilgsnio japoniškas jauninantis masažas gali atrodyti šiurpokai. Gali net kilti minčių, ar stiprūs judesiai nesukuria daugiau naujų raukšlių veide. Tačiau to bijoti nereikia. Gražinti kaulus į jiems priklausančias vietas reikia daugiau pastangų negu švelnūs patapšnojimai. Bėgant metams veido raumenys nusilpsta ir praranda formą, todėl keičiasi net veido bruožai.

 

Atsikratyti raukšlių būtų lengviau, jei žmonės treniruotų veido raumenis ir rūpintųsi savo oda, kuriai kenkia daugybė dalykų, pradedant saulės spinduliais ir atšiauriais vėjais. Daugelį Rytų masažų gali atlikti ir energingi ir stiprūs asmenys, kurie nepabijos stipriau trenkti, kad suaktyvintų kraujotaką, bet nesužeistų.

 

Japoniškas jauninantis masažas kai kuriems žmonėms sukelia nestiprų skausmą. Čia svarbu protingai ir teisingai panaudoti jėgą. Jei Asahi masažą atliekate patys sau, tai reikėtų švelniai masažuoti limfmazgius, o kitose veido zonose – lėtai, bet gana stipriai.

 

Prieš masažą būtina veidą kruopščiai nuvalyti. To reikia, kad atsivertų odos poros ir masažas pagerintų limfos apykaitą veido srityje.

 

Ne visiems tinka japoniškas jauninantis masažas. Jis nerekomenduojamas asmenims, sergantiems įvairiomis odos ligomis ir uždegimais, ausų, nosies ir gerklės ligomis, limfos sistemos patologija, jaučiant silpnumą ir nuovargį, jei oda linkusi plonėti. Taip pat šio masažo reikėtų vengti menstruacijų metu, nes gali paskatinti kraujavimą.

 

Profesionalus masažas atliekamas su specialiai tam skirtu kremu su medvilnės sėklų aliejumi (turtingos omega 3 riebiųjų rūgščių). Y. Tanaka medvilnės sėklų aliejų vadina auksiniu aliejumi, nes jame yra itin daug vitaminų, mineralų, fitosterolių bei jau minėtų omega 3 ir 6 rūgščių. Fitosteroliai padeda išsaugoti medvilnės aliejų šviežią ilgiau ir gerina aliejaus absorbaciją. Tačiau masažą galima atlikti ir su putomis, geliu ar masažiniu aliejumi (pavyzdžiui, alyvuogių ar migdolų). Iš natūralių priemonių galima naudoti avižų pieną (į nailoninę  kojinę įdėti šiek tiek avižinių dribsnių, išmirkytų vandenį ir išspausti avižų pieną į puodelį. Gautą tirštą skystį užtepti ant veido).

 

Originalus masažas atliekamas sėdint arba stovint. Svarbu visą laiką išsaugoti taisyklingą laikyseną. Galva neturi remtis į sieną ar kėdės atlošą. Europiečiams paprastai taikomos kelios išlygos. Masažas dažniausiai atliekamas gulint. Tokioje pozoje veido raumenys yra labiau atsipalaidavę, todėl, teigiama, raukšlės naikinamos dar geriau.

 

Japonišką jauninantį masažą rekomenduojama atlikti kiekvieną dieną. Jis neatims daug laiko – masažas vidutiniškai trunka 5 – 7 minutes. To pakaks, kad išnyktų mažos raukšlės ir taptų mažiau pastebimos gilios, pagražėtų veido spalva, išnyktų pigmentinės dėmės, tamsūs ratilai aplink akis, patinimai, paburkimai, pagurklis.

 

Yukuko Tanaka japoniško jauninančio masažo techniką galite pamatyti žemiau esančioje nuorodoje: