Paskutiniojoje Lietuvos šeštokų atrankos varžybų „Drąsūs.Stiprūs.Vikrūs“ laidoje į kovą dėl sportiškiausios klasės titulo kilo Alytaus „Volungės“ pagrindinės mokyklos, Marijampolės Rimanto Stankevičiaus pagrindinės mokyklos ir Raseinių „Šaltinio“ progimnazijos moksleiviai. Varžybose netrūko geros nuotaikos ir šypsenų, tačiau įtampą tarp komandų kurstė auganti konkurencija dėl paskutinės vietos pusfinalyje.

 

LR_TV_DSV_G. Valaityte su sestokais

 

„Linkiu kovoti iki galo, nes sporte tai yra vienas iš pagrindinių dalykų ir, žinoma, visada išlikti susikoncentravus į tikslą ir atkakliai jo siekti“, – laidos pradžioje šeštokams linkėjo Europos ir pasaulio šiuolaikinės penkiakovės čempionas Justinas Kinderis. Jis moksleiviams demonstravo savo „amuniciją“ bei supažindino su pagrindinėmis penkiakovės taisyklėmis.

 

Sportininkas atskleidė, kad Olimpinėse žaidynėse, beveik kaip ir sportinėse estafetėse, per dieną jam tenka įveikti penkias fizines rungtis. „Visos rungtys yra sunkios, tačiau sudėtingiausia yra bėgimas ir šaudymas, nes tai yra paskutinė rungtis, po kurios sportininkai pasidalina olimpinius medalius, – nepasiduoti ir iki pat galo atkakliai kovoti moksleivius skatino J. Kinderis.

 

LR_TV_DSV_J. Kinderis ir G. Valaityte

 

Jau pirmoji rungtis „Švytuoklė“, kurią pristato laidos draugai alpinizmo mokykla „Montis magia“, vienai iš komandų pasirodė neįveikiama ir pareikalavo nemažai pastangų, tačiau galiausiai finišo tiesiąją pasiekti padėjo aistringas publikos palaikymas. J. Kinderis kiekvienai komandai patarė dirbti vieningai ir nepasiduoti emocijoms.

 

Moksleivius užvaldęs sportinis azartas, pakišo koją ir rungtyje „Medinės slidės“. Visos komandos patyrė ne vieną išbandymą, kol rado bendrą sprendimą, kaip vieningai užbaigti rungtį ir neatsilikti nuo varžovų. Įdėtos pastangos atsipirko su kaupu – dvi komandas skyrė vos vienas taškas.

 

Loginėje rungtyje pirmosios lapelį su teisingu atsakymu atnešusios Marijampolės komandos atstovė atskleidė, kad šiai rungčiai buvo ruošiamasi iš anksto. „Apie Olimpines žaidynes nemažai skaičiau internete, todėl ši užduotis buvo lengvai įveikiama“, – sakė šeštokė.

 

Kuo arčiau finišo tiesioji, tuo didesnis sujudimas kyla varžybų aikštelėje. Atlikdami rungtį „Everestas“ Alytaus „Volungės“ pagrindinės mokyklos šeštokai neįsiklausė žaidimo taisyklių, ir per anksti pradėję lipti į kalną, gavo baudos taškų. Klaidos šeštokus lydėjo ir paskutinėje, lemiamoje, rungtyje. Todėl pergale džiaugiesi tie, kurie su užduotimis tvarkėsi atsakingiausiai, geriausiai įsiklausė į užduotis ir neprarado budrumo.

 

Vaikai turėjo įveikti penkias fizines ir dvi logines rungtis, o nugalėjusi komanda užsitikrino sau vietą pusfinalyje.