Jokiu būdu nereikia stengtis žūtbūt padaryti špagatą. Naivu tikėtis, kad visiškai prieš tai nesportavęs žmogus vieną dieną atsisės ir padarys špagatą, o jeigu bandys – tikriausiai patirs didelių traumų. Tačiau yra tam tikrų pratimų, kurie gali padėti pasiekti šį kūno fizinio pasirengimo tikslą greičiau. Tam tikras fizinis krūvis ir maisto produktai dienos valgiaraštyje gali padėti padaryti raumenis elastingesnius. Laikantis visų rekomendacijų dažniausiai per vieną ar dvi savaites galima laisvai padaryti špagatą. Viskas, ko reikia: tai treniruotis kasdien po 15 minučių!

 

spagatas

Geri patarimai, kaip padaryti špagatą per dvi savaites:

 
  • Atsisėti taip giliai, kaip galite. Pagrindinis dėmesys skiriamas vienai kojai, kurios kelias padedamas į šoną tam tikru kampu. Antra koja turėtų būti ištiesinta ir kojų pirštai patraukti į save. Keletą sekundžių reikėtų pabūti tokioje pozicijoje. Po to visas kūno svoris perkeliamas kitai kojai. Šis pratimas idealiai pratampo vidinių šlaunų raumenis ir sausgysles.
 
  • Atsisėsti ant grindų ir ištiesti kojas į šalis taip plačiai, kaip tik galite. Tada lenkitės į priekį, taip žemai, kaip tik galite, link kiekvienos kojos. Stebėkite, kad keliai būtų tiesūs. Tokioje pozicijoje pabūkite 60 sekundžių. Po to, kai patempsite rankas į priekį tarp savo kojų, pabandykite pasiekti grindis su visu savo kūnu. Kai galiausiai pavyks tai padaryti, likite tokioje pozicijoje 30 – 60 sekundžių.
 
  • Dabar suglausti kojas. Šiuo atveju kojų pirštai turi būti nukreipti į viršų. Tada pradėti lenktis visu kūnu link pėdų, bandant pasiekti kojų pirštų galus rankomis. Tokioje pozicijoje pabūti 30 – 60 sekundžių.
 
  • Stovėjimo pozoje padarykite didelį įtūpstą į priekį. Tos kojos kelis, su kuriuo darote įtūpstą, turi susilenkti. Kita koja turi būti ištiesta ir ištempta. Tokioje pozicijoje pabūti 30 sekundžių. Tada pakeisti koją.
 
  • Atsisėsti ant kulnų. Nugara tiesi. Pradėti palaipsniui kelti kojas tokiu būdu, kad galiausiai sėdėtume ant grindų, kai sėdmenys yra tarp kojų. Pradžioje taip atsisėti gali lengvai neišeiti, todėl gali padėti pagalvėlė, pakišta po sėdmenimis. Darote viską teisingai, jei jaučiate malonų tempimą.
 
  • Sėdimoji padėtis. Pražerkite kojas sėdėdami taip, kad keliai „žiūrėtų“ į priešingas kryptis. Pėdas suglausti. Tai vadinamoji „drugelio“ poza. Tada rankomis pradėkite spausti kelius link žemės, taip žemai, kaip ir galite. Geriausia, žinoma, kad keliai paliestų žemę, bet neskubėkite to padaryti. Viskas savu laiku. Tokioje pozicijoje pabūti 30 – 60 sekundžių. Šis pratimas idealiai pratampo vidinės šlaunų pusės raumenis, o tai, norint padaryti špagatą, labai svarbu.
 
  • Produktai geresniam raumenų elastingumui. Riebiosios rūgštys, omega 3 ir omega 6, didina raumenų elastingumą. Todėl į kasdienę mitybą reikėtų įtraukti riebias žuvis, linų sėmenų aliejų, riešutus ir kiaušinius. Būtinai gerti daug vandens, bent 2 l per dieną. Valgyti sultingus vaisius ir daržoves. Be abejo, atsisakyti druskos, kuri neigiamai veikia sąnarius ir jų elastingumą, padaro galūnes nelanksčias, lyg sustabarėjusias. Druską keisti natūraliais prieskoniais, jūros kopūstais, citrinų sultimis ir įvairiomis žolelėmis. Be to, vitaminai C, E, A, B5, B6, varis, cinkas yra svarbūs geram tempimui. Todėl svarbu jų vartoti pakankamai. Reikėtų į dienos valgiaraštį įtraukti citrusinių vaisių, uogų, pavyzdžiui: vyšnių, šilauogių ir aviečių. Būtinai valgyti migdolų, mėsos, jūros gėrybių, ankštinių kitų daržovių, kiaušinių ir pieno.