Žmonės yra saviapgaulės meistrai. Jie kvailina save, įtikėdami neteisingais dalykais ir atsisakydami pripažinti tiesą. Iš tiesų, žmonės sau meluoja praktiškai apie viską: nuo to, kodėl renkasi vienokio, o ne kitokio prekės ženklo drabužius, iki to, kokią įtaką vaikystės patirtys padarė, renkantis romantinį partnerį. Įdomu, kad dažniausiai žmonės net nenutuokia, kas iš tikrųjų vyksta jų galvose ir kad jie patys to nesuvokdami meluoja.

 

melas

3 būdai, kaip atpažinti, kad meluojate sau:

 
  • Stebėti savo emocijas. Dažniausiai stipriai emociškai reaguojame, kai primenama kažkas skausmingo, neseniai vykusio ir neišspręsto mūsų gyvenimuose. Tokiose situacijose labai sunku pripažinti tiesą. Pavyzdžiui, jeigu turite sunkumų dėl pasitikėjimo romantiniuose santykiuose, galite jaustis neramūs, pikti ir išsigandę, kai įsimylite naują žmogų, rašo psychologytoday.com. Todėl naujuose santykiuose galite reaguoti neadekvačiai, net neišsiaiškinę, ar tikrai tas žmogus yra toks pat kaip jūsų buvę partneriai! Todėl kiekvieną kartą, kai pajuntate, kad reaguojate pernelyg emocingai, padarykite pauzę. Paklauskite savęs: iš kur kyla tokie jausmai? Ar mano jausmai iš tikrųjų yra susiję su dabartine situacija, ar taip pasireiškia vidinės baimės?
 
  • Stebėti savo mintis. Visi mes norime tikėti, kad mūsų mintys yra tikslus realybės atspindys. Dauguma žmonių mano, kad visada yra teisūs dėl visko ir net negali pagalvoti apie tai, kad jų mintys gali būti klaidingos. Deja, tiesa yra ta, kad žmonių mintys kartais gali būti nutolusios nuo realybės. Dažnai klaidingos mintys slepia skausmingas patirtis praeityje, apie kurias nenorima prisipažinti net sau patiems. Pavyzdžiui, ką tik užmezgę naujus santykius, žmonės neretai pasako neracionalių dalykų. Kai kurios iš tų minčių gali būti labai negatyvios: „Esu tikras, kad naujas partneris mane apgaudinėja, nes tą darė buvęs“, „Bijau įsimylėti, nes nenoriu, kad vėl kas nors sužeistų mano širdį“ arba gali būti perdėtai pozityvios: „Tai yra pats nuostabiausias žmogus pasaulyje“. Kai realybėje pastebite, kad jūsų mintys tapo visiškai neracionalios, padarykite pauzę. Paklauskite savęs: kodėl aš taip elgiuosi? Kas mane motyvuoja taip elgtis? Ko aš nenoriu prisipažinti apie save ir savo elgesį? Kodėl?
 
  • Stebėti savo elgesį. Mes beviltiškai trokštame, kad mūsų elgesys būtų atskirtas nuo identiteto. Mes nenorime tikėti, kad tai, kaip mes elgiamės yra atspindys to, ko esame. Pavyzdžiui, jūs nenorite prisipažinti, kad pavydite net tada, kai tikrinate partnerio telefono žinutes arba pradedate konfliktus, kai prie jūsų antrosios pusės per daug priartėja priešingos lyties atstovai. Tačiau tiesa yra ta, kad mūsų elgesys yra atspindys to, kas esame. Kai jūsų elgesys tampa nenuoseklus su tuo, su kuo esate arba norite būti, padarykite pauzę. Paklausti savęs: kodėl aš taip elgiuosi? Kas lemia tokį mano elgesį? Ko ir kodėl aš nenoriu sau pripažinti, kad taip elgiuosi?
 

4 patarimai, kaip išlikti savimi:

 
  • Išlikti savimi reiškia priimti save toks, koks esi. Reikia suprasti ir pripažinti savo stiprybes, aistras, ribas, tikslą gyvenime ir gyventi, į visa tai atsižvelgiant. Savęs pažinimas ateina tik gyvenant. Reikia laiko atrasti tai, kas jums iš tikrųjų patinka, kas jus iš tikrųjų apibrėžia ir kas suteikia pilnatvę.
 
  • Išlikti savimi – tai asmeninis pasirinkimas; kiekvienas žmogus turi teisę pasirinkti, kaip jis nori gyventi. Niekam neturėtų būti kliudoma gyventi taip, kaip norisi, nebent tai prieštarauja galiojantiems šalies įstatymams.
 
  • Išlikti savimi reiškia nesijaudinti dėlto, ką pagalvos kiti žmonės; negyventi pagal kažkieno kito standartus ar taisykles. Visi turi prigimtinę teisę gyventi taip, kaip sako vidinis balsas. Niekas kitas negali pasakyti, kaip išlikti savimi, išskyrus patį žmogų.
 
  • Būti savimi paprasta – tiesiog ar būnate sąžiningi sau, arba ne. Nėra kito būti gyventi, negu būnant savimi. Kiekvienas žmogus pasirenka gyvenimo kryptį ir ja link eina.