Padangos. Problema, kurią sunku išspręsti netgi pasitelkus visuomeninį judėjimą DAROM. Problema iš esmės nesikeičia, nors atrodo priemonių ir formų problemos likvidavimui tikrai yra. Kas kaltas: sąmoningumo trukumas, tingumas ar gerai parengti įstatymai, kuriuose interpretacijos yra sveikintinos?..

 

DAROM padangas

 

Šių metų pavasarinės akcijos „Darom 2015” metu, Padangų importuotojų organizacija, sutvarkė 100 tonų padangų atliekų. Deje padangų problema visus metus yra aktuali, o ypatingai tuo metu, kai yra padangų keitimo metas, t.y iš vasarinių į žiemines ir atvirkčiai (šiais metais, pagal naują LR įstatymą pasikeisti padangas teko iki lapkričio 15 d.). Organizacija DAROM ir Padangų importuotojų organizacija susivieijo dar kartą bendram tikslui – šviesti visuomenę padangų teisingo likvidavimo klausimu, tam yra pasirinktas ir būdas, parodomoji padangų rinkimo akcija Vilniuje su vietine bendruomene (Verkių Riešės g. gyventojai), kuri pasisako už gražią bei švarią aplinką, kuroje mes gyvename. „Atliekų sistemoje veikia daug veiksnių ir visus ištransliuoti DAROM akcijų metu yra gana sudėtinga. Šiais metais nutarėme dar kartą Lietuvos gyventojams priminti padangų atliekų problemą bei jų daromą žalą aplinkai“ – teigia organizacijos DAROM vadovė Roberta Ažukaitė.

 

DAROM padangas

 

Padangų platintojas padangų pirkėją privalo informuoti apie pirminį, pateikusį į LR rinką padangas, importuotoją ir pastarojo finansuojamas padangų atliekų surinkimo sistemas t.y. servisus, atliekų surinkimo aikšteles. Prie kiekvienos parduodamos padangos, platintojas privalo pirkėjui pateikti šią raštišką instrukciją.

 

„Kiekvienas Lietuvos gyventojas turi žinoti, kad už padangos atliekos sutvarkymą jis sumoka padangų įsigijimo vietoje. Kiekvieną padangų platintoją LR atliekų tvarkymo įstatymas įpareigoja informuoti pirkėją kur jis gali palikti nebenaudojamas padangas ir jam tai daugiau jokia forma (brangesnės paslaugos ar mokesčio mokėtojo išlaidos) nekainuos. Pilietis, nusipirkęs padangas be šios raštiškos informacijos iš pardavėjo, prisiima prievolę būti apmokestintas antrą, o gal būt ir trečią kartą.“ – teigia Padangų importuotojų organizacijos vadovė Danguolė Butkienė.

 

DAROM padangas

 

Visi Lietuvos piliečiai turi žinoti, kad įsigiję padangas iš neatsakingo pardavėjo, tampa mažesniais ar didesniais teršėjais.  Nuvežę padangas į atliekų priėmimo aikšteles užkrauna  sutvarkymo mokesčių naštą visiems mokesčių mokėtojams, palikę padangas montavimo įmonėse, sutvarkymo mokestį užkrauna konkrečiam servisui, o tai iškelia paslaugų kainas, na o išmetę padangas ten kur papuola,  tampa ne tik teršėjais, bet ir kenkėjais.

 

Šiais metais akcija „DAROM Padangas“ įvyks Vilniuje lapkričio 28 d. nuo 10.00 val.

 

Daugiau informacijos šia tema galite rasti: www.mesdarom.lt ir www.pio.lt

 

VšĮ „Mes Darom“ ir Padangų importuotojų organizacijos informacija