Pirmadienį BTV laidoje „Yra kaip yra“ svečiuosis Artumė. Graži, protinga, išsilavinusi, jauna moteris. Ji – Lietuvos pilietė, neseniai susilaukusi kūdikio, kurį augina šeimoje kartu su mylimu žmogumi. Tą žmogų – kitą moterį -  Artumė vadina  savo „Partnere“.

 

„Taip, aš lesbietė, sukūrusi neoficialią šeimą su mylima moterimi. Net ir tradicinėje homofobiškoje visuomenėje, tokioje, kokia yra Lietuva – pagaliau laikas suprasti, kad tokios šeimos, tokie žmonės, kaip aš, kaip mano mylimoji – yra čia, šalia. Ir atėjau į laidą tam, kad prieš homoseksualus nusistatę žmonės pagaliau suprastų: reikia mus, „kitokius“,  priimti ir visiems išmokti gyventi kartu.“ – „Yra kaip yra“ studijoje kalbėjo Artumė.

 

Studijoje Artumė kalbės apie savo gyvenimą labai atvirai. Apie tai, kaip visuomenėje, kurioje žodis „homoseksualas“ iki šiol prilygsta keiksmažodžiui, išgyventi merginai, kuri supranta: ją traukia ne vyrai, o moterys.  Apie sunkumus ir išgyvenimus, patirtus tuomet, kai Artumė su  savo mylimąja ryžosi įgyvendinti savo prigimtinę teisę -  sukurti šeimą ir susilaukti kūdikio. Kaip rasti tinkamą spermos donorą? Kaip atlaikyti artimųjų, kaimynų, medikų klausiančius žvilgsnius ir klausimus: „Kur tavo vaiko tėvas?“ Taip pat apie tai,  kaip šios dvi moterys planuoja atsakyti į paaugusio vaikelio klausimus apie jo tėtį ir dviejų moterų meilę.

 

„Seksualinėms mažumoms priklausantys asmenys, šeimos, tokios kaip manoji, iki šiol yra diskriminuojamos. Bet būtina kalbėti apie gėjų ir lesbiečių meilę ir troškimą gyventi taip, kaip gyvena visi žmonės.“ – įsitikinusi Artumė.

 

Apie Artumės ir kitų žmonių, mylinčių tos pačios lyties asmenis, išgyvenimus – laidoje „Yra kaip yra“ 20.30 val. per BTV, pirmadienį.