Garsiausias Rusijos opozicionierius Garis Kasparovas išskirtiniame interviu laidos „KK2“ žurnalistams sakė, kad Rusijos Prezidentas Vladimiras Putinas neketina sustoti Ukrainoje. Karas – būdas Putinui parodyti savo valdžią.

 

kk2 pora_800x1200

„Putinas pradės kokį nors naują konfliktą, naują hibridinį karą, todėl, kad tai jam tapo būdu parodyti savo valdžią. Aš manau, kad Putinas neišbraukia Baltarusijos aneksijos. Kai turi reikalą su Putino diktatūra, tai nėra klausimų, ar jie puls, klausimas – kada ir kur?“, – 19 val. 30 min. laidoje „KK2“ sakys G. Kasparovas.

 

Šachmatų legenda teigs, kad artimiausi Putino planai – Moldova ir Gruzija: „Aš galvoju, kad artimiausiu metu, jeigu imsis kokių nors veiksmų, tai bus imtasi Užkaukazėje ar Moldovoje“.

 

2007 – aisiais metais opozicinis judėjimas „Kitokia Rusija“ iškėlė Kasparovą kandidatu į prezidentus 2008 – ųjų metų rinkimuose. Po kelių dienų Kasparovas buvo suimtas pačiame Maskvos centre, tuo met vyras areštinėje turėjo praleisti penkias paras.

 

„Šiaip sau aš iš Rusijos neišvažiuočiau, tai nutiko jau prieš tris su puse metų. Po to, kai mane iškvietė į tardymą, tuo metu vyko tyrimas dėl daugelio politinių veiklų, susijusių su Nemcovo masinėmis demonstracijomis. Aš iki šiol gailiuosi, kad mes jo negalėjome įkalbėti pasekti mūsų pėdomis“, – pasakos G. Kasparovas.

 

Dabar G. Kasparvoas gyvena Jungtinėse Amerikos Valstijose: „Mano mama gyvena Maskvoje, bet aš suprantu, kad būdamas laisvas žmogus, gyvendamas Amerikoje, duodu daugiau naudos savo valstybei, todėl, kad mano balsas girdimas ir man pavyksta keisti visuomenės nuomonę Amerikoje ir Vakarų šalyse“, – „KK2“ laidoje sakys G. Kasparovas.

 

Visą išskirtinį interviu su Gariu Kasparovu žiūrėkite šiandien laidoje „KK2“, 19 val. 30 min. per LNK.