Džinsai – vienas universaliausių, patogiausių ir stilingiausių drabužių. Šiltuoju metų laiku pasirinkus tinkamus džinsus galima sukurti tiek kasdienišką, tiek ir puošnų įvaizdį. Mados apžvalgininkai sako, kad šią vasarą džinsai – tarsi žavi mados retrospektyva. Iš naujo prisimenami 7-ojo ir 9-ojo dešimtmečių modeliai, net berniukiški bermudų stiliaus džinsiniai šortai. Tad pasirinkimas iš tiesų platus.

 

Rimti nesutarimai??????????

 

Paprastai įtakingi mados apžvalgininkai, stilistai ir socialinių tinklų nuomonės formuotojai sutaria dėl to, kas konkretų sezoną (ne)madinga. Tačiau ne šią vasarą ir ne dėl džinsų. Pirmasis rimtas nesutarimas liečia džinsus itin aukštu liemeniu. Juos tiesiog dievina jaunos socialinių tinklų žvaigždutės, mat šis modelis puikiai atrodo nuotraukose, nuostabiai dera su trumpomis romantiško stiliaus palaidinėmis ir dėl ilgio leidžia avėti platforminius aukštakulnius, kurie, beje, stilistų irgi vertinami prieštaringai. Pasak stiliaus eksperto, Niujorko mados technologijų instituto profesoriaus Jeffrey Ampratwumo, džinsai per aukštu liemeniu sendina. Paprastai tariant, su jais moteris atrodo kaip mama, o ne vyresnė sesuo. Be to, jie iškraipo natūralias proporcijas ir įvaizdis tampa mažiau grakštus. „Jei džinsų liemuo yra aukščiau nei bamba, liemuo atrodys trumpesnis, o proporcijos bus iškreiptos, išduodančios amžių. Džinsus aukštu liemeniu reikėtų matuotis atidžiai ir rinktis tokius, kurių juosmens siūlė yra vos 1–1,5 cm aukščiau bambos“, – sako ekspertas. Šiame stilisto ir mados kūrėjo pastebėjime yra tiesos, tačiau tai galioja tik tuo atveju, jeigu džinsus itin aukštu liemeniu dėvinti moteris natūraliai pasižymi menkai išreikštu liemeniu, t. y. turi obuolio figūrą. Kriaušės ar smėlio laikrodžio figūroms džinsai aukštu liemeniu tinka puikiai ir neabejotinai madingi tiek socialinių tinklų nuotraukose, tiek ir gatvėje.

 

Antrasis nesutarimas tarp profesionalių mados žinovų ir socialinių tinklų nuomonės formuotojų kilo dėl dekoruotų džinsų. Internetas tiesiog mirga gausiai dabintų džinsų įvaizdžiais, o štai stilistė ir prabangios mados ekspertė Yenia Hernandez Fonseca mano, kad šis stilius tinka ne visiems ir turėtų būti dėvimas ne gatvėje, o vasaros muzikos festivaliuose. Ji kritikuoja džinsus su įvairiais lopais, kutais, dekoratyviais užtrauktukais, akmenėliais, kristalais, aplikacijomis ir siuvinėjimais. Tačiau mados traukinio sustabdyti neįmanoma. Iš tiesų gausiai (ypač kutais ir kristalais) dekoruoti džinsai laikytini šios vasaros hitu. Iš naujo atgimsta ir kniedės, kiti puošybos elementai. Ilgai aktualiu buvęs subtilus ir minimalistinis old money įvaizdis, kuris pripažįsta tik klasikinio silueto ir spalvų džinsus, jau pabodo. Žmonės pasiilgo spalvų ir žaismingumo. Paprastai kirpti džinsai iš tiesų vis dar madingi ir mėgstami. Tai drabužis, kurį galima dėvėti ištisus metus kelis sezonus iš eilės. Visgi, norint keliauti su naujausių tendencijų banga, verta įsigyti įdomesnį modelį. Itin madingi įvairiais karoliukais, blizgučiais ar kutų detalėmis puošti džinsai, kurie puikiai atrodo derinami su ryškiaspalviais marškinėliais. Beje, įmantriomis detalėmis atnaujinti senus džinsus raginama ir savarankiškai.

 

Visiems (pa)tinkantys modeliai

 

Tikrai ne visi džinsų modeliai aršiai supriešina stilistus ir mados gerbėjus. Iš tiesų esama daugybės tokių, kuriuos itin mėgsta ir rekomenduoja tiek vieni, tiek kiti. Šią vasarą ryškiai sužiba viskas, kas priverčia nostalgiškai žvilgtelėti į praeitį:

 

Bermudų stiliaus džinsiniai šortai. XX a. 6-ajame dešimtmetyje sukurtas laisvo kirpimo ir aukštoko liemens modelis atrodo gana kukliai. Tai puiki alternatyva denimo sijonams. Bermudų stiliaus džinsiniai šortai jau kartą buvo grįžę į mados olimpą. Tai įvyko maždaug 1990-aisiais. Dabar manoma, kad šis modelis sugrįžo visiems laikams. Būtent tokius džinsinius šortus šių metų pavasario ir vasaros kolekcijose pristatė tokie mados gigantai kaip „Valentino“ ir „Dries Van Noten“. Stilistai pataria rinktis kuo paprastesnio dizaino ir prie klubų priglundančius bermudų stiliaus džinsinius šortus, derinti su baltais oversized stiliaus marškiniais. Taip sukuriamas elegantiškas, tačiau neįpareigojantis derinys. Beje, toks įvaizdis puikiai tiks puoštis į darbą. Mat bermudų stiliaus džinsiniai šortai gana ilgi, paprastai siekia kelius, todėl atrodo padoriai, tačiau tuo pat metu leidžia išsilaisvinti iš ilgų kelnių. Juk vasarą būtent to ir norisi.

 
MixCollage-25-Jun-2024-09-41-AM-5921

Iš kairės nuo viršaus: „H&M“ bermudų stiliaus šortai, apie 36 Eur; „H&M“ bermudų stiliaus šortai, apie 30 Eur; „H&M“ bermudų stiliaus šortai, apie 18 Eur.

 

Elegantiški platėjantys džinsai. Platėjantys džinsai aukštu liemeniu – universalus ir elegantiškas drabužis. Idealiai atrodo derinamas su lengvo audinio marškiniais ir palaidinėmis ar paprastais sportiniais marškinėliais. Puikiai tinka visų tipų figūroms, tačiau ypač dailiai atrodo dėvimi kriaušės figūros moterų. Šią vasarą labai madingi džinsai su tiesiomis dekoratyviomis siūlėmis per visą ilgį. Toks akcentas vizualiai prideda kelis centimetrus ūgio. Platėjančius džinsus stilistai rekomenduoja derinti su patogiais aukštakulniais, plačios klešnės gražiai atidengia vadinamųjų „kitten heels“ smailias noseles. Šio modelio džinsai tinka bet kokio amžiaus moterims, jais galima puoštis tiek vakarui mieste, tiek sukurti skoningą laisvalaikio stilių. Beje, dera su kitu vasaros hitu – polo marškinėliais. Tokį derinį verta išbandyti.

 
15

„Reserved“ platėjantys džinsai, apie 50 Eur

 

Kuo įdomesni, tuo geriau. Norinčioms išsiskirti iš minios veikiausiai teks paklausyti ne stilistų, o nuomonės formuotojų patarimų ir rinktis neįprastai kirptus ar gausiai dekoruotus džinsus. Juolab kad ir kai kurie mados kūrėjai šią vasarą pasirinko būtent tokią kryptį. „Versace“ nublukusį denimą dekoravo kristalais. Laisvo modelio kelnės, gausiai siuvinėtos kabančių kristalų lašeliais, atrodo itin puošniai ir gali drąsiai konkuruoti su prabangaus audinio sijonais. „Ralph Lauren“ džinsus išpuošė gėlėmis. Tai žavi rožių tendencijos interpretacija. Tiesa, rožėmis dekoruojamas ne visas audinys, o džinsų išorinės siūlės, taip vizualiai sukuriant smėlio laikrodžio siluetą. Tad tinkamai pasirinkus dekoruotus džinsus vienu šūviu galima nušauti du zuikius – atrodyti madingai ir pakoreguoti figūrą.

 
MixCollage-25-Jun-2024-09-45-AM-2534

Iš kairės: „Magnolia Pearl“ skiautinių džinsai, apie 600 Eur; „Pull&Bear“ džinsai su kaspinėliais, apie 46 Eur.

 

Sugrįžimas į 7-ąjį dešimtmetį ir kaubojaus merginos įvaizdis. XX a. 7-ąjį dešimtmetį klestėjo chaotiški įvaizdžiai. Juk būtent tada pasaulis šventė laisvą meilę ir pasinėrė į eksperimentus. Tad ir džinsai atrodė netvarkingai. Moderni mada siekia sukurti būtent tokį įvaizdį, todėl sekantys tendencijas turi progą puoštis džinsais su kontrastingo audinio skiautėmis. Visgi stilistai užsimena, kad toks modelis bus madingas trumpai, veikiausiai tik šią vasarą. O ir derinti skiautinių džinsus reikėtų kruopščiau: pasirinkti elegantišką švarką, itin tvarkingą vienspalvę palaidinę ir aukštakulnius. Tuomet neįprasti džinsai taps įvaizdžio akcentu, o juos dėvinti mergina neatrodys lyg ką tik išsiritusi iš lovos ar išlindusi iš muzikos festivalio palapinės. Kita džinsinė tendencija – rudi ar smėlio atspalvių kaubojiški džinsai, turėtų išsilaikyti ilgiau. Ties klubais ir šlaunimis aptempti, o nuo kelių pamažu platėjantys džinsai – must have. Vadinamasis bootcut siluetas puikiai tinka platesnių klubų moterims, nes subalansuoja figūrą. Prie tokių džinsų derinami aukštakulniai ar basutės su platforma.

 
17

„Pull&Bear“ platėjantys džinsai, apie 30 Eur

 

Nuotraukos iš paminėtų parduotuvių archyvų. Redakcija už kainų skirtumus neatsako.

 

Autorius Eglė Stratkauskaitė