Vos prieš kelias dienas visuomenę pribloškė žinia, kad seimo narė Virginija Vingrienė (46) patyrė smurtą iš savo sutuoktinio. Moteris stengėsi šios šeimos dramos neeskaluoti, tačiau visgi ryžosi viešai prisipažinti, kad prieš ją esą smurtavo jos sutuoktinis. Seimo narės kolegė Dovilė Šakalienė (39) laidoje „Ant bangos“ atskleidė šokiruojančias smurto proveržio detales.

 

sakaliene (Small)

 

„Aš pati lydėjau Virginiją į ligoninę. Ji yra tipinis smurto prieš moterį pavyzdys. Ji yra įbauginta, sumušta ir be galo išsigandusi, išgyvena ne tik dėl savęs, bet ir dėl savo vaikų. Kadangi yra viešas žmogus, supranta, kad ši istorija palies ir jos artimą aplinką“, – laidoje „Ant bangos“ pasakojo D. Šakalienė.

 

vingriene (Small)

 

Kita laidos viešnia – žurnalistė Rūta Janutienė (52) ėmė priešgyniauti politikei: „Jūs dabar skelbiate tokius faktus, o ar apklausėte antrąją pusę – jos vyrą? Tai yra visiškai neobjektyvu, kai kalbama tiesiai į vienus vartus. Ar apklausėte policijos pareigūnus, kurie buvo iškviesti? Ką jie jums pasakė? Kažkodėl visi šie smurto atvejai išlenda tik tada, kai pradedamas skyrybų procesas. Tai jeigu kentėjo tiek ilgai, kodėl nusprendė nebekentėti“?

 

Po tokių R. Janutienės žodžių, parlamentarė sunkiai rinko žodžius: „Kaip jūs galite taip kalbėti apie smurtą patyrusią moterį? Virginijos kūnas nusėtas kraujosrūvomis, ji įbauginta, vis dar negali atsigauti po policijos pareigūnų elgesio ir požiūrio į ją. Ji paskambino pagalbos telefonu kreipdamasi pagalbos, o iš jos pasityčiojo. Aš lydėjau ją, kad Virginija gautų medicinos įstaigos išrašą apie patirtus sužalojimus. Ji pati net neketino kreiptis į medikus, nes buvo šoke“.

 

Neįtikėtina smurto drama seimo narės namuose, šokiruojantys liudijimai ir aršus konfliktas laidoje „Ant bangos“ trečiadienį, 21.30 val., per „Lietuvos ryto“ televiziją.

 

Nuotraukose – V. Vingienė (Tomo Bauro nuotr.) ir D. Šakalienė (Justino Stacevičiaus nuotr.)