XXI amžiuje visi pasaulio gyventojai – individualybės. Jų seksualiniai pomėgiai taip pat labai įvairūs. Net ir tradicinės orientacijos žmones galima skirtyti į skirtingas pakraipas, pavyzdžiui sapioseksualus (tuos, kuriuos seksualiai jaudina priešingos lyties asmenų intelektas) ir demiseksualus. Kas jie tokie ir kuo jie skiriasi nuo heteroseksualų? Demiseksualumo idėją puikiai iliustruoja šis posakis: „Jeigu kiaušinį sudaužo išorinė jėga, jame slypinti gyvybė miršta. Jeigu kiaušinį sudaužo vidinė jėga, prasideda gyvenimas. Nuostabūs dalykai nutinka viduje“.

 

demiseksualai

Demiseksualumas – tai seksualinė orientacija, kai žmogus pradeda jausti seksualinę trauką tik tada, kai prie partnerio emociškai prisiriša. Dauguma demiseksualų, palyginus su kitais žmonėmis, seksualinį potraukį jaučia labai retai, lytiniai santykiai juos domina labai mažai arba beveik visai nedomina. Trumpai tariant tai tokie žmonės, kurie nesupranta, kodėl kai kurie žmonės teigia, kad Bradas Pittas ar Angelina Jolie yra seksualūs ir kodėl tiek daug gerbėjų visame pasaulyje galėtų visko atsisakyti už kelias minutes šalia jų. Žmonės, su kuriais demiseksualai nėra užmezgę santykių, nėra jaudinantys ir seksualiai patrauklūs. Todėl, jeigu žmogus vaikystėje buvo įsimylėjęs kino ar roko žvaigždę – jis nėra demiseksualas.

 

Šiems žmonės svarbiausias dalykas yra emocinis ryšys, todėl nemažai šių žmonių pradeda jausti romantiškus jausmus savo draugams. Kuo daugiau jie žino apie kitą asmenį, tuo didesnė tikimybė, kad jis demiseksualą pradės traukti seksualiai.

 

Jie niekada neįsimyli iš pirmo žvilgsnio. Jokių dviprasmiškų minčių jiems nesukelia žmogaus išvaizda, stilius ir kiti iš pirmo žvilgsnio pastebimi asmenybės bruožai. Kai kas mano, kad demiseksualai mažai kuo skiriasi nuo aseksualų, nes abiejų orientacijų asmenys mažai domisi seksu. Tačiau nuo pastarųjų demiseksualai skiriasi tuo, kad jie gali įsimylėti iš antro žvilgsnio, geriau pažinę žmogų, jei pavyksta užmegzti stiprų ryšį.

 

Dauguma demiseksualų pirmąjį susižavėjimą (meilę) patiria vėliau nei jų bendraamžiai. Neretai domėtis priešinga lytimi jie pradeda tik paauglystėje arba net dar vėliau. Seksu jie gali domėtis iš smalsumo, noro patirti viską. Nepaisant to, jie dažniausiai jaučiasi nejaukiai, kai kiti kalba apie seksualinius santykius, todėl tokių temų jie vengia. Jie dažnai nerimauja, ką pagalvotų draugai ir artimieji, jei sužinotų, ką jie iš tiesų galvoja apie seksą.

 

Demiseksualams taip pat atrodo, kad kurti romantiškus santykius, labai sudėtinga, baisu. Seksas jiems kelia didelį nerimą. Šie žmonės neretai jaučiasi sumišę, kai pradeda jausti stiprius romantiškus jausmus tiems, su kuriais praleido daug laiko.

 

Nors dauguma demiseksualų nesidomi arba net bjaurisi seksualiniais santykiais, yra nemažai tokių, kuriems moka juo mėgautis. Kai kurie žiūri seksualius filmus arba masturbuojasi. Kartais tokie žmonės gali nuspręsti, kad gali užsiimti lytiniais santykiais, nors nėra įsimylėję ar emocionaliai prisirišę prie būsimo partnerio ar partnerės. Priežastys gali būti: noras susilaukti vaikų, sužinoti, kas tai iš tiesų yra ir panašiai.

 

Iš pirmo žvilgsnio atrodo, kad demiseksualai labai nedaug skiriasi nuo heteroseksualių asmenų. Kodėl vis daugiau žmonių visame pasaulyje nuo atsiskirti nuo jų ir burtis į išimtinai demiseksualų socializacijos grupes. Burdamiesi į bendruomenes jie nesijaučia vieniši – žino, kad yra tokių žmonių, kuriems lytiniai santykiai toli gražu ne pirmoje ir net ne antroje vietoje. Kad ir kaip būtų, demiseksualai yra seksualinė mažuma, todėl jiems reikia patarimo, kaip gyventi šiame pasaulyje, kuriame kasdien šnekama apie seksą, kaip užmegzti santykius ir juos išlaikyti.