Šiemet Lietuvą sudrebins didžiulis jubiliejus – Lietuvos krepšiniui sukanka 95-eri! Lygiai tiek praėjo nuo 1922 m. balandžio 23 d. įvykusių pirmųjų krepšinio rungtynių, laikomų Lietuvos krepšinio istorijos pradžia. Būtent tą pačią dieną šiais metais, balandžio 23-iąją, Lietuvos krepšinio federacija, kūrybos namai „Elitaz“ ir TV3 televizija surengs grandiozinį šou K95.

 

A. Sabonis_K95

Lietuvos krepšinio federacijos prezidentas Arvydas Sabonis, 95-erių metų krepšinio jubiliejų vadina reikšmingiausiu gimtadieniu krepšinio pasaulyje, kurį pasak Sabonio švęs ne tik Lietuvos, bet ir viso pasaulio krepšinio atstovai. „Tai yra labai reikšminga data Lietuvos krepšiniui, todėl turėsime puikią progą prisiminti svarbiausias pergales ir pasiekimus. Šį gimtadienį švęsime su Lietuvos krepšiniui nusipelniusiais žmonėmis ir garbingais svečiais iš Europos ir viso pasaulio. Pasinaudodamas proga noriu pakviesti visą krepšinio bendruomenę, sirgalius ir krepšiniui neabejingus žmones dalyvauti šioje šventėje ir prisiminti ryškiausias pergales“, – pakilia nuotaika į renginį kviečia A. Sabonis.

 

LKF prezidentas džiaugiasi – šiais metais be 95-erių metų krepšinio jubiliejaus, Lietuvos krepšinis mini dar tris svarbias sukaktis: „Krepšinis yra neatsiejama Lietuvos dalis, vienijanti žmones, o šis renginys bus neatsiejama visos Lietuvos krepšinio istorijos dalis. Taip pat noriu pabrėžti, kad šiais metais yra minimas ne tik krepšinio 95-metis, bet ir nusipelniusio Lietuvos krepšinio trenerio Vlado Garasto 85-asis jubiliejus. Taip pat jau praėjo 80 metų nuo pirmojo rinktinės aukso, kurį Lietuvos rinktinė iškovojo 1937 metais ir 20 metų nuo pirmojo Lietuvos moterų rinktinės aukso, kurį mūsų krepšininkės 1997 metais iškovojo Vengrijoje. Taigi progų švęsti – daugiau nei viena“.

 

Įspūdingą šou, tiesiogiai iš Žalgirio arenos transliuos TV3 televizija, kuri pastarąjį dešimtmetį tapo neatsiejama krepšinio įvykių ir renginių dalimi. „TV3 televizija gali drąsiai vadintis sena krepšinio drauge. Gal negalime pasigirti tokiu amžiumi kaip pats Lietuvos krepšinis, bet tikrai mylime krepšinį ir tai įrodome nuolat transliuodami svarbiausias varžybas Lietuvos žiūrovams, kurie yra turbūt vieni karščiausių šios sporto šakos gerbėjų pasaulyje. Todėl dabar didžiuojamės galimybe kartu su visa krepšinio bendruomene – sportininkais, treneriais, sirgaliais – atšvęsti solidžią 95 metų Lietuvos krepšinio sukaktį“, – apie laukiamą renginį kalbėjo TV3 generalinė direktorė Laura Blaževičiūtė.

 

2011 metais „Eurobasket“ čempionato atidarymą kartu su TV3 televizija kūrę „Elitaz“ prodiuseriai, negaili pastangų ir dar galingesniam, inovatyvumu bei kokybe stebinsiančiam K95 šou. „Didžios progos nusipelno ir didžių renginių. Krepšinis yra viena iš Lietuvos religijų, turinčių gilią ir didingą istoriją, vienijančią visus lietuvius. K95 šou taip pat taps šios istorijos dalimi, kaip renginys sugebėjęs į vieną vietą surinkti visus krepšinio atstovus, talentus, žvaigždes, fanus ir krepšinio mylėtojus. Tą dieną ten bus visi“, – apie balandžio 23-iosios renginį, vyksiantį Kauno Žalgirio arenoje sako „Elitaz“ prodiuseris Gediminas Jaunius. Daugiau detalių organizatoriai dar neatskleidžia, tačiau patikina, jog vien dėl šou koncepcijos ir jame pasirodysiančių scenos ir krepšinio grandų, šis renginys taps laukiamiausiu metų šou.

 

Renginys padovanos ir reikšmingą įvykį Lietuvos krepšiniui – K95 šou metu įvyks pirmieji Lietuvos krepšinio apdovanojimai, kuriuose žinomi veidai pagerbs ir apdovanos labiausiai Lietuvos krepšiniui nusipelniusius žmones. „Lietuvoje yra daug žmonių, kurie skyrė ir dabar skiria savo laiką krepšiniui, aukoja savo asmeninį gyvenimą ir atiduoda visa širdį šiam sportui. Norime juos pagerbti ir jiems padėkoti už tai, ką turėjo, ką turime ir ką turėsime ateityje. Nuošalyje neliks ir krepšinio sirgaliai, kurie visuotinio balsavimo metu galės rinkti jų nuomone labiausiai Lietuvos krepšiniui nusipelniusius žmones“, – apie bene svarbiausią renginio dalį pasakoja Arvydas Sabonis.

 

Iškilmingas krepšinio jubiliejui skirtas šou K95 jau balandžio 23 d. Kauno Žalgirio arenoje. Čia bus visi!

 

K95 anonsas: