Rodos, dar visai neseniai  Ilja Aksionovas, Gopalas Michailovskis ir Valerija Iljinaitė ryškiausiai spindėjo  Lietuvos scenose, o įvairiuose televizijos projektuose skynė prizus.  Tačiau  prieš keletą metų visi jie netikėtai ir patyliukais dingo iš Lietuvos.

 

Gopalas_KK2penktadienis_800x450

 

Šį vakarą 19.30 paaiškės – nuo 12-os metų Lietuvoje išgarsėjęs Ilja Aksionovas jau senokai gyvena Vokietijoje. Ten ir mokosi, ir dirba, ir džiaugiasi gyvenimu. „Lietuvoje niekada nesiskundžiau, kad man blogai, kad kažko trūksta. Tačiau išvykęs į Vokietiją supratau, kad nebuvo gerai, kad buvo blogai, trūko ir pinigų, ir požiūrio į muzikantus“.

 

Ilja1_KK2_penktadienis_800x450

 

Ilja pasakoja, kad šiuo metu Drezdene jis mokosi dainavimo ir nemažai koncertuoja: dainuoja ir įvairiuose festivaliuose, ir netgi… mišiose. „Vienas  pagiedojimas mišiose – 150-200 eurų“, – sako Ilja, prisipažįstantis, kad Lietuvoje jį išlaikydavo tėvai, o už dainavimą dažniausiai buvo siūloma, pavyzdžiui jį atsivežti, pavalgydinti, bet ne sumokėti.

 

Panašiai savo gyvenimą Lietuvoje prisimena ir kitas muzikinių projektų dalyvis Gopalas Michailovskis. „Visada buvau išskirtinis, jaučiau diskriminaciją, nes buvau vienas rudas tarp baltų. O be to jaučiau, kad Lietuvoje arba blogas jau čigonas, arba dainininkas čigonas“. Taigi, prieš dvejus metus Gopalas išvyko studijuoti į…  Vengriją. O šiuo metu tęsia studijas Austrijoje. Gopalas džiaugiasi ir puikia, 1000 eurų siekiančia stipendija, ir mokslo sąlygomis: studentai gyvena viešbutinio tipo bendrabučiuose su baseinais, saunomis, moderniomis virtuvėmis ir bibliotekomis. Sąlygos tokios, kad tik norėk ir mokykis. Tačiau „KK2 penktadienyje“ Gopalas užsimins, jog ateityje galvoja ir apie sugrįžimą, ir apie politiką.

 

 Naujųjų emigrantų ateities planai ir sugrįžusiųjų likimo vingiai – jau šį vakarą 19.30 val. laidoje „KK2 penktadienis“ per LNK.