Mišką privalome prižiūrėti. Ar žinojote, kad miško savininkas po žiemos privalo sutvarkyti visus nuvirtusius medžius? Jeigu viduryje miško paliksite nuvirtusią eglę – galite gauti baudą.

 

Giedrisu Bucas

 

Garsus keliautojas, televizijos laidos „Miško Balsas“ vedėjas Giedrius Bučas mišką lanko ištisus metus. O atėjus pavasariui turi ne vieną patarimą tiems, kas turi nuosavą mišką arba tik ketina jį įsigyti. Giedrius primena, kad jeigu nežinome kaip elgtis miške, konsultuokimės su specialistais.

 

„Pavasaris itin svarbus metas miškui. Kiekvienas miško savininkas privalo pasidomėti, kaip jo miškas peržiemojo. Ar neatsirado po žiemos sniegolaužų, vėjovartų, ar melioracijos grioviuose bebrai neužtvenkė užtvankos, kuri gali būti tiesiog pražūtinga miškui“, – patirtimi dalinosi „Foros“ bendraįkūrėjas Tadas Palaima.

 

Giedrius Bučas skatina miško savininkus tvarkytis miške. „Susitvarkę turėsite ne tik išpuoselėtą mišką, bet ir galimybę gauti iš miško pajamų“, – sako Giedrius Bučas.

 

Giedrius Bucas ir Tadas Palaima

 

„Susitvarkyti savo miške krituolius ir sausuolius leidimo nereikia, tačiau jeigu savininkas savo miške nedaro nieko, o samdyti aptarnaujančios įmonės irgi neketina, tada jau reikia galvoti apie miško pardavimą, nes apleistas miškas kasmet praranda savo vertę. Svarbu laiku daryti tiek tarpinius, tiek pagrindinio naudojimo kirtimus bei sanitarinius kirtimus, atsižvelgiant į miško būklę. Visi savininkai turi galimybę kreiptis į specialistus, kurie konsultuoja visais miško priežiūros klausimais, nuo miško inventorizacijos iki medienos pardavimo. Kasmet miško vertė kyla ne tik todėl, kad viskas brangsta bet ir todėl, kad miškas auga, jo tūris jo didėja, tik nereikia miško užleisti“, – sako Tadas Palaima.

 

Laidoje „Miško balsas“ taip pat pasakosime apie garsios aktorės Sandros Daukšaitės santykį su mišku bei lankysimės Giedriaus Bučo dirbtuvėse, kuriose miške rastos gėrybės virsta širdžiai mielais daikčiukais. Žiūrėkite laidą šeštadienį 17 val. per „Lietuvos ryto“ televiziją.

   

Laidos rengėjų nuotr.