Augalinės kilmės mityba turi aibę privalumų. Tačiau ne visi drįsta pabandyti maitintis kitaip dėl klaidingos informacijos apie tokią mitybą. Štai keletas populiariausių augalinės dietos mitų, kuriuos laikas visiems laikams išsklaidyti ir išsiaiškinti tiesą!

 

dietos

Augalinės dietos mitai, kurias reikėtų nustoti tikėti:

 
  • Augalinės kilmės baltymai nėra geriausias pasirinkimas raumenų statybai. Dėl augalinės kilmės maisto tikrai neprarasite raumenų masės ir netapsite silpnu. Iš tikrųjų jie yra tokie pat veiksmingi kaip gyvulinės kilmės baltymai. Viename tyrime buvo pastebėta, kad dalyviai, kurie vartojo ryžių baltymus padidino raumenų masę po treniruočių, beveik tiek pat, kiek ir tie, kurie vartojo gyvulinės kilmės baltymus. Išrūgų baltymų valgytojai priaugo šiek tiek daugiau raumenų masės, nes juose yra daugiau baltymų viename grame, palyginus su ryžių baltymais, bet ne todėl, kad gyvuliniai baltymai geriau stato raumenis negu augaliniai baltymai.
 
  • Augalinėje mityboje yra labai daug angliavandenių. Sudėtiniai angliavandeniai nėra blogai. Jie suteikia energijos ir veikia kaip kuras kūno organams. Perdirbti angliavandeniai yra nesveikas pasirinkimas, nes jie sukelia cukraus šuolį kraujyje ir svorio augimą. Iš augalinės mitybos gaunama reikalingas kiekis sudėtinių angliavandenių, vitaminų, mineralų ir antioksidantų.
 
  • Laikantis augalinės dietos nuolat kamuoja alkio jausmas. Ankštinės ir kitos daržovės turi skaidulų, kurios suteikia sotumo jausmą. Jose taip pat mažai kalorijų, todėl nereikia valgyti mažų porcijų, kad išvengtumėte kalorijų pertekliaus. Perėjimas prie augalinės mitybos atvirkščiai gali padėti labiau kontroliuoti alkio jausmą. Natūralūs maisto produktai nesukelia cukraus lygio šuolių kraujyje ir yra ilgiau virškinami.
 
  • Reikia derinti augalinės kilmės baltymus, kad organizmas gautų visų reikalingų maistinių medžiagų. Nebūtina maišyti pupas su ryžiais kiekvieną kartą valgant, kad gautumėte visų reikalingų maistinių medžiagų. Tyrimai rodo, kad valgant skirtingą augalinį maistą per visą dieną, organizmas gauna visų reikalingų aminorūgščių.
 
  • Augalinės kilmės maistą reikia ilgai ruošti. Žmonėms, pratusiems valgyti pusfabrikačius, maisto gaminimas nuo pagrindų gali atrodyti labai ilgas procesas. Tačiau maisto gaminimą galima supaprastinti: pavyzdžiui, ruošti maistą visai savaitei arba naudoti greitpuodį. Tiesiog viską sumesti į greitpuodį ir eiti užsiimti savo reikalais, kol maistas išvirs.
 
  • Augalinė dieta nėra sveikesnė negu kitos dietos. Tyrimai rodo, kad augalinė mityba mažina diabeto, aukšto kraujo spaudimo, nutukimo ir širdies ligų riziką, o per didelis raudonos mėsos suvartojimas siejamas su padidėjusia vėžio, širdies ir kraujagyslių ligų rizika.
 
  • Augalinė dieta garantuoja, kad nukris svoris. Kai kurie žmonės galvoja, kad užtenka pereiti prie augalinės mitybos ir svoris pradės kristi. Iš dalies tai tiesa, nes augaliniame maiste yra mažai kalorijų, bet jie suteikia ilgai trunkantį sotumo jausmą. Tačiau augalinė mityba neturės jokios naudos, jei ir toliau bus vartojamas cukrus ir perdirbti maisto produktai.
 
  • Laikytis augalinės dietos yra brangu. Vegetariškai maitintis nebūtinai turi būti brangu. Pupelės ir kitos ankštinės daržovės nėra brangios. Sezoninių vaisių ir daržovių įsigyti tiesiai iš ūkininkų gali būti net pigiau nei prekybos centruose. Bet kokiu atveju geros kokybės, žole šertų galvijų mėsa yra brangesnė negu vaisiai ir daržovės.