„Tai prašom, medus yra medyje, ten, kur bitės skraidžioja, reikia inkopc ir paimc medus. Jaunavedžiams ir visiems pamoka, kaip reikia medų kopinėt“ – su virve ir geiniu rankose TV laidos „Keliauk ir ragauk. Lietuva“ vedėją Beatą Nicholson pasitiko Dzūkijos bitininkai. „Kur liftas?? Kur kopėčios?? Gal aš pirmoji moteris, kopianti to medaus?“ –  kiek padvejojusi Beata priėmė dzūkų iššūkį ir pabandė lipti medin. Kuo žinomai kulinarei ir žurnalistei baigėsi šis nuotykis, pamatysite jau šio šeštadienio laidoje, kurioje Beata ne tik išbandė dzūkiškąjį alpinizmą, bet ir pakilo į Dzūkijos padangę karšto oro balionu. Virš savo tėviškės skraidino ir apie šį kraštą Beatai pasakojo jos bičiulis ir TV vedėjas – Giedrius Leškevičius. Ir lyg paties skrydžio būtų negana, Giedrius nustebino visą filmavimo grupę, kilometro aukštyje išsitraukęs slėptą gitarą ir uždainavęs apie dzūkus.

 

bites_keliauk (Custom) dreves_keliauk (Custom) dzukijoslaida 18 (Custom)

 

Ši Beatos kelionė gana ekstremali – iš oro baliono laidos vedėja iš pradžių pateko į bitininkystės muziejų, kuriame dūzgė ne tik drevės, bet, rodos, ir visas oras aplinkui, o vėliau, vietinių gyventojų buvo pakviesta į… grybų bunkerį! Prisiklausiusi grybų džiovinimo ir grybavimo paslapčių Beata netruko ir pati rasti baravyką ir sužinojo tradicinį virtų bulvių ir grybų vyniotinio receptą.

 

dzukijoslaida 24 (Custom) dzukijoslaida 36 (Custom) dzukijoslaida 43 (Custom) dzukijoslaida 49 (Custom) dzukijoslaida 60 (Custom)

 

Bet ir tai dar ne visi laidos vedėjai tekę išbandymai – ieškodama gido, kuris pavedžiotų Zackagirio pažintiniu taku, Beata pateko į Marcinkonių etnografinio ansamblio sūkurį! Čia dzūkės sukritikavo Beatos įvaizdį ir ėmėsi jį taisyti. Kaip ansambliečiai gražino Beatą ir kaip jai sekėsi pamaitinti minią vadinamajame Bobų krante, pamatysite jau šį šeštadienį, 18.30 val. per BTV.

 

dzukijoslaida 68 (Custom) dzukijoslaida 71 (Custom) dzukijoslaida 74 (Custom)

 

Laidos anonso nuoroda štai čia – http://lnkgo.alfa.lt/visi-video/anonsai/ziurek-keliauk-ir-ragauk

 

IMG_3432 (Custom) IMG_3464 (Custom)

 

Ši laida yra projekto „Lietuvos gamtos ir kultūros paveldo objektų (išteklių) pristatymas vietinio turizmo rinkoje“ (Nr. 05.4.1-LVPA-V-812-01-0003) dalis. Laidą inicijuoja Valstybinis turizmo departamentas prie Ūkio ministerijos, ji finansuojama pagal 2014–2020m. Europos Sąjungos fondų investicijų veiksmų programą iš Europos regioninės plėtros fondo ir Lietuvos Respublikos valstybės biudžeto lėšų.