Šio šeštadienio BTV  laida „Arčiau mūsų” 12 val. kalbės jautria, tačiau labai reikalinga tema – apie Alzheimerio ligą ir sergančiojo priežiūrą.

 

Sergantiems Alzhaineriu

 

Panevėžio rajone, Naujikų kaime, atsidarė modernūs specializuoti namai asmenims, sergantiems Alzheimerio liga ir demencijomis. Tai pirmoji tokia įstaiga šiame rajone. Net dešimčiai sergančiųjų bei jų artimųjų šie namai taps tikru išsigelbėjimu sunkioje ligoje. Čia jiems bus teikiamos ilgalaikės socialinės globos paslaugos: apgyvendinimas, maitinimas, sveikatos priežiūros, asmens higienos, laisvalaikio organizavimo paslaugos.

 

Sergantiems Alzhaineriu

 

Integruotų sveikatos paslaugų centro vadovė ir šių namų įkūrėja gydytoja Raimonda Ulianskienė pasakoja, kad 243 kvadratinių metrų globos namų aplinka pritaikyta Alzheimerio liga sergančių ir savarankiškai gyventi nebegalinčių asmenų poreikiams. „Tai grupinio gyvenimo namai, kuriuose įrengti vienviečiai kambariai ir  sensorinė aplinka visiškai pritaikyta sergantiems“, – teigia vadovė.

 

Sergantiems Alzhaineriu

 

Paveldėjusi tėvų žemę ir gavusi Europos Sąjungos struktūrinių fondų lėšų gydytoja nusprendė sutelkti vietos valdžios atstovus, bendruomenę ir šiame žemės sklype pastatyti specializuotuos savarankiško gyvenimo namus, kuriuose ištisą parą tikrus namus primenančioje įstaigoje ligonius prižiūrės kvalifikuoti specialistai.

 

Sergantiems Alzhaineriu

 

Pasak R.Ulianskienės, Alzheimeriu sergančiam žmogui turi būti stimuliuojami įvairūs pojūčiai, tam, kad  kompensuotų prarandamą atmintį ir palaipsniui prarandamus jutimo sutrikimus. „Patalpose įrengta virtuvėlė, tam, kad namuose gyvenantys žmonės, galėtų bandyti patys pasigaminti sau maistą ir pabūti kartu su artimaisiais, nors maistas jiems yra tiekiamas. Kiekvienas kambarys yra skirtingos spalvos.  Spalvos daro labai stiprų poveikį šiems žmonėms“, -pastebi specialistė.

 

Sergantiems Alzhaineriu

 

Kiekvieną šeštadienį 12 val. BTV žurnalas „Arčiau mūsų“ apžvelgia ir daugelį kitų, visuomenei aktualių temų, susijusių su žmogaus poreikiais, troškimais ir gyvenimo kokybe, lepina laidos gerbėjus smagiais konkursais ir įdomiomis viktorinomis. „Arčiau mūsų“ laidų ciklas yra rengiamas bendradarbiaujant su Socialinės apsaugos ir darbo ministerija bei dalį laidų finansuojant iš Europos Sąjungos struktūrinių fondų techninės paramos lėšų.

 

Sergantiems Alzhaineriu