Porą dešimtmečių Lietuvoje verslą vystantis ir vienu turtingiausių lietuvių laikomas Benas Gudelis piktinasi, kad valdžia ir profesinės sąjungos yra tarsi geras socialistas, kuris puikiai moka dalinti svetimus pinigus.

 

B. Gudelis

,,Iš kur mūsų ministerijos gauna pinigų,  tikrai ne iš profsąjungų,  tikrai ne iš Maskvos, iš mūsų. aš sumokėjau valstybei 2 mlrd. eurų mokesčių,  ar man kas nors ačiū pasakė?” – ,,Info TV” laidoje ,,Diagnozė: valdžia” šį sekmadienį 19.30 val. aiškins milijonierius B. Gudelis.

 

Naują socialinį modelį darbuotojus ginti turinčios profesinės sąjungos vadina bandymu įteisinti vergovę. Pramonininkų konfederacijos prezidentas ir statybų imperijos įkūrėjas Robertas Dargis atkerta, kad su daugsyk lopytu sovietiniu darbo kodeksu Lietuvai gresia Europos atsilikėlės likimas. B.Gudelis JAV laiko pavyzdžiu, kaip reikia sudaryti sąlygas darbdaviui ir darbuotojui. Pasak jo, jei ponas Dargis su 200 000 dolerių atvyktų į Niujorko valstiją, jį iškart priimtų gubernatorius, suteiktų lengvatų, duotų pilietybę, jei pažadėtų sukurti bent 100 darbo vietų. ,,Aš gyvenu Amerikoje, palyginti darbo santykius Lietuvoje ir Amerikoje – kaip diena ir naktis. Kiekvienas amerikietis – nuo prezidento iki bandelių pardavėjo –  supranta, kad pagrindinis yra verslininkas, nes jis rizikuoja savo lėšomis , o Lietuvoje girdžiu pamokslus žmonių, kurie nesukūrė nė vienos darbo vietos ir kalba apie darbo santykius”, -  laidoje ,,Diagnozė: valdžia” savo poziciją apie profesinių sąjungų lyderius dėstys verslininkas B. Gudelis.

 

Viena iš profsąjungų lyderių Gražina Gruzdienė tikins, kad naujas socialinis modelis darbuotojų padėties nepagerins, esą Lietuvos verslininkai per mažai dalinasi. ,,Kas veikia Amerikoje, neveikia Europoje, čia yra socialinė atsakomybė, dialogas, mes dabar jau pagaminame daugiau vienam gyventojui,  bet pasidalinimas su žmonėmis yra mažas”, -  rėš kritiką verslininkams ir naujojo socialinio modelio kūrėjams G. Gruzdienė.

 

Vienas iš socialinės revoliucijos autorių teisininkas Tomas Davulis tikins, kad joks darbo kodeksas ar įstatymų leidėjas nepadidins pajamų: ,,Pajamas didina verslas, darbo vietos kokybė, galime įrašyti ką nori į kodeksą, nuo to pajamos nepadidės, padidės, kai ateis gerosios investicijos, kai investuoti ir priimti darbuotojus bus naudinga”.

 

Socialinės apsaugos ir darbo ministrė A. Pabedinskienė laidoje ,,Diagnozė: valdžia” pažadės, kad priėmus naująjį socialinį modelį per pirmus trejus metus bus sukurta 80 tūkst. naujų darbo vietų.

 

Kaip pirmus pinigus uždirbo vienas turtingiausių Lietuvos žmonių R. Dargis? Kaip verslininkas jautėsi atleidęs pusę statybų kompanijos darbuotojų? Ar statybų inžineriją baigusi socialinės apsaugos ir darbo ministrė A. Pabedinskienė žino kaip gaminamas betonas? Ką atneš socialinė revoliucija – sočią ateitį masėms ar storesnį kapšą viršūnėms?

 

„Diagnozė: valdžia” per INFO TV sekmadienį 19 val. 30 min.