Organizmą valančią citrinų arba limonado dietą penktajame dešimtmetyje sugalvojo natūropatas Stenlis Buroughsas, ieškodamas vaistų opoms gydyti. Vėliau ši dieta išpopuliarėjo tarp asmenų, norinčių numesti svorio.

 

S. Buroughsas manė, kad visos ligos kyla dėl toksiškų medžiagų sankaupų gaubtinėje žarnoje. Jis pristatė pasauliui citrinų detoksikuojantį planą, kuri turėtų išvalyti žarnyną nuo toksinų, apsaugoti ar net išgydyti nuo ligų. Laikantis dietos 10 dienų negalima valgyti jokio kieto maisto. Kasdien leidžiama išgerti tik nuo 6 iki 12 stiklinių vandens su citrina ir kajeno pipirais. Taip pat reikėtų vartoti vaistažolių laisvinamuosius vaistus arba gerti vandenį su druska, kad išsivalytų organizmas.

 

Laikantis dietos galima numesti nuo 5 iki 7 kg. Viena stiklinė citrininio gėrimo turi 115 kalorijų.

 

Nors dietos šalinininkai tvirtina, kad organizmo valymas citrininiu gėrimu išgydo migreną, virškinimo sutrikimus, nemigą ir kitus negalavimus, tačiau ji gali sukelti ir sunkių šalutinių poveikių: galvos svaigimą, sąnarių skausmą ir vėmimą. Daugelis mitybos specialistų mano, kad tokių dietų, kuriose draudžiama vartoti kietą maistą, galima laikytis tik porą dienų.