Panevėžietė Eugenija Jonkuvienė į Lietuvos karo akademiją išleido sportininką ir pirmūną sūnų, o pasiėmė visišką ligonį, kuris nekalba, anka, sunkiai vaikšto ir negali pasirūpinti savimi. Per ketverius metus medikai jam sukurpė septynias diagnozes, o galiausiai pasiūlė Eugenijai pasirinkti pačiai: „Man siūlė pasirinkt šizofreniją, konversinius sutrikimus, katatoniją, kokią tik norit. Sakė gausit antrą grupę, jeigu epilepsiją rinksitės gausite trečią grupę. Sakiau, kad man reikia gydymo, ne diagnozių“.

 

LR_TV_P_Eugenija Jonkuviene_mama (Custom)

Kas įvyko per karines pratybas? Ar Ignas buvo sumuštas? Kodėl niekas nekreipė dėmesio, kad jaunuolis alpsta, nuo galvos skausmo praranda sąmonę? „Lietuvos ryto“ televizijos laida „Patriotai“ antradienio vakarą 21.30 val. numins gydymo įstaigų ir kariuomenės vadų, medikų slenksčius, kad žiūrovai galėtų patys atsakyti sau į klausimą, ar Lietuvos kariuomenė toli pažengė nuo sovietinės, kurioje karių luošinimas buvo norma.

 

LR_TV_P_Ignas Jonkus (Custom)

„Viename iš konsiliumų buvo nuspręsta Igną prievarta atskirti nuo jį ginančios mamos ir atiduoti prievartiniam psichiatriniam gydymui“, – pasakoja laidos žurnalistė R.Janutienė. Laida „Patriotai“ antradienio vakarą 21.30 per „Lietuvos ryto” televiziją

„Patriotai“ – antradienį, 21.30 val., per „Lietuvos ryto“ televiziją.