Atlikėja Aistė Tomkevičiūtė-Aistay šiandien išleidžia naują dainą, pavadinimu „Prašvis“. Dainą sukurti paskatino šių mėnesių aktualijos, dėl karantino ir pandemijos pasikeitęs gyvenimas. „Karantinas ir baimė susirgti COVID-19 virusu pažadino daugybę jausmų. Dažnai mėgstu sustoti, užsimerkti, visais plaučiais įkvėpti ir atsidusti, pajusti buvimą čia ir dabar. Todėl mintis, kad negali kvėpuoti laisvai, negali kvėpuoti lauke be kaukės – iškart glumina. Kelias savaites negalėjau net prisiliesti prie kūrybos, sukosi vienintelė mintis, jog visi dabar susirūpinę tik sveikata. Bet kažin kaip gyventume be meno, be muzikos ir knygų, ypač karantino laikotarpiu, juk mene yra tiek daug šviesos, tiek daug jausmų sudėta! Todėl sudėjau savuosius į šią dainą,“ – savo mintimis dalijasi atlikėja Aistay.

 

05.14Aistėsatrinktos-1

 

„Buvo praėjusios dar tik dvi karantino savaitės, o atrodė lyg amžinybę būtume nesimatę su artimaisiais. Skaitant knygą akis užkliuvo už žodžio „prašvis“. Šis žodis gerą savaitę mane lydėjo ir palaikė, kad ateis tas laikas, kai baigsis ši tamsa, ši pandemija, tad ėmiau kurti dainą apie mane užvaldžiusius jausmus ir mintis,“ – sako atlikėja Aistay.

 

05.14Aistėsatrinktos-8

05.14Aistėsatrinktos-16

 

Aistė Tomkevičiūtė-Aistay šią dainą sukūrė dar karantino pradžioje, kai pokalbiai su artimaisiais telefonu sukosi tik apie viena, tad ir dainoje atsispindi tie patys išgyvenimai ir baimė dėl ateities, dėl pasikartosiančių COVID-19 pandemijos protrūkių. ,,Ypač jaudina, kad nežinome, kas mūsų laukia, nežinome, kada tai baigsis,“ – sako atlikėja. Dainoje kalbama, kad po šios pandemijos jau būsime kiek kitokie, kitaip vertinsime sveikatą, galimybę apsikabinti, liestis. ,,Manau, daugybė žmonių pagavo save galvojant: man tikrai nereikia paviršutiniškų ir laikinų dalykų, man kur kas mažiau norisi vartotojiškumo, greito bendravimo, įrodinėjimo, ko esi vertas, koks esi kietas ir t.t. Juk kur kas svarbiau yra ilgalaikiai dalykai – ar tai būtų daiktas, ar tai būtų santykiai, bendravimas, tad kai baigsis visas šis laikotarpis – labiau vertinsime vieni kitus ir tikrus dalykus.“

 

05.14Aistėsfinalinės-2 05.14Aistėsfinalinės-4

 

„Daina gimė gana greitai, aš ir muzikos prodiuseris Kasparas Barisas iškart sutarėme dėl dainos išpildymo ir skambesio, mūsų vizija buvo labai panaši. Laikantis visų saugumo reikalavimų įrašėme dainą studijoje su Artiomu Penkevičiumi.

 

05.14Aistėsfinalinės-5 05.14Aistėsfinalinės-6

 

Šiai dainai labai norėjau gamtoje, žiedų apsuptyje filmuoto klipo, nes pavasaris – tai gamtos pabudimas, nauja pradžia, ir šį simbolį sieju su tamsaus laikotarpio – karantino – pabaiga. Teko kantriai palaukti obelų žydėjimo, nors daina jau buvo paruošta, tačiau rezultatas džiugina. Džiaugiuosi, kad prie šio projekto prisidėjo ir mano sumanymus išpildė kūrybiškas operatorius Aurimas Šidiškis. Klipą filmavome Panemunių regionininiame parke, prie Nemuno, Belvederio dvaro obelų sode, ant Seredžiaus piliakalnio, Seredžiaus kraštovaizdžio draustinio apylinkėse.“ – pasakoja atlikėja.

 

05.14Aistėsfinalinės-8

 

Už šios dainos ir klipo įgyvendinimą esu dėkinga autorių teisių asociacijai LATGA.

 

,,Linkiu visiems žmonėms neprarasti vidinės ramybės, kad ir kaip sunku būtų – esame stipresni, kai esame kartu. Ir žinoma, linkiu neprarasti tikėjimo, kad labai greitai PRAŠVIS, ir vėl viskas stos į vėžes,“ – sako Aistay.
 
Nuotraukų autorius: Martynas Plepys

 

Nuoroda į dainą: